НОВИНИ АРХ,  НОВИНИ КНУБА,  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ

Знайомство учнів Київської МАН з секцією «Архітектура та дизайн»

У рамках співробітництва Київський національний університет будівництва і архітектури та Комунальний заклад позашкільної освіти «Київська Мала академія наук учнівської молоді» (Київська МАН) працює секція «Архітектура та дизайн» випускники якої поповнюють ряди студентів Архітектурного факультету.

У секції проходять заняття офлайн та онлайн за такими напрямками:

• історія архітектури та дизайну;
  • основи архітектурного проектування;
  • архітектурно-художня графіка;
  • основи архітектурної композиції;
  • архітектурно-дизайнерське конструювання і макетування.

ВСТУПНА ЛЕКЦІЯ

Фотоархів занять секції «Архітектура та дизайн», керівник секції Ольга Олександрівна Гомон канд. арх., доцент кафедри теорії архітектури і архітектурного проєктування, КНУБА

Київський національний університет будівництво і архітектура та Київська МАН забезпечує участь юних дослідників у конференціях, семінарах, конкурсах, у тому числі і у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідних робіт учнів-членів 8 – 11 класів МАН України на чолі з викладачами КНУБА: д-р. арх., проф. Г.Л. Ковальська; канд. арх., доц. О.І. Єжова; канд. арх., доц. Т.О. Кащенко; канд. арх., доц. А.В. Кузьміна; канд. арх., доц. О.В. Ольховська; канд. арх., доц. Ю.С. Рябець; канд. арх., доц. В.А. Щурова; канд. арх., доц. О.С. Зінов’єва; канд. арх., доц. М.В. Гарбар; канд. арх., доц. О.О. Гомон; доц. С.І. Нівін, доц. А.В. Акопник, ас. І.П. Кедровська, ас. Н. А. Кантаурова, які координують науково-дослідну роботу, виявляють здібності до наукової діяльності, створюють умови для їхнього інтелектуального зростання та творчої реалізації та професійного самовизначення учнів-членів Київської МАН.

Робота захисту науково-дослідних робіт оцінюється  за такими критеріями:

• дослідницький характер та актуальність теми дослідження;
  • доцільність методів дослідження, відповідність результатів завданню, критичний аналіз проблеми і її вирішення;
  • ступінь самостійності і особистий внесок автора в дослідження;
  • презентаційні навички, культура мовлення, вільне володіння матеріалом, вичерпність, змістовність та наукова коректність відповідей;
  • відповідність оформлення презентації вимогам.

Журі у складі:

• Голова журі – декан архітектурного факультету Олександр Володимирович Кащенко, професор;
  • завідувач кафедри інформаційних технологій Валерій Васильович Товбич, д-р.арх., професор;
  • завідувач кафедри дизайну архітектурного середовища Віктор Олександрович Тімохін, д-р. арх. професор;
  • завідувач кафедри ландшафтної архітектури Віктор Олександрович Яценко, д-р. арх., професор;
  • доцент кафедри інформаційних технологій Анна Володимирівна Кузьміна, канд. арх., доцент.

Секретар журі:

• доцент кафедри теорії архітектури і архітектурного проєктування, керівник секції «Архітектура та дизайн» Київскої МАН Ольга Олександрівна Гомон, канд. арх., доцент, слідкує за дотриманням вимог всіх складових частин захисту.

Рис.1 Засоби ландшафтного дизайну в організації публічного простору. Поєднання геопластики з малою архітектурною формою – учениця 10 класу Дарина Соловйова, спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №314 з поглибленим вивченням іноземних мов. Науковий керівник –  Олена Владиславівна Ольховська, канд. арх., доцент кафедри дизайну архітектурного середовища, КНУБА.

Рис.2 Екологічне будівництво серед природи. Архітектура на деревах – учениця 10 класу Анастасія Гайова, Спеціалізованої школи № 17 з поглибленим вивченням математики. Науковий керівник  – Ольга Олександрівна Гомон, канд. арх., доцент кафедри теорії архітектури і архітектрурного проєктування КНУБА.

Рис.3 Модульний житловий блок на три кімнати – учениця 10 класу Анна Сватовська, Середня загальноосвітня школа № 225. Науковий курівник: Юлія Миколоївна Бурлака, аспірантка кафедри теорії архітектури і архітектурного проєктування, Світлана Володимирівна Акопник, доцент кафедри теорії архітектури і архітектурного проєктування, КНУБА.

Радіємо творчим учням секції «Архітектура та дизайн». Чекаємо всіх зацікавлених.
Керівник секції Ольга Олександрівна Гомон канд. арх., доцент кафедри теорії архітектури і архітектурного проєктування, КНУБА