ЗАВДАННЯ, ПЛАНИ, ВИКЛИКИ

На початку кожного нового навчального року, як і чергового вже  89-го, можна багато розповісти про те, що зроблено в КНУБА для удосконалення  навчального процесу, зміцнення матеріально-технічної бази, що ми відремонтували, модернізували, придбали… Однак набагато важливіше говорити про те, що ми маємо зробити і дивитися в перспективу, бо новий навчальний рік – це не тільки нові завдання, а й нові виклики.

Сьогодні ми не можемо тішитися тим, що зробили крок вперед. Нині відстає від часу не лише той, хто стоїть, але й той, хто повільно йде. Тому вже потрібно робити не крок уперед, а щораз долати  значно більшу відстань.

Загалом в освітянській сфері ситуація доволі складна. Зумовлено це низкою причин. Продовжується погіршення демографічної ситуації в країні, до того ж за кордон від’їжджає немало працездатного населення. Економічні проблеми, зокрема спад виробництва, у тому числі й у будівельному секторі, також негативно впливають на затребуваність кваліфікованих кадрів, а відтак і на їх підготовку. Достатньо сказати, що провідні технічні виші, які визначають науково-технічний прогрес країни, не заповнили студентські лави навіть у частині держзамовлення, І це при тому, що воно цьогоріч знову скоротилося на 10 відсотків. Нам, одним із небагатьох в Україні, вдалося виконали повністю держзамовлення на прийом бакалаврів (680 осіб), магістрів (530 осіб).

Що допомогло досягти цього відносного успіху? Передовсім зазначу, що зріс рейтинг університету. За рік він з-поміж «Кращих ВНЗ України», де оцінюється 293 заклади III-IV рівнів акредитації,  перемістився з 36-го на 30 місце. Додам, що у рейтингу «Топ-200 Україна» за останні три роки ми поліпшили показник на 5 пунктів, перейшовши з 46 на 41 позицію. Варто згадати, що наш університет цьогоріч потрапив до топ-10 за версією «Кращі вищі навчальні заклади столиці України», залишивши позаду понад 60 інших столичних ВНЗ. Це дає підстави, з огляду на запровадження і розвиток нових наукових напрямів досліджень КНУБА та активну співпрацю із зарубіжними партнерами, сподіватися на те, що наступного року університет відвоює у цьому рейтингу ще кілька позицій і посяде гідне  місце серед лідерів.

Окрім забезпечення навчального процесу кожен університет зобов’язаний виконувати ще й функції наукового центру.  Це один з найбільших блоків вимог для підтвердження статусу «національний», що ми маємо пройти найближчим часом. Недавно, 22 серпня, Кабмін України затвердив нові норми проведення державної атестації закладів вищої освіти в частині наукової та науково-технічної діяльності. Згідно з ними буде оцінюватися наукову діяльність не виша взагалі, а його окремих конкретних напрямів. У зв’язку з цим ми маємо створити умови для виконання передових наукових досліджень,  більше приділяти уваги тим з них, які роблять значний внесок  у вітчизняну науку і відповідають цілям економічного розвитку держави. Хоча цьогоріч ми зареєстрували 26 патентів на корисні моделі, що більше ніж втричі перевищує показник попереднього року, роботи тут непочатий край. Особливо у плані зміцнення матеріально-технічної базі наукових досліджень. Потрібно щоб кожен факультет мав бодай одну сучасно обладнану лабораторію. І це завдання-мінімум!

Також слід розвивати дистанційне навчання, організувати  пряму взаємодію технічної освіти і ринку праці, активізувати навчання на іноземній мові, забезпечити ефективнішу практичну підготовку студентів у роботодавців, особливо у лідерів промисловості. Одним словом, у царині як навчання, так і науки нам необхідно ще вище підняти планку, щоб відповідати всім вимогам нашого динамічного і непростого часу. Згадаймо мудрі слова Мартіна Лютера Кінга: «Час потрібно використовувати творчо і завжди розуміти, що час – це шанс здійснити щось величне».

Ректор                                            П.Куліков

Протягом наймасштабнішого оновлення корпусів замінено 4880 кв. м. вікон на енергоефективні
склопакети, капітально відремонтовано і оздоблено біля 5 тис. кв. м. фасадів.
Лабораторія води. До початку навчального року відкрито 30 нових аудиторій, шість нових спортивних
залів і майданчиків, придбано 152 комп’ютерів, виконано капремонт 18 санвузлів.
В аудиторіях 319, 427, 429 стартувала програма створення мультимедійних аудиторій.
Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram