WE SHALL OVERCOME!

В цьому році в освітній процес та організацію життєдіяльності КНУБА певні корективи вніс загальнонаціональний карантин. Дотримуючись необхідних вимог безпеки, ми, в цих складних умовах,  прагнули максимально забезпечити якість та ефективність роботи Університету. Наші викладачі пристосовали для онлайн-навчання усі напрацювання: від соцмереж до вже традиційних освітніх інтернет-платформ, таких, як Google Сlassroom, Moodle, Zoom. Для проведення  відеозв’язку,  відеоконференцій, засідань ректорату ми використовуємо також платформу Microsoft Teams.

Навчання під час карантину – це процес двосторонній, до нього пристосовуються і викладачі, і студенти. Деякі з них визнають: під час дистанційного навчання роботи в них побільшало. Студенти навіть скаржаться, що деякі викладачі перегинають палицю і задають набагато більше, ніж зазвичай, бракує чітких пояснень, що ж «бідному» студенту робити. До того ж і викладачі іноді не мають достатніх навичок щодо використання онлайн-ресурсів.

Карантин вніс суттєві корективи в завершення навчального року та вступну кампанію. 1099 бакалаврів та 210 магістрів КНУБА захистили  у дистанційному режимі та отримали дипломи. Навчальний 2019-2020 рік завершено, в цілому,  як і планувалося. На вересень перенесено лише деякі практичні заняття, семінари, лабораторні роботи, виробнича практика. Ми підготували в КНУБА пункт проведення зовнішнього незалежного оцінювання, де вже проведені ЗНО для 1471 абітурієнта з фізики, математики, української мови та літератури, історії України.  На нашої базі 501 вступник до магістратури київських вишів складав єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови.

В умовах самоізоляції та неможливості відвідувати масові заходи, Університет організував TELEGRAM-канал KNUBA OPEN для проведення Дня відкритих дверей в форматі відео-конференцій. Кожний факультет презентував спеціальності, освітні програми, які готують випускові кафедри. Відвідали таки он-лайн заходи близько 500  майбутніх вступників.

Із забезпеченням  рекомендованих заходів для запобігання розповсюдження коронавірусу відновили свою діяльність спеціальні вчені ради КНУБА.

Університет активно живе та працює. 4 червня ми підписали Меморандум про співробітництво між КНУБА та Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України. Документом передбачається поглиблення роботи щодо забезпечення підготовки кваліфікованих спеціалістів для ринку праці, збільшення практичних навичок у випускників Університету, створення умов для виробничої та переддипломної практики здобувачів вищої освіти.

Також не зупинялись ремонтно-відновлювальні  роботи з підготовки до нового навчального року.

Організація освітнього процесу в умовах карантину наводить на певні роздуми. Пандемія COVID-19 призвела до того, що вищі навчальні заклади в усьому світі були змушені раптово почати використовувати всі доступні технологічні засоби для дистанційного навчання студентів. Це зрозуміло. Але мене дуже непокоїть тенденція, коли ми поступово переводимо все життя в онлайн. Адже комп’ютер ніколи не зможе замінити живого спілкування й живого опанування навчальної програми. В той же час є очевидним, що цифрова технологія організації навчального процесу «наступає на п’яти» традиційним формам навчання. Це треба враховувати, тому нам доведеться переосмислити роль викладача в аудиторіях.

Дуже хочеться, щоб карантин нарешті закінчився, а не став новою нормою нашого життя. Я впевнений, що ми з цієї кризи вийдемо з новим досвідом. Як стверджується у «найпотужнішій», з точки зору Бібліотеки Конгресу США, пісні XX століття: «We Shall Overcome» – Ми Подолаємо Все! Тому я бажаю всім студентам та працівникам КНУБА здоров’я, натхнення, оптимізму й любові до нашого рідного Університету.

Ректор КНУБА   Куліков П.М.

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram