Новини,  НОВИНИ КНУБА

КНУБА – учасник ІІІ Українського будівельного конгресу

Фахівці КНУБА взяли участь у важливих дискусіях у рамках ІІІ Українського будівельного конгресу, головною темою якого є необхідність змінюватись. Захід зібрав понад 5 000 учасників, серед яких – представники влади та керівники великих українських компаній, девелопери й забудовники, представники громад, архітектори й урбаністи, щоб об’єднати зусилля для якнайшвидшого відновлення України.

У панельній дискусії на тему: «Безбар’єрність та інклюзивність – ключові аспекти для повноцінного розвитку України» взяв участь ректор КНУБА Олексій ДНІПРОВ. Він говорив про те, якою університет бачить свою роль у формуванні справедливого суспільства, де питання інклюзивності, безбар’єрності та доступності залишаються серед пріоритетних навіть у такі складні часи. Ділимось основними тезами, які він представив колегам-експертам.

У контексті Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року ключову роль відіграють заклади освіти, які готують фахівців у галузі будівництва та архітектури. Вже на етапі підготовки майбутніх дизайнерів, архітекторів та спеціалістів різних інженерних та будівельних спеціальностей має формуватись розуміння інклюзивності та безбар’єрності як базового стандарту, якому мають відповідати всі спроєктовані та збудовані в країні об’єкти і простори.

Тому обов’язковою складовою освітніх і навчальних програм мають бути передові знання з принципів інклюзивного й універсального дизайну та низки інших напрямів, які дозволять опанувати й використовувати в роботі передові методики та інструменти, щоб зробити доступність нормою.

Це завдання державного рівня, але воно буде втілене в найближчій перспективі лише завдяки консолідованій позиції освітян.

Для спільноти КНУБА важливо бути активними учасниками цих процесів, щоб не лише реалізувати власний потенціал, а й сприяти синергії усіх закладів вищої освіти в цій сфері, щоб досягти спільної мети – побудувати в Україні більш справедливе суспільство, в якому люди з різними фізичними можливостями будуть безпечно й комфортно взаємодіяти з простором і з соціумом та брати участь у різних сферах життя.

Учасником панельної дискусії: «Освіта та професійний розвиток. Як архітектурним та будівельним компаніям ефективно підготувати спеціалістів» став проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Олександр КОВАЛЬЧУК.

Під час дискусії з експертами він наголосив на тому, що один університет або окремо взяте міністерство не може підвищити рівень якості освітнього процесу. Досягти цього можна тільки у співпраці роботодавців, закладів вищої освіти і її здобувачів. Насамперед, мають тісно взаємодіяти ті, хто навчає, і ті, для кого навчають, щоб разом покращувати навчальні програми і технічне забезпечення навчального процесу, а також розширювати практичну складову навчання.

Олександр КОВАЛЬЧУК запевнив про готовність університету стати контактним майданчиком, навколо якого всі учасники ринку могли би об’єднатись і долучитись до створення справді сучасної моделі освіти в галузі архітектури і будівництва. Під час панельної дискусії було домовлено про таку зустріч у КНУБА зацікавлених сторін і розвиток співпраці задля покращення якості освітнього процесу в цій галузі загалом в Україні.

Також проректор наголосив на тому, що КНУБА впроваджує сучасні технології в освітній процес. Це, зокрема, штучний інтелект, BIM-технології проєктування, елементи дуальної освіти. А для розширення цих можливостей потрібна співпраця з роботодавцями, представниками реального сектору економіки.

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram