Новини кафедри міського господарства,  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ,  НОВИНИ ФУПП

Викладачі кафедри міського господарства ФУПП взяли участь у Навчальному семінарі для українських освітян – Інтегроване планування розвитку міст в академічних програмах в Німеччині

Завідувачка кафедри міського господарства, доцентка Любов Апостолова-Сосса та асистентка кафедри Марія Грищенко взяли участь у Навчальному семінарі для українських освітян – Інтегроване планування розвитку міст в академічних програмах в Німеччині з 22 по 27 квітня 2024 року. У воркшопі взяли участь також викладачі інших українських університетів та колеги з німецьких вищих учбових закладів.
Навчальний семінар організовано BTU Cottbus – Senftenberg у співпраці з RPTU Kaiserslautern та TH Lübeck з метою розбудови потенціалу для викладачів українських університетів, і є підтримкою у здійсненні практичних кроків, спрямованих на те, щоб інтегрований міський розвиток став важливою темою навчальних програм в Україні.
Під час візиту українські викладачі відвідали міста Котбус і Берлін, зокрема, Бранденбурзький технічний університет і Технічний університет Берліну, дослідили досвід відновлення міської забудови в Німеччині після другої світової війни, а також прослухали лекції німецьких колег по тематиці сталого розвитку і інтегрованого просторового планування, зокрема проф. Зільке Вайднер, проф. Крістофа Весслінга (BTU Cottbus), проф. Детлефа Курта, Поліксен Коррі-Драгай та Анни Кузишин (RPTU Kaiserslautern), проф. Франка Шварце та Антонії Брекволдт (TH Lübeck), проф. Яна Полівки (TU Berlin).
Проф. Детлеф Курт і проф. Крістоф Весслінг провели для учасників надзвичайно пізнавальні і цікаві урбаністичні прогулянки міськими районами, де були втілені проекти відновлення.
Спираючись на попередню співпрацю між українськими та німецькими університетами, учасники воркшопу опрацювали з німецькими колегами необхідні знання та навички для розробки інноваційних курсів з інтегрованого міського розвитку. Результатом воркшопу стало розроблення нових навчальних курсів з застосуванням підходів інтегрованого просторового планування. Очікується, що ці концепції курсів пройдуть подальше доопрацювання після семінару і будуть реалізовані протягом зимового семестру 2024 – 2025 років у відповідних університетах учасників. Також в рамках візиту були обговорені нові проекти і можливості для подальшого співробітництва.
Навчальний семінар відбувся за підтримки і фінансування проектів Erasmus+ Programme Key Action 1 – Learning Mobility for Higher Education Students and Staff, Ostpartnerschaften, Ukraine Digital: Ensuring academic success in times of Crisis, Digital Learning Platform – ReconstructionModules and Integrated Urban Development Ukraine та German Academic Exchange Service (DAAD e.V.).
Щиро дякуємо нашим німецьким колегам за підтримку і плідну співпрацю!

Translate »