ВСТУПНІ ІСПИТИ НА МАГІСТРАТУРУ

Майстер-клас 2022

     В рамках підготовки до вступу бакалаврів архітектури на освітньо-кваліфікаційний рівень «МАГІСТР», викладачами кафедри АПЦБС  11.08.2022 проведено освітній майстер-клас з підготовки клаузури*.

Клаузура дипломного проекту ст. гр. АРХ 62-А Оксюковської Оксани на тему пасажирський аеротермінал "Мрія" в м. Гостомель

Первинний задум клаузури може стати основою для формування рішень майбутнього проекту.  На світлині можна побачити, як ескізний образ, який було знайдено студенткою в клаузурі, з певними змінами, але перенісся на кінцеве рішення проекту

       Захід МАЙСТЕР-КЛАС було проведено в онлайн форматі для всіх охочих. Викладачі доц. Євген Леонідович Яновицький та ст. викл. Олексій Ігорович Селиванов організували захід на засадах методики ескізного проектування. Ця методика розроблена та успішно втілюється в рамках навчального процесу на кафедрі Архітектурного проектування цивільних будівель і споруд. Метою заходу було поглиблення професійних знань, розвиток навичок архітектурної графіки, та впровадження прийомів для зваженого та ефективного підходу із вдалого складання іспиту.

      *Клаузура – первісна, попередня ідея просторової теми, художнього образу споруди певного функціонального призначення або містобудівного утворення. Виконується у вигляді графічного начерку для подальшої роботи над проектом. Загалом, це вид проектної діяльності, що супроводжує всі етапи проектування. В академічному середовищі за допомогою клаузури проводиться перевірка практичних навичок студентів при вирішенні архітектурного або дизайнерського завдання. Триває основний іспит, що визначає професійну кваліфікацію, впродовж 4 годин. Додатковий, що допомагає визначити напрямок спеціальності – впродовж 2 годин.

     Оскільки іспит, відповідно до назви (clausere), проходить для майбутніх студентів без доступу до зовнішньої інформації, оцінюються виключно власні знання, навички та здібності набувача освіти. Результатом виконання екзаменаційної клаузури є великий аркуш паперу. На аркуші презентовані всі необхідні проектні креслення, включно з пошуковими варіантами та аналітикою ділянки проектування. Все викононується в ручній архітектурній графіці. Аркуш з клаузурою повинен мати завершену композицію. В логічній послідовності розкриває авторський задум та виявляє прийняті містобудівні, архітектурно-планувальні, художні та можливі інженерно-конструктивні рішення.

Світлини чудової професійної графіки Яновицького Є.Л.

     Такий спосіб дозволяє оцінити не тільки знання нормативної бази та професійний підхід здобувачів вищої освіти, але й визначити розуміння майбутніми архітекторами предмету свої діяльності, рівень дисциплінованості та виявити наявність таланту і моральні якості прийдешнього покоління носіїв суспільної культури.
     Архітектор – це складна професія, що вимагає широкого кругозору, концентрації та поглиблених знань в професійному відношенні. А подібний іспит є, відповідно, доволі важким випробуванням для пошукачів освітнього рівня конкурсної на спеціальність 191 “Архітектура та містобудування”, тому допоміжні заходи, як майстер-клас, стануть у пригоді студентам, більшість з яких перебувають наразі у скрутних обставинах. 
     За умовами іспиту завдання на виконання клаузури стає відомо безпосередньо перед самим іспитом, тому в рамках заходу для виконання практичної частини майстер-класу було обрано довільну тему – студентський клуб
      Короткі витримки з 2-годинного майстер-класу ви можете подивитися на каналі Youtube за відповідними посиланнями нижче:

ст. викл. кафедри АПЦБІС Олексій Ігорович Селиванов

     За умовами іспиту завдання на виконання клаузури стає відомо безпосередньо перед самим іспитом, тому в рамках заходу для виконання практичної частини майстер-класу було обрано довільну тему – студентський клуб. 
      Знайдіть в собі сили облаштувати вашу майбутню архітектурну кар’єру – продовжуйте навчання та вступайте в магістратуру, щоб бути самодостатнім, професійним, корисним членом суспільства, що готовим докладати зусилля до суспільного будівництва, відновлення та творення нового гуманістичного образу нашої країни.

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram