Вшанування 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні
Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946 – 1947 роках. Наймасштабніший із них був у 1932 – 1933 роках. Саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Жертвами цього Голодомору в Україні стали щонайменше 3,9 мільйона людей.
До 90-х роковин вшанування пам’яті жертв Голодомору було організовано низку загально університетських заходів для студентів КНУБА. 25 листопада була проведена екскурсія до музею Голодомору, учасники заходу дізналися про історичні та шокуючі факти найтрагічніших сторінок трагедії, відвідали унікальну виставку “Leica, що бачила Голодомор” та дізналися про те, як народжувалась пам’ять про одну з найстрашних сторінок української історії. Побачили оригінальний альбом з фотографіями Харкова 1933 року та фотоапарат Leica ІІ, яким вони були зроблені. Ці предмети належали австрійському інженерові Александру Вінербергеру і є найціннішими у світі експонатами з історії Голодомору.
Вшанували пам’ять жертв голодомору в Україні, згадавши жахливі сторінки історії нашого народу хвилиною мовчання та поклали квіти біля скульптури дівчинки «Гірка пам’ять дитинства», яка нагадує про трагічну долю найвразливішої категорії жертв Голодомору — дітей.
26 листопада приєднайся до Всеукраїнської акції “Запали свічку”, де б ви не були — вдома, в будь-якому регіоні України чи за кордоном, ввечері запали вогник у вікні – як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу українців найближчим часом. Також о 16:00 за київським часом пройде Загальнонаціональна хвилина мовчання.
Цьогорічне вшанування пам’яті жертв Голодомору проходитиме під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!»
Оксана Белозьорова
Завідуюча відділу
з організації виховної роботи