Всесвітній день боротьби зі СНІДом
1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Основна мета цього дня – звернути увагу суспільства до проблем ВІЛ/СНІДу, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-інфекції. ВІЛ залишається однією з глобальних проблем охорони громадського здоров’я: вірус забрав майже 33 мільйони людських життів по всьому світу. Однак завдяки розширенню доступу до ефективних засобів профілактики, діагностики та лікування, ВІЛ-інфекція перейшла в категорію хронічних захворювань, які піддаються терапії. ВІЛ-інфіковані можуть прожити довге і здорове життя.
1 грудня для студентів нашого університету директор Солом’янського центру сім’ї та молоді Валерія Савенок провела лекцію «СНІД та інші хвороби. Попередження та безпека». Лектор розповіла що варто знати про ВІЛ, основні шляхи передачі цієї хвороби, симптоми та наслідки захворювання і як можна вберегтися від СНІДу. Розглянули та обговорили ряд інших питань, а саме про захворюваність на туберкульоз, вірусні гепатити А ,В ,С симптоми, шляхи заражень та профілактика цих хвороб.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це можливість дізнатися про факти щодо ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ-інфекцією вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших. Крім того, Всесвітній день боротьби зі СНІДом надає можливість продемонструвати підтримку людям, які живуть з ВІЛ, одягнувши червону стрічку – міжнародний символ обізнаності про ВІЛ-інфекцію.
Де можна безкоштовно та конфіденційно пройти тестування на ВІЛ у м.Київ:
Пр-т Голосіївський, 59-а; вул. Бориспільська, 30-а; Б-р Володимира Висоцького, 8 ; вул. Відпочинку, 11; вул. Володимирська, 43 .
Бережіть себе, піклуйтеся про рідних!
Оксана Бєлозьорова
Завідуюча відділу
з організації виховної роботи