ВІДЕОМАТЕРІАЛИ

ЗАПРОШУЄМО ПОДИВИТИСЬ МІНІ-ФІЛЬМ ПРО НАВЧАННЯ ПЕРШОКУРСНИКІВ НА КАФЕДРІ ОААП КНУБА

Навчання архітектурному проєктуванню на першому курсі кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування відбувається у творчій та невимушеній обстановці. Студенти опановують академічну архітектурну графіку: креслення фасадів у монохромній та кольоровій техніках.

Завідувач кафедри Народний архітектор України, професор Олег Слєпцов та колектив кафедри зберегли та розвивають традиційну підготовку першокурсників, які вивчають історичну архітектуру, відтворюючи її фасади та перспективні зображення.

Для організації навчання архітектурному проєктуванню першокурсників на кафедрі було спеціально обладнано аудиторію класичної архітектури № 102, де розміщено наочні гіпсові класичні форми та зразки архітектурних креслень студентів кафедри, що демонструють прийоми академічної графіки.  

Дивитись міні-фільм «Мрії збуваються»:

https://www.youtube.com/watch?v=hkZr6Ee_xbo

Студенти і викладачі кафедри ОААП КНУБА долучились до відбудови м.Чернігів.

На Архітектурному факультеті КНУБА відбувся захід з презентації та обговорення проєктів відновлення готелю «Україна» в Чернігові, який був зруйнований 12 березня 2022 р.

Для участі у заході прибули офіційні гості з Чернігова, які оцінили запропоновані ідеї та зазначили, що проєкти допоможуть у реалізації об’єкту.

Проєкти виконали студенти кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА під керівництвом завідувача професора Олега Слєпцова та викладачів кафедри.

В Чернігові вже зруйновані та пошкоджені війною як сакральні, так і громадські будівлі. Чернігівська міська рада звернулася до КНУБА з проханням сприяння у відновлені низки постраждалих обʼєктів. На першому етапі колектив кафедри ОААП  розробив проєкт відбудови готелю «Україна» за адресою з символічною назвою «проспект Миру».

Про урочисту презентацію проєктів створено фільм «Майстри майбутнього».

Дивитись фільм:

Прем’єра фільму про співпрацю кафедри ОААП КНУБА з бетонним виробництвом «Золотий мандарин».

15 грудня 2023 року під час урочистих зборів Української академії архітектури у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г. Заболотного відбулась презентація мініфільму «В пошуках мрії».

Ця художня відеоробота висвітлює послідовні етапи впровадження експериментального підходу до навчання студентів на кафедрі Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА. Завідувач кафедри ОААП професор Олег Слєпцов ініціював безпосереднє знайомство студентів другого курсу з технологіями компанії «Золотий мандарин», де у місті Вишневе виготовляються різноманітні бетонні вироби для благоустрою. На основі нових наочних знань студенти запроєктували малі архітектурні форми з розробкою середовищного дизайну навколо цих форм.

Успішний результат у вигляді ґрунтовних сучасних проєктів та налагодженої співпраці з потужною компанією-стейкхолдером будівельної сфери та потенційним роботодавцем свідчить про доцільність безпосередніх зв’язків навчальних закладів і практичної сфери будівництва, виробництва і проєктування.

Інформацію підготував: доцент кафедри ОААП Гліб Ушаков.

Запрошуємо переглянути фільм «В пошуках мрії»:

Участь кафедри ОААП КНУБА у реабілітації українських дітей.

Влітку 2023 року у рамках міжнародної співпраці Української академії архітектури та її представництва в Ізраїлі за участі кафедри ОААП КНУБА було організовано оздоровчу поїздку для дітей Дубенської громади.

Заходи по реабілітації українських дітей були організовані під керівництвом завідувача кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА, президента УАА професора Олега Слєпцова, за участі викладачів та студентів кафедри ОААП: доцентка Маргарита Яковенко та студенти Ганна Панова і Ольга Шелудько.

Українські діти, крім різноманітних занять та оздоровчих заходів у літньому кемпі в Закарпатті, проходили терапію мистецтвом, яку для них проводили наші студенти під керівництвом викладачів.

Вже більше 10 років розвивається плідне та різнобічне співробітництво між кафедрою ОААП КНУБА, УАА та Державним історико-культурним заповідником м. Дубно.

16 листопада 2023 року в будівлі Дубенської районної військової адміністрації відбулась презентація фільму «Маячки надії», який присвячений співпраці УАА і Дубенської районної військової адміністрації в питанні оздоровлення і реабілітації українських дітей із залученням іноземних інвестицій та за безпосередньої участі викладачів та студентів КНУБА.

Інформацію підготував: доцент кафедри ОААП Гліб Ушаков.

Запрошуємо переглянути фільм «Маячки надії»:

“Велична Київська фортеця та проблеми забудови Києва”.
Фільм Андрія Білого за участі Гліба Ушакова, доцента кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА,
про розвиток архітектури Києва з врахуванням історії та рельєфу.

https://www.youtube.com/watch?v=IR4f96c6Re8 

Україна – Ізраїль: шляхи співпраці

На початку липня 2023  року завідувач кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА, Президент Української академії архітектури, Народний архітектор України, професор Олег Слєпцов урочисто відкрив Представництво Української академії архітектури в Ізраїлі. Це вже друге закордонне Представництво. Перше вже 9 місяців успішно працює в Данії.

Розвиток мережі міжнародної співпраці, за словами Олега Слєпцова, закладає основу для втілення спільних проєктів передусім в Україні, які поєднуватимуть світовий досвід з українським мистецтвом та нашими традиціями.

Серед найперших кроків майбутньої співпраці: проведення студентського міжнародного конкурсу архітектурних робіт. Також провідні архітектурні та будівельні організації Ізраїлю оглянули привезену у Тель-Авів виставку «Війна і Архітектура», де українська сторона наочно представила наслідки воєнних руйнувань. Виставка відбулась за підтримки Посольства України в Ізраїлі.

Про фахові зустрічі та різнобічні плани було знято фільм, який ми пропонуємо до перегляду.

(Підготовлено за матеріалами кафедри ОААП).

Дивитись відео про заходи:

https://youtu.be/F7-tjaxpwHE

Професори кафедри ОААП на телебаченні Японії

На телебаченні Японії  у новинах 23 липня 2023 року викладачі кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА представили українську архітектуру. Зокрема у фокусі передачі була жахлива війна проти України, намагання знищити не лише будівлі і людей, а й культурну ідентичність українців. Було показано руйнування архітектурної спадщини. Виступили завідувач кафедри ОААП, президент УАА, Народний архітектор України, професор Олег Слєпцов та відома у Японії своїми дослідженнями дерев’яної архітектури, професорка Галина Шевцова.

(За матеріалами кафедри ОААП).

Дивитись відео з новин телебачення Японії (з увімкненням субтитрів):

Урочистий захист бакалаврів кафедри ОААП

У цьому році бакалаври кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування захищались у новому форматі. Це технологічно інший рівень можливостей, коли створюється суміщення офлайн та онлайн форматів. Завдяки цьому захист проходив у основній лекційній аудиторії Архітектурного факультету, де були присутні члени комісії, студенти та гості. І частина студентів захищала свої дипломи дистанційно. Зображення дипломних проєктів транслювалось на великому екрані. Також була можливість дистанційно спостерігати захист усім бажаючим у конференції ZOOM. Серед тем робіт представлено чимало актуальних та інноваційних об’єктів. Це і проєктування відновлення забудови після воєнних руйнувань, і важливі соціальні та громадські заклади.

До складу Атестаційної екзаменаційної комісії на кафедрі ОААП увійшли авторитетні діячі у сфері архітектури та архітектурного навчання.

– Голова – Чижевський Олександр Павлович – президент Національної спілки архітекторів України, Заслужений архітектор України, к. арх., лауреат Державної премії України в галузі архітектури.

– Гусаков Володимир Миколайович – Заслужений архітектор України, к. т. н., професор, віце-президент Національної спілки архітекторів України, лауреат Державної премії України в галузі архітектури.

– Віг Янош Яношевич – керівник творчої майстерні “Янош Віг і партнери”, Заслужений архітектор України, лауреат Державної премії України в галузі архітектури.

– Серьогін Юрій Іванович – керівник творчої майстерні “Ю. Серьогін”, Заслужений архітектор України, лауреат Державних премій України в галузі архітектури.

– Слєпцов Олег Семенович – завідувач кафедри Основ архітектури та АП, творчий керівник НПАБ «Ліценз і АРХ», д. арх., професор, лауреат Державної премії України в галузі архітектури, Народний архітектор України, президент Української академії архітектури.

– Кривенко Ольга Віталіївна – професор кафедри Архітектурних конструкцій КНУБА, д.т.н.

– Клімова Ірина Володимирівна – к. т. н., доцент кафедри Охорони праці та навколишнього середовища.

  • Покотило Костянтин Михайлович – заступник голови, заступник декана Архітектурного факультету, к. ф. н., доцент.

Секретарем комісії був Чайка Володимир Олексійович, інженер І категорії.

Принципову позицію кафедри ОААП сформульовано у таких словах: «Вже другий рік іде російсько-українська війна і ми продовжуємо підготовку і випуск спеціалістів для відбудови країни. Ми розуміємо як складно нашим студентам, тому їх всіляко підтримуємо і допомагаємо. Сьогодні студенти показали космічний результат, технологічність і довершеність робіт демонструє справжнє захоплення справою, це неймовірно, особливо розуміючи якою ціною ця праця виконується. Від імені викладачів кафедри  Основ архітектури і архітектурного проєктування, Архітектурного факультету КНУБА бажаємо кожному з Вас досягти бажаного професійного рівня і здійснення мрій!»

Члени комісії привітали бакалаврів-архітекторів та наголосили, що неодмінно чекають їх у 5 та 6 курсах на магістратуру, щоб вчитись далі, бо їм треба бути готовими відбудовувати країну.

Підготовлено за матеріалами кафедри ОААП, доц. Гліб Ушаков, Фото: Володимир Чахоян.

Дивитись відеофільм про захист бакалаврів ОААП:

Дивіться відео про перший всеукраїнський студентський конкурс УАА!

Студенти КНУБА увійшли до команд-переможниць великого архітектурного конкурсу, що спрямований на вироблення концепції відбудови і розвитку громадського простору Майдану Незалежності в м. Суми.

Загалом в конкурсі взяли участь більш ніж 60 студентів-архітекторів з 10 вищих навчальних закладів України.

Організатор конкурсу: Українська академія архітектури.

Співорганізатори: Національний заповідник «Софія Київська», Сумська обласна державна адміністрація.

Технічна підтримка: Національний портал «Децентралізація» та ГО «Дійсно».

Організаційна підтримка церемонії нагородження – ГО “ДІЙСНО”.

Меценатська участь: компанія «Золотий мандарин».

(За матеріалами УАА та кафедри ОААП).

Дивіться відео про урочисту церемонію нагородження та почуйте думки студентів-переможців, організаторів та гостей:

Урочисті підсумки студентського конкурсу для м. Суми.

30 червня 2023 року на території Національного заповідника «Софія Київська» відбулася церемонія нагородження учасників Всеукраїнського студентського конкурсу на кращу пропозицію щодо архітектурно-планувальної організації громадського простору Майдану Незалежності в м. Суми.

Організатор конкурсу – Всеукраїнська громадська організація «Українська академія архітектури».

Співорганізатор – Управління містобудування та архітектури Сумської обласної державної адміністрації.

Українська академія архітектури планує масштабувати конкурс для вирішення містобудівних питань територіальних громад, особливо тих, інфраструктуру яких зруйновано.

Місце проведення заходу було вибрано не випадково. Саме У 1944 році Будинок митрополита був переданий Республіканській архітектурній Академії — багатопрофільній науковій установі, до складу якої входили науково-дослідні інститути, експериментальні майстерні, наукова бібліотека, музей архітектури та інші підрозділи (більшість із них знаходилася на подвірʼї Софії Київської). Після ліквідації Академії у 1962 році в Будинку митрополита продовжувала функціонувати (до 1985 р.) наукова бібліотека — провідна книгозбірня з питань будівництва і архітектури, єдина з установ Академії, що продовжує свою діяльність у наш час. І тепер після відновлення діяльності УАА часто відбуваються і робочі і урочисті заходи академії знову на території Софії Київської.

В конкурсі взяли участь більш ніж 60 студентів – майбутніх архітекторів з 10 вищих навчальних закладів України.

Переможцями конкурсу стали:

Перша премія – Вікторія Духіна.

Друга премія – Юрій Леонець, Олександр Бікетов.

Друга премія – Олександр Коба, Давід Бородій, Катерина Шаповалова, Дарʼя Дубчак, Софія Вінічук.

Третя премія – Ігор Титаренко, Сергій Зацепа, Євгенія Тиназли, Кирило Шкляренко, Катерин Оверко, Таїсія Сухіна.

Третя премія – Марія Фоменко.

Переможці біля представлених проєктів розповіли про розроблені концепції.

Президент Української академії архітектури, завідувач кафедри ОААП КНУБА, Народний архітектор України Олег Слєпцов привітав переможців конкурсу і зазначив:

«Ми провели лише перший такий студентський архітектурний конкурс. Але він точно не останній. Впевнений, разом з вами ми не лише відбудуємо Україну, ми зробимо її ще кращою. Цей конкурс показав, що молодь інакше дивиться на світ. Досвідчені архітектори підкреслили б адміністративну, політичну функцію головної площі міста, головної площі цілого регіону. Але ви в першу чергу подумали про громадський простір – місце для зустрічей і спілкування. В ваших роботах менше офіційності, більше доброти. Саме таким і має бути майбутнє України».

Генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська», академік УАА Неля Куковальська привітала переможців конкурсу і побажала майбутнім архітекторам розбудовувати наші міста і створювати якомога більше сучасного і комфортного громадського простору, адже територія міст має бути, насамперед, для людей.

Директор Департаменту містобудування та архітектури Сумської області, академік УАА Володимир Биков,  привітав учасників і наголосив на важливості студентських конкурсів і для становлення майбутніх архітекторів і для визначення підходів до реальних задач.

Перед бароковим фасадом Будинку митрополита зібрались представники Української академії архітектури, Національного заповіднику «Софія Київська», офіційні гості з Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та провідні фахівці зі сфери управління розвитком міст: В’ячеслав Негода, Анатолій Беркута, студенти-переможці, студенти та викладачі Архітектурного факультету КНУБА.

Організаційна підтримка церемонії нагородження – ГО “ДІЙСНО”.

Меценатська участь у конкурсі – компанія «Золотий мандарин».

(За матеріалами УАА та НЗ «Софія Київська», Фото: Володимир Чахоян).

Дивитись відео події: https://fb.watch/lujJM4hG8n/

Урочисте встановлення куполу та хреста.

В Києві на вул. Булаховського 5б  з 2010 року продовжується проєктування і будівництво храмового комплексу Сорока Святих Мучеників. Архітектурне рішення розроблялось у бюро ЛІЦЕНЗіАРХ на чолі з професором Олегом Слєпцовим, Народним архітектором України, Президентом УАА, завідувачем кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА.

В суботу 13 травня 2023 року відбулося урочисте встановлення куполу  вагою 7 тон та незвичайного по формі хреста. Цей хрест виготовлено не у пласкій схемі, а у обʼємному  вирішенні. Це – чотирьох раменний хрест згідно давніх православних традицій. Відновлення духовної спадщини і її подальший розвиток, використовуючи сучасні технологічні можливості – це підхід до навчання майбутніх архітекторів за новоствореною спеціалізацією: «Архітектура будівель і споруд: Реконструкція та реставрація архітектурних об’єктів, сакральна архітектура». Особливий хрест Олег Слєпцов встановлював, відповідно до особистої традиції, власноруч, піднімаючись на крані високо у небо.  На святі були присутні священники, проєктувальники – архітектори і конструктори, будівельники, запрошені гості – студенти і викладачі Архітектурного факультету Київського Національного університету будівництва і архітектури.

Підготував матеріал: Гліб Ушаков, доцент кафедри ОААП.

Дивитись відео події:

Звернення завідувача кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА, Народного архітектора України, президента УАА, професора Олега Слєпцова щодо порятунку культурної спадщини:

The scale of war destruction of cultural buildings in Ukraine.

On February 24, 2022 our country faced unprecedented attack of the neighbouring Russia which totally changed our lives. My name is Oleg Sleptsov. I am the President of the Ukrainian Academy of Architecture. We welcome all interested people to join our fund-raising campaign on GoFundMe platform: https://bit.ly/Renovation_of_UA

Масштаб руйнувань культурної спадщини України внаслідок війни.

24 лютого 2022 року наша країна зіткнулася з безпрецедентним нападом сусідньої Росії, який повністю змінив наше життя. Мене звати Олег Слєпцов. Я президент Української академії архітектури. Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до нашої ініціативи зі збору коштів на платформі GoFundMe: https://bit.ly/Renovation_of_UA

Долучайтесь до ініціативи та ознайомте із цим зверненням Ваших колег і друзів закордоном!

Дивитись відео звернення (англійською мовою):

 

 

Завідувач кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування, Народний архітектор України, професор Олег Семенович Слєпцов у грудні 2022 року як Президент Української академії архітектури доповідав про діяльність Академії протягом цього критичного 2022 року. Урочисте засідання розширеної Президії Української академії архітектури, учасниками якого були також викладачі КНУБА, проходило у залі Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г.Заболотного. Ця бібліотека стала своєрідним архітектурно-будівельним культурним центром, де не тільки зберігаються унікальні фонди, але й проходять важливі заходи для фахового середовища. І викладачі КНУБА, і члени УАА та НСАУ обмінюються досвідом, презентують видання та виставки, організовують співпрацю у цих стінах. В обговоренні доповіді прийняли участь члени Президії Академії та шановні гості: віце-президент УАА, Народний архітектор України, професор К.М. Дьомін, завідувач кафедри АПЦБС, професор В.В.Куцевич, генеральна директорка Національного заповіднику «Софія Київська» та викладач кафедри ОААП Н.М.Куковальська, народна депутатка Верховної Ради України Г.В.Бондар, президент НСАУ  О.П.Чижевський, ректор ОДАБА А.В. Ковров та інші.

Доповідачі узагальнювали результати різнобічної громадської і фахової діяльності та ділились планами щодо подальшого розвитку архітектурної сфери та збереження культурної спадщини і разом аналізували шляхи вирішення нагальних проблем. Учасники підкреслили роль відродженої Української академії архітектури як центру, що має й надалі об’єднувати діяльність своїх представників у різних містах, навчальних закладах, громадських організаціях, проєктних установах  та будівельних компаніях. На завершення заходу був здійснений прийом нових членів  до лав Академії. Було відзначено багаторічну діяльність професора КНУБА Павла Павловича Безродного, і цю нагороду отримав його син, який наразі проходить службу у Збройних силах України та прийняв участь у важливому заході УАА. У цей день членом Академії також став ректор ОДАБА А.В. Ковров, який разом із президентом УАА, поставив свій підпис під меморандумом про багатопланову співпрацю.

Попереду – втілення у життя амбітних планів по відновленню інфраструктури та населених пунктів, долаючи безпрецедентні виклики.

Інформацію підготував доцент кафедри ОААП Гліб Ушаков.

Дивитись фільм про захід УАА:

 


«Європейський прорив: відкриття Представництва Української академії архітектури в Королівстві Данія»
У жовтні буремного 2022 року завідувач кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування професор Олег Семенович Слєпцов здійснив насичений візит до Королівства Данії. Це був перший офіційний закордонний візит Президента Української академії архітектури, Народного архітектора України, Олега Слєпцова. І так само вперше було створено закордонне Представництво УАА в Королівстві Данія, яке очолив архітектор Сергій Святченко. У співпраці з новим представництвом планується системна взаємодія для допомоги по відновленню України, в першу чергу в порятунку пошкоджених війною пам’яток архітектури. А також попереду –
потужна спільна програма культурних та наукових заходів між країнами: виставка у Королівстві Данія творів сучасних українських архітекторів, конференції, спільні проєкти тощо. Проведено зустрічі з мером м. Віборг Ульріком Вільбеком, з архітекторами потужної міжнародної фірми Sweco, з Головою одного з трьох крупніших банків Данії – Jyske Bank Boxen у м. Сількеборг – Андерсом Крістіаном Дамом. Було підписано Меморандум про співпрацю між УАА та Мерією Віборгу, Меморандум з архітектурною фірмою Sweco про спільну участь у відновленні будівель в Україні, запропоновано та започатковано спільний проєкт ремонту та реставрації пошкодженої внаслідок війни пам’ятки архітектури – Будинок судових ухвал (нині: Апеляційний суд Харкова), яку створив у Харкові видатний архітектор Олексій Бекетов. Зараз Українська академія архітектури разом із залученими державними та іншими організаціями займаються пошуками донорів для міжнародних програм і проєктів по відновленню важливих українських будівель.
Авторка та режисерка: Тетяна Бабіна; камера та монтаж: Микола Макарчук.
Дивитись відео:

——————————————————————————————

14 липня 2022. Українська Академія Архітектури представляє:
Фільм: “Микола Дьомін: Зодчий, Містобудівник, Науковець”.
Микола Мефодійович Дьомін: видатний діяч архітектури та містобудування,
Народний архітектор України, віце-президент УАА, почесний член Української академії наук, професор КНУБА, доктор архітектури.
Автор, режисер: Тетяна Бабіна.
Камера, монтаж: Олександр Ткаченко.
За участі:
– Олег Слєпцов, Президент УАА, Народний архітектор України, завідувач кафедри ОААП КНУБА, професор, доктор архітектури.
– Неля Михайлівна Куковальська, директорка Національного заповідника “Софія Київська”, академкиня УАА, професорка кафедри ОААП КНУБА.

дивитись відео:


16 липня 2022. Завідувач кафедри ОААП, президент УАА, професор Олег Семенович Слєпцов прийняв участь у створенні фільму:
“Історичні етапи розвитку Української академії архітектури (УАА)”
Українська академія архітектури, діяльність якої спрямована на збереження
та розквіт інтелектуального потенціалу країни в галузі архітектури та будівельних наук, забезпечення розвитку гармонійного середовища міст і сіл України. Історичні етапи її розвитку.

дивитись відео:

———————————————————————————————–


Фільм «Навігатор в світі знань – Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного» було створено за ініціативи та за безпосередньої участі професора Олега Семеновича Слєпцова, Народного архітектора України, Президента Української академії архітектури та завідувача кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА. Авторка та режисерка фільму: Тетяна Бабіна. У фільмі ви також почуєте думки професора КНУБА, Народного архітектора України М.М.Дьоміна, керівництва легендарної бібліотеки. За словами Олега Семеновича: «Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека ім.В.Г.Заболотного – це храм науки, культури і історії, а також сучасний інформаційно-просвітницький центр України». Особливостями бібліотеки є історичні фонди, дослідження, майданчик для заходів у сфері архітектури і будівництва, презентації нових видань.

дивитись відео:

——————————————————————————–

03.05.2022. Професор, Президент УАА, завідувач кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА О.С.Слєпцов представив відеонарис: “Володимир Мельниченко в сучасній світовій культурі до 90 річчя з дня народження”
Дивитись відео:


«Руйнація війни в Україні»
Професор кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА Ю.В.Івашко оприлюднила відеороботу на сайті Лодзького університету (Польща) у рамках міжнародної конференції FACES OF WAR.
В Інституті Історії Лодзького Університету відбулась Сьома щорічна наукова конференція “Обличчя війни”. Незвичність конференції цього року полягала в тому, що вперше вона проходила на тлі справжньої жорстокої війни в Україні. Не випадково тема героїчної оборони України головувала на конференції, а її відкривав спільний короткометражний фільм, створений у співпраці Університету Лодзького, Київського національного університету будівництва і архітектури і 28 бригади Лицарів Зимового Походу (ЗСУ), які воюють на Півдні України. Це один з перших реалізованих спільних наукових проектів міжнародної команди польських та українських професорів і військових ЗСУ на передовій. Саме з перегляду цього виразного відео розпочалась робота конференції. Фільм «Руйнація війни в Україні» супроводжував лекцію «Терористичні окупанти як ключовий інструмент війни – випадок навмисного воєнного збитку в Україні», яку 9 червня 2022 року прочитали проф. Юлія Івашко (КНУБА) та проф. Анета Павловська (Інститут історії мистецтв Лодзького університету).У підготовці матеріалів до фільму та до загального дослідження прийняв участь прес-офіцер Сергій Бєлінський (28 бригада лицарів Зимового походу ЗСУ). Юлія Вадимівна Івашко в рамках п’ятимісячного гранту IDUB, отриманого в Лодзькому університеті, проводить дослідження, пов’язані з оцінкою втрат через війну та з планами відбудови архітектурних об’єктів в Україні.

дивитись відео:

—————————————————————————————–

21.04.2022. Науково-проектному архітектурному бюро ЛІЦЕНЗІАРХ 30 років!
На кафедрі ОААП організовано співробітництво з бюро ЛІЦЕНЗіАРХ, де викладачі кафедри систематично проходять підвищення кваліфікації, а студенти проходять учбову практику, приймаючи участь у реальному проектуванні. Також найбільш досвідчені співробітники бюро викладають на кафедрі спецкурси та керують курсовим і дипломним проектуванням. Завідувач кафедри професор Олег Семенович Слєпцов – творчий керівник Науково-проектного архітектурного бюро “ЛІЦЕНЗіАРХ”. 30 років тому саме в цей день народилось Науково- проектне архітектурне бюро ЛІЦЕНЗіАРХ. Творчий наробок бюро за ці роки сягне 400 проектів цивільних будівель і комплексів в 60 містах і селах України та закордоном:  ОАЄ, Португалії, КНР, Туреччині, переважна частина з яких збудована або будується, серед яких більше 100  православних храмів і комплексів.  Щира подяка колективу талановитих і працьовитих архітекторів, конструкторів і інженерів!
http://licencearch.com.ua

Дивитись відео:

—————————————————————————————————————————————————————————

03.04.2022. Професор кафедри ОААП Юрій Іванович Серьогін приймає участь у ініціативній групі по організації швидкого будівництва житла для переселенців. Ініціативна група архітекторів та будівельників запрошує до співпраці на міжнародному рівні для участі у відновленні післявоєнної України. Вони бачать головну задачу у швидкому будівництві (11 днів) тимчасового житла для переселенців. Пропонується будівництво модульних будинків
за технологією австрійської компанії “WOLF MODUL”. Таким чином можуть швидко зводитись цілі поселення шляхом монтажу з попередньо-виготовлених модульних частин. У такому поселенні можуть перебувати у комфортних умовах сім’ї протягом кількох місяців чи року. Деталі цієї технології дивіться у відео.
Для співпраці – e-mail:yuivser2013@gmail.com Презентація збірних модульних будівель.
https://drive.google.com/file/d/1FGahdqvQki5m2Vg1E9ZvZ4L81BzwQv_q/view

Дивитись відео:


————————————————————————————————

 

ЗАПРОШУЄМО АРХІТЕКТОРІВ МАЙБУТНЬОГО!
Відеопрезентація Кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування Архітектурного факультету КНУБА:
Кафедра Основ архітектури та архітектурного проектування найбільша на архітектурному факультеті КНУБА за чисельністю професорсько-викладацького складу. 34 викладача (доктори і кандидати) викладають 55 дисциплін. І студенти отримують дипломи освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр» (4 роки) та «магістр» (2 роки) за спеціалізаціями: «Архітектура будівель і споруд: Реконструкція, реставрація архітектурних об’єктів, сакральна архітектура»,«Архітектура будівель і споруд: Інноваційна архітектура». На кафедрі ведеться успішна робота з підготовки аспірантів. За останні 25 років було захищено близько 45 докторських і кандидатських дисертацій. Запрошуємо майбутніх архітекторів та архітекторів майбутнього на навчання!
Завідувач: професор, доктор архітектури Олег Семенович Слєпцов, Народний архітектор України, Президент Української Академії Архітектури
Дивитись відео:

——————————————————————-


Привітання з нагоди 100 річниці заснування Харбінського політехнічного університету від Олега Слєпцова. Congratulatory speech by Oleg Sleptsov on the occasion of 100th anniversary of the Harbin Technological University (HIT)
Дивитись відео (англійська мова):


————————————————————————

Привітання з Новим 2022 роком від Олега Слєпцова:
“Вітаю всіх з Новим Роком і Різдвом Христовим! Нарешті закінчується цей рік, який закидав нас випробуваннями. Хай наступний 2022 рік принесе мир і злагоду, здоров‘я і щастя в наші оселі”.
«Різдвяна» – музика і гобелени Олега Слєпцова.
Завідувач кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА, Народний архітектор України, Президент Української Академії Архітектури. Дивитись відео: 


20.11.2021 Вийшла передача про творчість завідувача кафедри ОААП Олега Семеновича Слєпцова на каналі “СпасТВ Україна”
Архітектор ділиться досвідом проектування і будівництва Православних Храмів, розроблених в Науково-проектному архітектурному бюро ЛІЦЕНЗІАРХ.
Дивитись відео передачі:


25 вересня 2021 року в мерії міста Южне видатному архітектору Юрію Серьогіну, професору кафедри ОААП КНУБА вручили почесну відзнаку
“За заслуги перед містом” з нагоди 75 річчя за великий внесок в розвиток міста.
Юрій Іванович протягом 17 років створює для міста сучасні та виразні проєкти. Особлива гордість міста – це будівля ФСК “Олімп” на головній площі Южного.
Дивитись відео: Южненські новини від 24.09.2021

дивитись відео:


Канал: tvMIG Yuzhny Студия МИГ
40 років – 40 імен: Юрій Серьогін, Заслужений архітектор України.
Архітектурну діяльність професора кафедри ОААП, Ю.І.Серьогіна освітлено у репортажі.
Дивитись відео:


Перший собор ПЦУ збудують на Закарпатті за проектом професора Олега Слєпцова, завідувача кафедри ОААП, Народного архітектора України, Президента УАА.

28 вересня 2021 року заклали капсулу з іменами засновників храму та освятили наріжний камінь у фундамент кафедрального собору Закарпатської єпархії на честь ікони Божої Матері “Всецариця” на вулиці Станційній в Ужгороді.

диитись відео:


14-го вересня 2021 року в стінах Київського національного університету будівництва і архітектури відбулися Загальні збори Української академії архітектури. Президентом УАА обрано професора О.С.Слєпцова

дивитись відео:


2 вересня 2021 року в приміщенні ДНАББ імені В.Заболотного відбулась презентація чергової монографії, присвяченої пам’яті відомого науковця, педагога, Вченого з великої літери Віктора Васильовича Чепелика. Автори і упорядники – завідувач кафедри Основ архітектури і архітектурного проектування, Народний архітектор України, доктор архітектури, професор Олег Семенович Слєпцов і його аспірантка канд.арх. Тетяна Антощук, яка захистила дисертацію на матеріалах творчості В.Чепелика, продовжили цією монографією унікальний проект, започаткований на кафедрі Основ архітектури і архітектурного проектування з увічнення пам’яті видатних постатей кафедри шляхом видання присвячених їм монографій.

дивитись відео:


 

Oleg Sleptsov – “MELODY OF LOVE” | the best gift for dear and near

Пісня: Rhythm of Life. Виконавець: Олег Слепцов. Альбом: Мelodies of love

дивитись відео:


Сюжет: Український архітектурний модерн.  Авторка: Анастасія Недолуга за участі доцента Гліба Ушакова. “Сніданок з 1+1”

дивитись відео:


Архітектура Храмового комплексу поєднує в собі канонічність і новаторство, сучасні технології і стародавні традиції будівництва з натурального каменю, барельєфні ікони та різьблені стіни і стелі, вітражні вікна і та ікони. Лірична мелодія супроводжує народження сучасної сакральної пам’ятки.
Свято-Миколаївский Храмовий комплекс в с. Дейманівка Полтавської обл.
Проект і реалізація з 2014р.: Олег Слєпцов.
Музика “Я напишу тобі сонет”: Олег Слєпцов

дивитись відео:

——————————————————————————————–

Oleg Sleptsov – “I love you so much”
Меморіальний Храмовий комплекс створено на честь пам’яті загиблих на Чорнобильській аварії 26 квітня 1986 року. Головна образно-художня ідея – це створення сакральної будівлі у вигляді Хреста в плані, на фасаді, в інтер’єрі з біонічними мотивами квіткового бутону, що розкривається і покривається куполом. Архітектор використав “авторський стиль” на основі неоекспресіонізму ХХ ст. – архітектура-скульптура із символічним підтекстом. Музика стає каталізатором переживань при ознайомленні із сакральною пам’яткою.
Свято-Іллінський Храмовий комплекс в м.Славутич Київської обл.
Проект і реалізація 1996-2020: Олег Слєпцов.
Музика “Я одну тебе люблю”: Олег Слєпцов

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – Happiness
Унікальний штучний острів Пальма Джумейра, збудований у вигляді фінікової пальми, омивається водами Персидської затоки в Дубаі. Острів видно з космосу і по праву є восьмим дивом світу. Яскравий архітектурний комплекс Kempinski Palm Jumeirah Residences включає збудовані у палацовому стилі резиденції 5-ти зірковий делюкс отель Кеmpinski Emerald Palace Hotel, резиденції з 2-х, 3-х, 4-х спальними апартаментами, таунхаусами, пентхаусами і виллами. Бути учасником такого світового значення проекту – це професійна вдача для архітектора. Тому музика, яка супроводжує презентацію цієї архітектурної перлини називається “Щастя”.
Kempinski Palm Jumeirah Residences, Дубаі, ОАЄ.
Проект і реалізація 2004-2018: Олег Слєпцов та інші.
Музика “Щастя”: Олег Слєпцов.

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – “Flirting”
Храмово-етнографічний музейний комплекс Святого Великомученика Димитрія Солунського “Українське село” є центром, де експонуються завезені з багатьох куточків України аутентичні об’єкти народного зодчества. Архітектурно-художній образ церкви і інших будов передають смак глибинних православних українських традицій, а веселий і жвавий музичний супровід підкреслює особливості національного колориту.
Храмовий комплекс Димитрія Солунського “Українське село” Київської обл.
Проект і реалізація 2005-2009: Олег Слєпцов.
Музика “Залицяння”: Олег Слєпцов

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – “Falling out of love”
Образно-пластичні пошуки майстра в нефігуративному гобелені, де панує палахкотіння складних, але органічно згармонізованих гарячих та холодних кольоросполучень, привертають увагу і зачаровують своєю яскравою емоційністю й широкою асоціативністю. Очікування.
Гобелени, Ручне ткацтво, 2001-2020: Олег Слєпцов.
Музика “Тепер любов моя чужа”: Олег Слєпцов.

дивитись відео:


Українське радіо – Передача “Акцент”. 01.04.2021. Закриті ЖК у Києві: чи може бути безпечною «своя територія» без парканів.
Ведуча: Тетяна Малишева.
Спікер: Гліб Ушаков — доцент кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА.

дивитись відео:


Як каліграфічне письмо розвиває мозок та користь для людей.
Галина Шевцова, професор кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА, та інші майстри каліграфії у програмі “Факти” на каналі ICTV 19 бер. 2021 р.

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – “Prophecy”
Коли архітектору запропонували запроектувати Храм перед кладовищем “Берківці”, на якому з миром покояться його рідні і близькі, то він сприйняв це як знак долі, як можливість ще щось для них зробити. Не виникало сумніву, що треба було зробити “Пантеон Пам’яті”, круглу в плані будівлю церкви – ротонду – Мартірій. Музика не є реквіємом. Так вирішив автор.
Храм Апостолів Петра і Павла в м. Києві.
Проект і реалізація 2000-2016: Олег Слєпцов.
Музика ” Пророчі струни”: Олег Слєпцов.

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – “Sweet Dreams”

Гімназія Новітніх Біотехнологій за своїми технологічними особливостями стала єдиною в Європі і другою в світі після Сінгапуру. Сучасний художній образ навчального закладу – це “Корабель знань”, на різних палубах якого проходять уроки-спектаклі з тематичних предметів. Під управлінням досвідченого капітана- директора “освітянський лайнер” впевнено пливе назустріч викликам третього тисячоліття. Світла мелодійна ритмічна музика допомагає краще роздивитись архітектурні особливості унікального навчально-виховного закладу.
Гімназія Новітніх Біотехнологій в м. Києві.
Проект і реалізація 2004-2006: Олег Слєпцов.
Музика “Солодкі мрії”: Олег Слєпцов

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – “Gold domed Kyiv”

Архітектурні пейзажі Києва.
Гобелени, Ручне ткацтво, 2001-2020: Олег Слєпцов.
Музика “Золотоверхий Київ”: Олег Слєпцов

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – “Wedding present” 

Заворожує образність дерев’яних храмів архітектора. Всі вони різні, легкі і поетичні, оптимістичні, нарядні і стрімко піднесені, живокольорові, з яскравими вітражами, відкритим і таким само підвищеним, звернутим до неба, залитим Божественним Світлом внутрішнім простором, що втілює такий близький їх автору ритмічно-музичний, мелодійний і мистецький творчий підхід.
Сучасні дерев’яні церкви. Київська обл.
Проект і реалізація 2005-2020: Олег Слєпцов.
Музика “Весільний подарунок доні”: Олег Слєпцов.

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – “Joys of life”

Розмаїття індивідуального садибного житла в авторській інтерпретації архітектора. Музичний супровід допомагає краще ознайомитись з архітектурними творами.
Індивідуальні вілли і коттеджі.
Проект і реалізація 2000-2018: Олег Слєпцов.
Музика “Легка хода”: Олег Слєпцов.

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – “Winter laces”

Зимові фантазії і загадкові пейзажі, що вдало переплітаються нитками, формуючи кольорові плями, вимальовуються і підкреслюються романтичною і прозорою, світлою і святковою музикою. Зимове мереживо. Гобелени, Ручне ткацтво, 2001-2020: Олег Слєпцов.
Музика “Різдвяна”: Олег Слєпцов

дивитись відео:


26 грудня 2019 р. у приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г.Заболотного з нагоди 55-річчя кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА відбулася презентація виставки творчих робіт викладачів кафедри «Художні мотиви – 55».

дивитись відео:


Кам’янець-Подільські спогади. Гобелени, ручне ткацтво, 2001-2020: Олег Слєпцов.
Музика “Весела застільна”: Олег Слєпцов. Нескладно здогадатись, насолоджуючись гобеленно оспіваним Кам’янець-Подільським, що художник безумовно закоханий в стародавні краєвиди і архітектурні пейзажі цього унікального міста. А енергійна і весела музика допоможе глядачу зануритись в прекрасне.

дивитись відео:


Temple Complex of the Nunnery in Vodiane village, Kharkiv region

Ротондальний “Храм – Корона” є сучасною перлиною жіночого монастиря, а лірична мелодія підкреслює значущість Божої обітелі. Спасо-Преображенський храм Борисо-Глібського монастиря в с.Водяне Харківської обл. Проект і реалізація з 2011: Олег Слєпцов.
Музика “Самотність”: Олег Слєпцов.

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – University “Ukraine” in Kyiv, “Rhythm of life”

Університет “Україна” – єдиний в нашій державі вищий навчальний заклад, який повністю забезпечує безбар’єрне навчання студентів з фізичними вадами. Він задуманий у вигляді сталевого птаха, який долає простори третього тисячоліття.
Музика відображає впевненість і активний ритм життя.
Університет “Україна” в Києві. Проект і реалізація 2001-2012: Олег Слєпцов;
Музика: Олег Слєпцов

дивитись відео:


 

Романтичний Джаз «Мелодії Кохання» – Олег Слєпцов.
Офіційний онлайн концерт живої музики Романтичний Джаз “Мелодії Кохання”. Знятий в Caribbean Club у Києві, 26 вересня 2020 року.

дивитись відео:


Передача РАДНИК РАДНИКА #2 : Радник мера Києва Максим Бахматов та доцент кафедри ОААП Гліб Ушаков обговорюють проблеми розвитку Києва. 18.03.2020


Music & Tapestry by Oleg Sleptsov: Love Kyiv. Architectural landscape in tapestry

дивитись відео:

https://mega.nz/#!255R3CRI!FGzwZlRNIpjx46KTirysJnJYIZcw0ZQ16kY-LKvRJso


Професор О.С.Слєпцов презентує проект нової міської школи для м. Южне.
Южненські новини від 7.02.2020

дивитись відео:


Грани времени Киев

дивитись відео:


Грани времени Водяное

дивитись відео:


Грани времени Олег Слепцов

дивитись відео:


Архітектурні камертони 12

дивитись відео:


Архітектурні камертони 11

дивитись відео:


Архітектурні камертони 10

дивитись відео:


Архітектурні камертони 9

дивитись відео:


 

Архітектурні камертони 8

дивитись відео:


 

Архітектурні камертони 7

дивитись відео:


 

Архітектурні камертони 6

дивитись відео:


 

Архітектурні камертони 5

дивитись відео:


 

Архітектурні камертони 4

дивитись відео:


 

Архітектурні камертони 3

дивитись відео:


 

Архітектурні камертони 2

дивитись відео:


 

Архітектурні камертони 1

дивитись відео:


 

Передача на каналі “Київ”: 26.05.2019. “День Києва марафон ч.5”.
Інтерв’ю з проф. Ю.В.Івашко про архітектурну спадщину столиці. (від 40-вої хвилини).

дивитись відео:


 

Цикл передач: “Київські історії”. Передача: “Київський модерн”

дивитись відео:


Завідувач кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування, Народний архітектор України, професор Олег Семенович Слєпцов у грудні 2022 року як Президент Української академії архітектури доповідав про діяльність Академії протягом цього критичного 2022 року. Урочисте засідання розширеної Президії Української академії архітектури, учасниками якого були також викладачі КНУБА, проходило у залі Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г.Заболотного. Ця бібліотека стала своєрідним архітектурно-будівельним культурним центром, де не тільки зберігаються унікальні фонди, але й проходять важливі заходи для фахового середовища. І викладачі КНУБА, і члени УАА та НСАУ обмінюються досвідом, презентують видання та виставки, організовують співпрацю у цих стінах. В обговоренні доповіді прийняли участь члени Президії Академії та шановні гості: віце-президент УАА, Народний архітектор України, професор К.М. Дьомін, завідувач кафедри АПЦБС, професор В.В.Куцевич, генеральна директорка Національного заповіднику «Софія Київська» та викладач кафедри ОААП Н.М.Куковальська, народна депутатка Верховної Ради України Г.В.Бондар, президент НСАУ  О.П.Чижевський, ректор ОДАБА А.В. Ковров та інші.

Доповідачі узагальнювали результати різнобічної громадської і фахової діяльності та ділились планами щодо подальшого розвитку архітектурної сфери та збереження культурної спадщини і разом аналізували шляхи вирішення нагальних проблем. Учасники підкреслили роль відродженої Української академії архітектури як центру, що має й надалі об’єднувати діяльність своїх представників у різних містах, навчальних закладах, громадських організаціях, проєктних установах  та будівельних компаніях. На завершення заходу був здійснений прийом нових членів  до лав Академії. Було відзначено багаторічну діяльність професора КНУБА Павла Павловича Безродного, і цю нагороду отримав його син, який наразі проходить службу у Збройних силах України та прийняв участь у важливому заході УАА. У цей день членом Академії також став ректор ОДАБА А.В. Ковров, який разом із президентом УАА, поставив свій підпис під меморандумом про багатопланову співпрацю.

Попереду – втілення у життя амбітних планів по відновленню інфраструктури та населених пунктів, долаючи безпрецедентні виклики.

Інформацію підготував доцент кафедри ОААП Гліб Ушаков.

Дивитись фільм про захід УАА:

 


«Європейський прорив: відкриття Представництва Української академії архітектури в Королівстві Данія»
У жовтні буремного 2022 року завідувач кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування професор Олег Семенович Слєпцов здійснив насичений візит до Королівства Данії. Це був перший офіційний закордонний візит Президента Української академії архітектури, Народного архітектора України, Олега Слєпцова. І так само вперше було створено закордонне Представництво УАА в Королівстві Данія, яке очолив архітектор Сергій Святченко. У співпраці з новим представництвом планується системна взаємодія для допомоги по відновленню України, в першу чергу в порятунку пошкоджених війною пам’яток архітектури. А також попереду –
потужна спільна програма культурних та наукових заходів між країнами: виставка у Королівстві Данія творів сучасних українських архітекторів, конференції, спільні проєкти тощо. Проведено зустрічі з мером м. Віборг Ульріком Вільбеком, з архітекторами потужної міжнародної фірми Sweco, з Головою одного з трьох крупніших банків Данії – Jyske Bank Boxen у м. Сількеборг – Андерсом Крістіаном Дамом. Було підписано Меморандум про співпрацю між УАА та Мерією Віборгу, Меморандум з архітектурною фірмою Sweco про спільну участь у відновленні будівель в Україні, запропоновано та започатковано спільний проєкт ремонту та реставрації пошкодженої внаслідок війни пам’ятки архітектури – Будинок судових ухвал (нині: Апеляційний суд Харкова), яку створив у Харкові видатний архітектор Олексій Бекетов. Зараз Українська академія архітектури разом із залученими державними та іншими організаціями займаються пошуками донорів для міжнародних програм і проєктів по відновленню важливих українських будівель.
Авторка та режисерка: Тетяна Бабіна; камера та монтаж: Микола Макарчук.
Дивитись відео:

——————————————————————————————

14 липня 2022. Українська Академія Архітектури представляє:
Фільм: “Микола Дьомін: Зодчий, Містобудівник, Науковець”.
Микола Мефодійович Дьомін: видатний діяч архітектури та містобудування,
Народний архітектор України, віце-президент УАА, почесний член Української академії наук, професор КНУБА, доктор архітектури.
Автор, режисер: Тетяна Бабіна.
Камера, монтаж: Олександр Ткаченко.
За участі:
– Олег Слєпцов, Президент УАА, Народний архітектор України, завідувач кафедри ОААП КНУБА, професор, доктор архітектури.
– Неля Михайлівна Куковальська, директорка Національного заповідника “Софія Київська”, академкиня УАА, професорка кафедри ОААП КНУБА.

дивитись відео:


16 липня 2022. Завідувач кафедри ОААП, президент УАА, професор Олег Семенович Слєпцов прийняв участь у створенні фільму:
“Історичні етапи розвитку Української академії архітектури (УАА)”
Українська академія архітектури, діяльність якої спрямована на збереження
та розквіт інтелектуального потенціалу країни в галузі архітектури та будівельних наук, забезпечення розвитку гармонійного середовища міст і сіл України. Історичні етапи її розвитку.

дивитись відео:

———————————————————————————————–


Фільм «Навігатор в світі знань – Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного» було створено за ініціативи та за безпосередньої участі професора Олега Семеновича Слєпцова, Народного архітектора України, Президента Української академії архітектури та завідувача кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА. Авторка та режисерка фільму: Тетяна Бабіна. У фільмі ви також почуєте думки професора КНУБА, Народного архітектора України М.М.Дьоміна, керівництва легендарної бібліотеки. За словами Олега Семеновича: «Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека ім.В.Г.Заболотного – це храм науки, культури і історії, а також сучасний інформаційно-просвітницький центр України». Особливостями бібліотеки є історичні фонди, дослідження, майданчик для заходів у сфері архітектури і будівництва, презентації нових видань.

дивитись відео:

——————————————————————————–

03.05.2022. Професор, Президент УАА, завідувач кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА О.С.Слєпцов представив відеонарис: “Володимир Мельниченко в сучасній світовій культурі до 90 річчя з дня народження”
Дивитись відео:


«Руйнація війни в Україні»
Професор кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА Ю.В.Івашко оприлюднила відеороботу на сайті Лодзького університету (Польща) у рамках міжнародної конференції FACES OF WAR.
В Інституті Історії Лодзького Університету відбулась Сьома щорічна наукова конференція “Обличчя війни”. Незвичність конференції цього року полягала в тому, що вперше вона проходила на тлі справжньої жорстокої війни в Україні. Не випадково тема героїчної оборони України головувала на конференції, а її відкривав спільний короткометражний фільм, створений у співпраці Університету Лодзького, Київського національного університету будівництва і архітектури і 28 бригади Лицарів Зимового Походу (ЗСУ), які воюють на Півдні України. Це один з перших реалізованих спільних наукових проектів міжнародної команди польських та українських професорів і військових ЗСУ на передовій. Саме з перегляду цього виразного відео розпочалась робота конференції. Фільм «Руйнація війни в Україні» супроводжував лекцію «Терористичні окупанти як ключовий інструмент війни – випадок навмисного воєнного збитку в Україні», яку 9 червня 2022 року прочитали проф. Юлія Івашко (КНУБА) та проф. Анета Павловська (Інститут історії мистецтв Лодзького університету).У підготовці матеріалів до фільму та до загального дослідження прийняв участь прес-офіцер Сергій Бєлінський (28 бригада лицарів Зимового походу ЗСУ). Юлія Вадимівна Івашко в рамках п’ятимісячного гранту IDUB, отриманого в Лодзькому університеті, проводить дослідження, пов’язані з оцінкою втрат через війну та з планами відбудови архітектурних об’єктів в Україні.

дивитись відео:

—————————————————————————————–

21.04.2022. Науково-проектному архітектурному бюро ЛІЦЕНЗІАРХ 30 років!
На кафедрі ОААП організовано співробітництво з бюро ЛІЦЕНЗіАРХ, де викладачі кафедри систематично проходять підвищення кваліфікації, а студенти проходять учбову практику, приймаючи участь у реальному проектуванні. Також найбільш досвідчені співробітники бюро викладають на кафедрі спецкурси та керують курсовим і дипломним проектуванням. Завідувач кафедри професор Олег Семенович Слєпцов – творчий керівник Науково-проектного архітектурного бюро “ЛІЦЕНЗіАРХ”. 30 років тому саме в цей день народилось Науково- проектне архітектурне бюро ЛІЦЕНЗіАРХ. Творчий наробок бюро за ці роки сягне 400 проектів цивільних будівель і комплексів в 60 містах і селах України та закордоном:  ОАЄ, Португалії, КНР, Туреччині, переважна частина з яких збудована або будується, серед яких більше 100  православних храмів і комплексів.  Щира подяка колективу талановитих і працьовитих архітекторів, конструкторів і інженерів!
http://licencearch.com.ua

Дивитись відео:

—————————————————————————————————————————————————————————

03.04.2022. Професор кафедри ОААП Юрій Іванович Серьогін приймає участь у ініціативній групі по організації швидкого будівництва житла для переселенців. Ініціативна група архітекторів та будівельників запрошує до співпраці на міжнародному рівні для участі у відновленні післявоєнної України. Вони бачать головну задачу у швидкому будівництві (11 днів) тимчасового житла для переселенців. Пропонується будівництво модульних будинків
за технологією австрійської компанії “WOLF MODUL”. Таким чином можуть швидко зводитись цілі поселення шляхом монтажу з попередньо-виготовлених модульних частин. У такому поселенні можуть перебувати у комфортних умовах сім’ї протягом кількох місяців чи року. Деталі цієї технології дивіться у відео.
Для співпраці – e-mail:yuivser2013@gmail.com Презентація збірних модульних будівель.
https://drive.google.com/file/d/1FGahdqvQki5m2Vg1E9ZvZ4L81BzwQv_q/view

Дивитись відео:


————————————————————————————————

 

ЗАПРОШУЄМО АРХІТЕКТОРІВ МАЙБУТНЬОГО!
Відеопрезентація Кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування Архітектурного факультету КНУБА:
Кафедра Основ архітектури та архітектурного проектування найбільша на архітектурному факультеті КНУБА за чисельністю професорсько-викладацького складу. 34 викладача (доктори і кандидати) викладають 55 дисциплін. І студенти отримують дипломи освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр» (4 роки) та «магістр» (2 роки) за спеціалізаціями: «Архітектура будівель і споруд: Реконструкція, реставрація архітектурних об’єктів, сакральна архітектура»,«Архітектура будівель і споруд: Інноваційна архітектура». На кафедрі ведеться успішна робота з підготовки аспірантів. За останні 25 років було захищено близько 45 докторських і кандидатських дисертацій. Запрошуємо майбутніх архітекторів та архітекторів майбутнього на навчання!
Завідувач: професор, доктор архітектури Олег Семенович Слєпцов, Народний архітектор України, Президент Української Академії Архітектури
Дивитись відео:

——————————————————————-


Привітання з нагоди 100 річниці заснування Харбінського політехнічного університету від Олега Слєпцова. Congratulatory speech by Oleg Sleptsov on the occasion of 100th anniversary of the Harbin Technological University (HIT)
Дивитись відео (англійська мова):


————————————————————————

Привітання з Новим 2022 роком від Олега Слєпцова:
“Вітаю всіх з Новим Роком і Різдвом Христовим! Нарешті закінчується цей рік, який закидав нас випробуваннями. Хай наступний 2022 рік принесе мир і злагоду, здоров‘я і щастя в наші оселі”.
«Різдвяна» – музика і гобелени Олега Слєпцова.
Завідувач кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА, Народний архітектор України, Президент Української Академії Архітектури. Дивитись відео: 


20.11.2021 Вийшла передача про творчість завідувача кафедри ОААП Олега Семеновича Слєпцова на каналі “СпасТВ Україна”
Архітектор ділиться досвідом проектування і будівництва Православних Храмів, розроблених в Науково-проектному архітектурному бюро ЛІЦЕНЗІАРХ.
Дивитись відео передачі:


25 вересня 2021 року в мерії міста Южне видатному архітектору Юрію Серьогіну, професору кафедри ОААП КНУБА вручили почесну відзнаку
“За заслуги перед містом” з нагоди 75 річчя за великий внесок в розвиток міста.
Юрій Іванович протягом 17 років створює для міста сучасні та виразні проєкти. Особлива гордість міста – це будівля ФСК “Олімп” на головній площі Южного.
Дивитись відео: Южненські новини від 24.09.2021

дивитись відео:


Канал: tvMIG Yuzhny Студия МИГ
40 років – 40 імен: Юрій Серьогін, Заслужений архітектор України.
Архітектурну діяльність професора кафедри ОААП, Ю.І.Серьогіна освітлено у репортажі.
Дивитись відео:


Перший собор ПЦУ збудують на Закарпатті за проектом професора Олега Слєпцова, завідувача кафедри ОААП, Народного архітектора України, Президента УАА.

28 вересня 2021 року заклали капсулу з іменами засновників храму та освятили наріжний камінь у фундамент кафедрального собору Закарпатської єпархії на честь ікони Божої Матері “Всецариця” на вулиці Станційній в Ужгороді.

диитись відео:


14-го вересня 2021 року в стінах Київського національного університету будівництва і архітектури відбулися Загальні збори Української академії архітектури. Президентом УАА обрано професора О.С.Слєпцова

дивитись відео:


2 вересня 2021 року в приміщенні ДНАББ імені В.Заболотного відбулась презентація чергової монографії, присвяченої пам’яті відомого науковця, педагога, Вченого з великої літери Віктора Васильовича Чепелика. Автори і упорядники – завідувач кафедри Основ архітектури і архітектурного проектування, Народний архітектор України, доктор архітектури, професор Олег Семенович Слєпцов і його аспірантка канд.арх. Тетяна Антощук, яка захистила дисертацію на матеріалах творчості В.Чепелика, продовжили цією монографією унікальний проект, започаткований на кафедрі Основ архітектури і архітектурного проектування з увічнення пам’яті видатних постатей кафедри шляхом видання присвячених їм монографій.

дивитись відео:


 

Oleg Sleptsov – “MELODY OF LOVE” | the best gift for dear and near

Пісня: Rhythm of Life. Виконавець: Олег Слепцов. Альбом: Мelodies of love

дивитись відео:


Сюжет: Український архітектурний модерн.  Авторка: Анастасія Недолуга за участі доцента Гліба Ушакова. “Сніданок з 1+1”

дивитись відео:


Архітектура Храмового комплексу поєднує в собі канонічність і новаторство, сучасні технології і стародавні традиції будівництва з натурального каменю, барельєфні ікони та різьблені стіни і стелі, вітражні вікна і та ікони. Лірична мелодія супроводжує народження сучасної сакральної пам’ятки.
Свято-Миколаївский Храмовий комплекс в с. Дейманівка Полтавської обл.
Проект і реалізація з 2014р.: Олег Слєпцов.
Музика “Я напишу тобі сонет”: Олег Слєпцов

дивитись відео:

——————————————————————————————–

Oleg Sleptsov – “I love you so much”
Меморіальний Храмовий комплекс створено на честь пам’яті загиблих на Чорнобильській аварії 26 квітня 1986 року. Головна образно-художня ідея – це створення сакральної будівлі у вигляді Хреста в плані, на фасаді, в інтер’єрі з біонічними мотивами квіткового бутону, що розкривається і покривається куполом. Архітектор використав “авторський стиль” на основі неоекспресіонізму ХХ ст. – архітектура-скульптура із символічним підтекстом. Музика стає каталізатором переживань при ознайомленні із сакральною пам’яткою.
Свято-Іллінський Храмовий комплекс в м.Славутич Київської обл.
Проект і реалізація 1996-2020: Олег Слєпцов.
Музика “Я одну тебе люблю”: Олег Слєпцов

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – Happiness
Унікальний штучний острів Пальма Джумейра, збудований у вигляді фінікової пальми, омивається водами Персидської затоки в Дубаі. Острів видно з космосу і по праву є восьмим дивом світу. Яскравий архітектурний комплекс Kempinski Palm Jumeirah Residences включає збудовані у палацовому стилі резиденції 5-ти зірковий делюкс отель Кеmpinski Emerald Palace Hotel, резиденції з 2-х, 3-х, 4-х спальними апартаментами, таунхаусами, пентхаусами і виллами. Бути учасником такого світового значення проекту – це професійна вдача для архітектора. Тому музика, яка супроводжує презентацію цієї архітектурної перлини називається “Щастя”.
Kempinski Palm Jumeirah Residences, Дубаі, ОАЄ.
Проект і реалізація 2004-2018: Олег Слєпцов та інші.
Музика “Щастя”: Олег Слєпцов.

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – “Flirting”
Храмово-етнографічний музейний комплекс Святого Великомученика Димитрія Солунського “Українське село” є центром, де експонуються завезені з багатьох куточків України аутентичні об’єкти народного зодчества. Архітектурно-художній образ церкви і інших будов передають смак глибинних православних українських традицій, а веселий і жвавий музичний супровід підкреслює особливості національного колориту.
Храмовий комплекс Димитрія Солунського “Українське село” Київської обл.
Проект і реалізація 2005-2009: Олег Слєпцов.
Музика “Залицяння”: Олег Слєпцов

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – “Falling out of love”
Образно-пластичні пошуки майстра в нефігуративному гобелені, де панує палахкотіння складних, але органічно згармонізованих гарячих та холодних кольоросполучень, привертають увагу і зачаровують своєю яскравою емоційністю й широкою асоціативністю. Очікування.
Гобелени, Ручне ткацтво, 2001-2020: Олег Слєпцов.
Музика “Тепер любов моя чужа”: Олег Слєпцов.

дивитись відео:


Українське радіо – Передача “Акцент”. 01.04.2021. Закриті ЖК у Києві: чи може бути безпечною «своя територія» без парканів.
Ведуча: Тетяна Малишева.
Спікер: Гліб Ушаков — доцент кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА.

дивитись відео:


Як каліграфічне письмо розвиває мозок та користь для людей.
Галина Шевцова, професор кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА, та інші майстри каліграфії у програмі “Факти” на каналі ICTV 19 бер. 2021 р.

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – “Prophecy”
Коли архітектору запропонували запроектувати Храм перед кладовищем “Берківці”, на якому з миром покояться його рідні і близькі, то він сприйняв це як знак долі, як можливість ще щось для них зробити. Не виникало сумніву, що треба було зробити “Пантеон Пам’яті”, круглу в плані будівлю церкви – ротонду – Мартірій. Музика не є реквіємом. Так вирішив автор.
Храм Апостолів Петра і Павла в м. Києві.
Проект і реалізація 2000-2016: Олег Слєпцов.
Музика ” Пророчі струни”: Олег Слєпцов.

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – “Sweet Dreams”

Гімназія Новітніх Біотехнологій за своїми технологічними особливостями стала єдиною в Європі і другою в світі після Сінгапуру. Сучасний художній образ навчального закладу – це “Корабель знань”, на різних палубах якого проходять уроки-спектаклі з тематичних предметів. Під управлінням досвідченого капітана- директора “освітянський лайнер” впевнено пливе назустріч викликам третього тисячоліття. Світла мелодійна ритмічна музика допомагає краще роздивитись архітектурні особливості унікального навчально-виховного закладу.
Гімназія Новітніх Біотехнологій в м. Києві.
Проект і реалізація 2004-2006: Олег Слєпцов.
Музика “Солодкі мрії”: Олег Слєпцов

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – “Gold domed Kyiv”

Архітектурні пейзажі Києва.
Гобелени, Ручне ткацтво, 2001-2020: Олег Слєпцов.
Музика “Золотоверхий Київ”: Олег Слєпцов

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – “Wedding present” 

Заворожує образність дерев’яних храмів архітектора. Всі вони різні, легкі і поетичні, оптимістичні, нарядні і стрімко піднесені, живокольорові, з яскравими вітражами, відкритим і таким само підвищеним, звернутим до неба, залитим Божественним Світлом внутрішнім простором, що втілює такий близький їх автору ритмічно-музичний, мелодійний і мистецький творчий підхід.
Сучасні дерев’яні церкви. Київська обл.
Проект і реалізація 2005-2020: Олег Слєпцов.
Музика “Весільний подарунок доні”: Олег Слєпцов.

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – “Joys of life”

Розмаїття індивідуального садибного житла в авторській інтерпретації архітектора. Музичний супровід допомагає краще ознайомитись з архітектурними творами.
Індивідуальні вілли і коттеджі.
Проект і реалізація 2000-2018: Олег Слєпцов.
Музика “Легка хода”: Олег Слєпцов.

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – “Winter laces”

Зимові фантазії і загадкові пейзажі, що вдало переплітаються нитками, формуючи кольорові плями, вимальовуються і підкреслюються романтичною і прозорою, світлою і святковою музикою. Зимове мереживо. Гобелени, Ручне ткацтво, 2001-2020: Олег Слєпцов.
Музика “Різдвяна”: Олег Слєпцов

дивитись відео:


26 грудня 2019 р. у приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г.Заболотного з нагоди 55-річчя кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА відбулася презентація виставки творчих робіт викладачів кафедри «Художні мотиви – 55».

дивитись відео:


Кам’янець-Подільські спогади. Гобелени, ручне ткацтво, 2001-2020: Олег Слєпцов.
Музика “Весела застільна”: Олег Слєпцов. Нескладно здогадатись, насолоджуючись гобеленно оспіваним Кам’янець-Подільським, що художник безумовно закоханий в стародавні краєвиди і архітектурні пейзажі цього унікального міста. А енергійна і весела музика допоможе глядачу зануритись в прекрасне.

дивитись відео:


Temple Complex of the Nunnery in Vodiane village, Kharkiv region

Ротондальний “Храм – Корона” є сучасною перлиною жіночого монастиря, а лірична мелодія підкреслює значущість Божої обітелі. Спасо-Преображенський храм Борисо-Глібського монастиря в с.Водяне Харківської обл. Проект і реалізація з 2011: Олег Слєпцов.
Музика “Самотність”: Олег Слєпцов.

дивитись відео:


Oleg Sleptsov – University “Ukraine” in Kyiv, “Rhythm of life”

Університет “Україна” – єдиний в нашій державі вищий навчальний заклад, який повністю забезпечує безбар’єрне навчання студентів з фізичними вадами. Він задуманий у вигляді сталевого птаха, який долає простори третього тисячоліття.
Музика відображає впевненість і активний ритм життя.
Університет “Україна” в Києві. Проект і реалізація 2001-2012: Олег Слєпцов;
Музика: Олег Слєпцов

дивитись відео:


 

Романтичний Джаз «Мелодії Кохання» – Олег Слєпцов.
Офіційний онлайн концерт живої музики Романтичний Джаз “Мелодії Кохання”. Знятий в Caribbean Club у Києві, 26 вересня 2020 року.

дивитись відео:


Передача РАДНИК РАДНИКА #2 : Радник мера Києва Максим Бахматов та доцент кафедри ОААП Гліб Ушаков обговорюють проблеми розвитку Києва. 18.03.2020


Music & Tapestry by Oleg Sleptsov: Love Kyiv. Architectural landscape in tapestry

дивитись відео:

https://mega.nz/#!255R3CRI!FGzwZlRNIpjx46KTirysJnJYIZcw0ZQ16kY-LKvRJso


Професор О.С.Слєпцов презентує проект нової міської школи для м. Южне.
Южненські новини від 7.02.2020

дивитись відео:


Грани времени Киев

дивитись відео:


Грани времени Водяное

дивитись відео:


Грани времени Олег Слепцов

дивитись відео:


Архітектурні камертони 12

дивитись відео:


Архітектурні камертони 11

дивитись відео:


Архітектурні камертони 10

дивитись відео:


Архітектурні камертони 9

дивитись відео:


 

Архітектурні камертони 8

дивитись відео:


 

Архітектурні камертони 7

дивитись відео:


 

Архітектурні камертони 6

дивитись відео:


 

Архітектурні камертони 5

дивитись відео:


 

Архітектурні камертони 4

дивитись відео:


 

Архітектурні камертони 3

дивитись відео:


 

Архітектурні камертони 2

дивитись відео:


 

Архітектурні камертони 1

дивитись відео:


 

Передача на каналі “Київ”: 26.05.2019. “День Києва марафон ч.5”.
Інтерв’ю з проф. Ю.В.Івашко про архітектурну спадщину столиці. (від 40-вої хвилини).

дивитись відео:


 

Цикл передач: “Київські історії”. Передача: “Київський модерн”

дивитись відео:


Translate »