Новини,  НОВИНИ ГІСУТ,  Новини кафедри ГІФ,  Новини кафедри ІГ

Відбувся Круглий стіл 2 “Шляхи розвитку національної системи геодезичного відліку”

12 квітня 2024 в рамках XXVIІ Міжнародної науково-технічної конференції «Геофорум–2024» був проведений другий круглий стіл з циклу “20 років Державній геодезичній референцній системі координат УСК-2000”. На ньому розглядалися шляхи розвитку національної системи геодезичного відліку.
З доповіддю виступив віце-президент ГС “Українське товариство геодезії та картографії”, Карпінський Ю.О. Він запропонував розглянути три шляхи розвитку національної системи геодезичного відліку:
 
Перший варіант передбачає Уточнення параметрів УСК-2000 до нової реалізації системи ITRS / ITRF2020 на епоху 2025 та збереження відлікового еліпсоїду Красовського та проекції Гаусса-Крюгера.
 
Другий варіант також передбачає уточнення параметрів уточнення параметрів УСК-2000 до нової реалізації системи ITRS / ITRF2020 на епоху 2025, але враховує ті зміни, які сталися в топографо-геодезичній діяльності, а саме те, що для потреб Збройних Сил Erhf]yb створюються топографічні карти у світовій геодезичній системі WGS-84 та у картографічній проекції Меркатора (UTM), отже, вже не є обов’язковим, як було при введені системи координат УСК-2000, використання еліпсоїду Красовського як геодезичної дати і тепер можливо перейти до використання еліпсоїду GRS-80, а, також, перейти від проекції Гаусса-Крюгера до проекції Меркатора ( UTM).
 
Третій варіант передбачає прямий перехід до Європейської земної системи координат ETRS89 через останню її реалізацію ETRF2014, або новішої та до картографічної проекції Меркатора (UTM).
 
Визначення оптимального шляху розвитку Державної геодезичної референцної системи координат, обгрунтування вибору одного з варіантів передбачає залучення професійної геодезичної громадськості до розв’язання цієї проблеми. Але в будь-якому випадку це рішення повинне враховувати сучасний рівень розвитку національної інфраструктури геопросторових даних, об’єктивний процес інтегрування в глобальну та європейську інфраструктури геопросторових даних.
 
Відеозапис заходу доступний за посиланням: https://youtu.be/fUYjQTK6Sz4?si=bFkYH1rjhhYf3DQv&t=1
 
Відеозапис Круглого столу 1 доступний за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=9FDjwTWoQFk&t=9s
 
З фотоархіву конференції: https://v.gd/aOipee
Translate »