В.О.Візир і його декоративна кераміка
Візир Василь Олексійович (1896-1996)
Кандидат технічних наук (1949), доцент (1947).
Прожив нелегке буремне життя, як і більшість його ровесників…
В 15 років Василь Візир прийшов найматись на роботу на Войтівський цегляний завод на Полтавщині.
У 1915 році закінчив Миргородську художньо-промислову школу імені М.В.Гоголя. Того ж року його забрали в армію та відправили на фронт.
Після служби в армії багато років працював у фаянсово-керамічній промисловості.
Вищу освіту здобув у Московському інституті силікатів за фахом інженер-технолог хімічної промисловості (1930-1934), продовжив навчання у Московському хіміко-технологічний інституті, який закінчив у 1936 році.
Після отримання вищої освіти у 1936-1947 роках працював головним інженером на заводі фаянсово-керамічної промисловості України, директором ВНДІ кераміки і в’яжучих матеріалів у Москві, директором Київського технологічного інституту силікатів.
В 1953 році перейшов на роботу до КІБІ. З 1953 по 1984 – асистент, потім доцент кафедри будівельних матеріалів Київського інженерно-будівельного інституту.
При кафедрі була організована лабораторія декоративної кераміки, в якій під керівництвом В.О.Візира проводились наукові дослідження по підбору складу полив, фарб і нанесення їх на основу неорганічного та органічного походження, а також виконання керамічних панно, які прикрашали стіни корпусів КІБІ. Деякі зберіглись до наших днів на стінах нашого університету.
Фрагмент кераміко-художнього панно “Тут народилась Русь”. Доцент В.О.Візир та художниця В.М.Гаврилова. Фото з газети “Вечірній Київ”, квітень 1984 року
З 1984 по 1990 Василь Олексійович Візир працював старшим науковим співробітником кафедри будівельних матеріалів.
«Без роботи та рідного колективу я не уявляю свого життя. Поки є сили, буду служити рідному народові!», – казав Василь Олексійович. На пенсію він вийшов у 1990 році, у віці 94 років!
Василь Олексійович написав понад 120 наукових праць в галузі силікатного виробництва, в тому числі 6 монографій. Одержав 19 авторських свідоцтв на винаходи. Нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради України (1984). Ветеран праці.