НОВИНИ АРХ,  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ

Україна познайомилась з мистецтвом Дуньхуана

31 травня в Київському національному університеті будівництва і архітектури відбувся захист аспірантки кафедри Основ архітектури і архітектурного проєктування Ван Шижу на тему «Національна ідентичність і зовнішні впливи в архітектурі храмового комплексу Дуньхуана (IV- XIV ст.)». Актуальність теми дисертації Ван Шижу полягає в тому, що це один з найбільш ранніх буддійських комплексів в Китаї, яскравою особливістю якого є унікальний поліхромний фресковий стінопис, доповнений храмовою скульптурою, площа поверхонь, вкритих стінописом в техніці клейових фарб по сухому грунту, становить близько 45000 м2 . Оскільки комплекс Дуньхуана формувався з IV до XIV століть, він перетворився на наочну енциклопедію стилів буддійської фрески на території Китаю. Дисертація була виконана до завершення терміну навчання в аспірантурі під керівництвом д.арх. проф. нострифікованого доктора хабілітованого Юлії Івашко і д.т.н., проф. Дениса Чернишева. Як зазначив голова Ради д.арх. проф. Олег Слєпцов, новаторство дисертації полягає в нетрадиційному системно-структурному підході дослідження комплексу, відомого в світі, що робить цю роботу унікальною на стику архітектури і мистецтвознавства. Роботу високо оцінили рецензенти – д.арх. проф. Микола Дьомін і к.арх. доц. Олена Козакова і опоненти – доктор хабілітований, професор Краківської політехніки Домініка Кушнєж-Крупа і к.т.н. доц. Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Андрій Дмитренко. Цей захист продовжив перелік міжнародних захистів дисертацій по кафедрі Основ архітектури і архітектурного проєктування.
Доктор архітектури, професор, нострифікований в Краківській Політехніці ім.Т.Косцюшки, доктор хабілітований ІВАШКО ЮЛІЯ ВАДИМІВНА.