Українська душа, чиї крила ніколи не зламати!

Українська душа, чиї крила ніколи не зламати!

Кейсі Цісик

         Це неповторна  українсько-американська співачка. Слухаючи її, завмираєш від почутого. Її голос – неймовірної краси і тембру. Квітка – Кейсі стала однією з найвідоміших і найдорожчих у США виконавиць джинґлів до рекламних роликів.
        За підрахунками «Форд Моторз», джинґли, записані Kacey Cisyk, прослухали понад 22 мільярди разів. У 1980-х її голос в різноманітній рекламі американських компаній лунав звідусіль. Недарма наша Квітка ввійшла в історію американської легкої музики того періоду як «голос, який звучав найчастіше в світі».

        Квітка Цісик (англ. KaceyCisyk) це така чиста, правдива, щира, ранима, незахищена українська душа! Ті, хто  у тяжкі хвилини може послухати записи самеКвітки Цісик, душа їх оживе.

      Її пісні зачарували українців по обидва береги океану. На превеликий жаль, життєву пісню Квітки Цісик передчасно обірвала важка хвороба. Протягом семи років вона мужньо боролася із раком, який забрав також життя її матері та сестри. Але здолати його їй було не під силу. 29 березня 1998 року, за кілька днів до свого 45-річчя, Квітка відійшла у засвіти, залишивши по собі семирічного сина Едварда-Володимира, але для людей вона жива. 

 Квітка з чоловіком Едом Раковичем та сином Едвардом-Володимиром

      «А +Б» знайомить читачів з українськими піснями цієї неповторної співачки, яка виконувала українські пісні так гарно й чуттєво, що ми досі слухаємо їх, затамовуючи подих та вслухаючись в її неповторний і незабутній голос. Слухайте!

Найкращі пісні у виконанні Квітки Цісик

1.Черемшина

 https://youtu.be/myLmC5  TUSKE?si=1CasKO5DXRWXvy6l

2. Два кольори

Хто така Квітка Цісик?

       Українка Квітка Цісик народилася й все життя прожила у США. Її голосом захоплювався весь американський шоу-бізнес. Із нею працювали Майкл Джексон, Вітні Г’юстон та інші світові зірки. Та в Україні її почули здебільшого після смерті. В 2024 році Квітці Цісик виповнився б 71 рік.

       Народна артистка України Ніна Матвієнко: Досі лечу на крилах, які дала мені Квітка.

      Коли я почула, як співає Квітка Цісик, згадувала Ніна Митрофанівна Матвієнко, «я завмерла від почутого – здалося, що це янгол спустився з неба. Не могла ні говорити, ні дихати: який голос, який скарб»

      Народний артист України, скрипаль, педагог Кирило Стеценко говорив:

     «Цісик, її голос, манера виконання, м’який акцент у переплетенні з прекрасною мелодією пробуджують “мурахи по тілу”. Коли закриваєш очі, відчуваєш, як ці пісні пронизують все єство. Квітка Цісик, без перебільшення, є скарбом української музики.

       Найбільше вражала якість співу, аранжувань та запису. Це була така чиста, правдива, щира, ранима, незахищена українська душа! І ця душа дуже відрізнялася від всього того, що в ті часи було на українській естраді”, – зізнається пан Кирило.

Співала з Вітні Г'юстон та Майклом Джексоном

        Дві україномовні платівки, які Квітка Цісик випустила за свій кошт, витративши близько 200 тисяч доларів, досі популярні. Для їх запису вона найняла найкращих музикантів Нью-Йорка, а акомпанувала Квітці її сестра Марія, а мати ставила їй правильну українську вимову.
       Ці альбоми Квітка записувала не для прибутку чи слави, а щоб, надавши нового якісного звучання українській пісні, показати всю її красу та унікальність. Насамперед – самим українцям, а також світу. Вона записала два україномовних альбоми: «Kvitka – Пісні України» (1980) та «Два кольори» (1989), номіновані в 1990 р. на премію «Греммі».

Донька емігрантів зі Львова

       Батько Квітки Цісик був львівським скрипалем. Її бабуся, дідусь, мама жили у Львові до 1944 року. Родина була знаною інтелігенцією у місті. Втікаючи від окупації та радянської влади, у 1949 році опинилися у США. Співачка народилася вже у Нью-Йорку в 1953 році. В дитинстві Квітка була пластункою їздила у табори в гори, де вивчала українські пісні, звичаї і обряди.

Квітка чи Кейсі?

       Повне ім’я співачки Квітослава. Рідні і близькі її називали Квіткою. А популярність у США вона здобула під артистичним псевдо – Кейсіпоєднання перших літер імені та прізвища Kvitka Cisuk.

      Батьки прищепили їй та її старшій сестрі Марії любов та повагу до України, а й виховали справжніми українками.
      Квітка з п’яти років навчалася грі на скрипці, співала в хорі, опановувала театральну майстерність та хореографію, зокрема навчалася у школі танців легендарної Роми Прийми-Богачевської, брала участь у театральних постановках. Одна з її кращих ролей Попелюшка.

Сестра Квітки – відома піаністка

      У родині Цісиків музично обдарованими були обидві доньки. З дитинства батьки навчали Квітку і її старшу сестру Марію грі на скрипці і на фортепіано. Марія стала відомою піаністкою, була директором консерваторії у Сан-Франциско.

Рідкісний тембр голосу

       Цісик мала колоратурне сопрано. Прихильники у її голосі іноді вгадували звучання скрипки. Вона з легкістю експериментувала зі стилями – від джазу до класики. І мала неабиякий успіх як у виконанні попсових пісень, так і в оперному співі. Крім того, Квітка Цісик володіла технікою, поширеною у карпатських селах – «білим голосом».

      «Я побачила, що можу легко змінювати музичний стиль. Потім я вступила у музичну консерваторію в Нью-Йорку. Навчалася вокалу і думала, що буду оперною співачкою. Але зацікавилась іншим фахом. Це – такий «студіо-сингінг». Співання у різних студіях для реклами або для композиторів», – розповідала співачка.

Була двічі одружена

       Першим чоловіком Квітки Цісик був відомий джазовий музикант Джек Кортнер. Однак згодом подружжя розлучилося. У 11 червня 1983 року вона одружилася з інженером звукозапису Едвардом Раковічем. У них народився син Володимир. Він також мав обдарування до музики та став академічним піаністом.

       Цього року минуло 26 років по смерті Квітки Цісик, однак її українська душа та безмежна любов до України живуть у її піснях, неповторному та незабутньому Квітчиному голосі, який нині все частіше бринить в наших оселях та відлунює у наших серцях.

                                                                                           І.Геращенкова,

                                                                                                      за матеріалами про українську співачку

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram