Новини кафедри "Водопостачання та водовідведення",  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ,  НОВИНИ ФІСЕ

Участь представників кафедри Водопостачання та водовідведення КНУБА в Національній нараді «Посилення водопостачання, санітарії та гігієни для громадського здоров’я та якісної медичної допомоги в Україні: Вивчені уроки та майбутні напрямки для невідкладного та довгострокового покращення».

1-2 листопада 2023 року в Києві співробітники кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА професор Олександр Кравченко і доцент Інга Уряднікова прийняли участь в Національній нараді «Посилення водопостачання, санітарії та гігієни для громадського здоров’я та якісної медичної допомоги в Україні: Вивчені уроки та майбутні напрямки для невідкладного та довгострокового покращення».
Доступ до безпечної води, належних умов санітарії та належної гігієни (WASН) є фундаментальними передумовами громадського здоров’я та якісної медичної допомоги.
В Україні визнано важливість зміцнення послуг водопостачання та санітарії, і різні партнери координують зусилля, спрямовані на задоволення нагальних потреб у надзвичайних ситуаціях та забезпечення короткострокової готовності у цих сферах через кластер WASН.

Організатори наради:

  • Представництво ВООЗ в Україні, Європейське Регіональне Бюро та Штаб-квартира ВООЗ.
  • МОЗ та Центр Громадського здоров’я України (ЦГЗ).
  • Центр контролю та профілактики захворювань Департаменту охорони здоров’я США
  • ЮНІСЕФ
  • Представники кластеру WASH
  • Всесвітній Банк та інші міжнародні партнери

Учасники наради:

  • Обласні Центри контролю та профілактики хвороб (оЦКПХ).
  • Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба).
  • Асоціація «Укрводоканалекологія».
  • Заклади охорони здоров’я пілотних регіонів.
  • Українські національні ГО сектору водопостачання та гігієни.
       Основною метою зустрічі була мобілізація політичного та міжсекторального партнерства для посилення послуг водопостачання, санітарії та охорони здоров’я в Україні.
         Під час зустрічі було окреслено стратегічне бачення, включаючи національну програму планування забезпечення безпеки водопостачання (ПБВ), узгоджене з поточною програмою відновлення та ініціативами щодо вступу України до ЄС.
         У цьому контексті спільний проект ВООЗ/ЦКПХ США щодо покращення послуг водопостачання та санітарії для громадського здоров’я в Україні відіграє важливу роль у розумінні та зміцненні політичних, правових засад та знань, необхідних для розуміння та вдосконалення аспектів WASН, пов’язаних з поточною надзвичайною ситуацією та довгостроковим розвитком.
          Крім того, було представлено нещодавно розроблені інструменти, такі як українська версія Інструменту ВООЗ/ЮНІСЕФ з покращення водопостачання та санітарії в медичних закладах (WASH FIT) для покращення послуг ВСГ у медичних закладах, а також чек-лист з оцінки готовності для постачальників послуг водопостачання та санітарії.
Конкретними цілями зустрічі були:
  • Представлення результатів проекту ВООЗ/ЦКПХ США щодо покращення послуг водопостачання та санітарії для громадського здоров’я в Україні, зокрема щодо стійкості постачання, епідеміологічного нагляду та гігієни в закладах охорони здоровʼя.
  • Представлення нових інструментів для покращення водопостачання та санітарії в громадах та закладах охорони здоровʼя.
  • Сприяння партнерським контактам для взаємної технічної підтримки та мобілізації політичної і міжсекторальної співпраці для покращення послуг водопостачання та санітарії у сфері громадського здоров’я, якісної медичної допомоги та зусиль з відновлення в Україні.
  • Окреслити середньо- та довгострокові цілі для переходу від реагування на надзвичайні ситуації до процесу відновлення, визначивши сталі підходи та можливості фінансування.
           У рамках заходу також відбувся обмін досвідом щодо кращих практик між колегами. Метою даного заходу було забезпечення стійкої політичної прихильності, залучення інвестицій, а також міжсекторальної співпраці та стратегічних дій для реалізації цих зусиль.
            Водночас визнано, що комплексна довгострокова підтримка “систем WASН ” з боку багатьох партнерів може посилити стійкість послуг WASН в Україні та сприяти просуванню до універсальних безпечно керованих послуг водопостачання та санітарії, які відповідають міжнародним вимогам.
Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram