НОВИНИ АРХ,  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ

Участь фахівців КНУБА у відкритій зустрічі щодо проєкту «Безбар’єрна залізниця»

31 травня цього року у Львові відбулась Відкрита зустріч щодо початку проєктних робіт реконструкції львівського залізничного вокзалу, метою якої буде створення безбар’єрного середовища для маломобільних груп населення. Від архітектурного факультету КНУБА на зустріч приїхали фахівці кафедри Архітектурного проектування цивільних будівель і споруд Омельяненко М.В. та Ахаїмова А.О.
На пленарному засіданні виступили голова правління АТ “Укрзалізниця” Є. Лященко, міський голова А.Садовий, представники місцевої влади, які підтримали ініціативу створення єдиної проєктної команди.
Підтримали створення безбар’єрного простору і представники громадських організацій, зокрема керівник громадської організації «Реабілітація осіб з інвалідністю» Я. Грибальський відмітив гостру необхідність доступу до будівлі вокзалу та потягів людям на візках.
З доповідями про стан проєктних робіт виступили керівник проєкту «Безбар’єрна залізниця» АТ «Укрзалізниця» Ярема Дуль та головний архітектор філії “ПВИЗТ” АТ Укрзалізниця В. Кобаль.

Авторами запропоновані нові ліфтові вузли безпосередньо на перони та підйом самих перонів до рівня вагонів. Крім цього, проєктної уваги потребують вхідна зона, каси, рецепції, вбиральні вокзалу. Особливу увагу треба звернути на елементи навігації вокзалу.
На зустрічі були присутні фахівці “Львівської політехніки” – проф. Гнесь І.П. та проф. Бевз М.В., який запропонував провести міжнародний конкурс проєктних пропозицій та нових ідей щодо безбар’єрності львівського залізничного вокзалу.
Наприкінці зустрічі було зазначено, що справжня ознака безбарїєрності – це її непомітність. І саме комплексний підхід до вирішення актуальних питань безбар’єрного середовища стане запорукою їх реалізації.

Доценти кафедри Архітектурного проєктування цивільних будівель і споруд Омельяненко М.В. та Ахаїмова А.О.