Новини,  НОВИНИ КНУБА

У КНУБА триває Міжнародний науково-технічний форум «Архітектура, будівництво, дизайн. Технологія, енергетика, менеджмент»

Завершився перший день роботи Міжнародного науково-технічного форуму «Архітектура, будівництво, дизайн. Технологія, енергетика, менеджмент», який проводиться 16–17 жовтня в Київському національному університеті будівництва і архітектури.

Пленарне засідання форуму, відкрила під час онлайн-включення голова комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена ШУЛЯК. Вона зауважила, що виклики, перед якими опинилась Україна, неможливо подолати без людського потенціалу, який має КНУБА – в освітньому та експертному напрямах. І нагадала, що за оцінкою Світового банку станом на грудень 2023 року, збитки, яких зазнала Україна через російську агресію, сягають 486 млрд доларів США. Руйнування відтоді не припинялись, тож ця сума у нових звітах буде значно більшою. Потреба відбудовувати зруйноване – це перший масштабний виклик для всієї країни, другий – вдосконалення системи цивільного захисту, і зокрема розбудова укриттів за оновленими будівельними нормами, які гарантуватимуть безпеку людей з урахуванням тих видів зброї, яку спрямовує ворог на Україну.

У програмі першого дня роботи форуму тривала робота експертів у семи секціях, до якої долучились учасники з усієї України, а також з Австрії, Німеччини, Бельгії, Польщі та інших країн. Активну участь у форумі брали, зокрема, представники Будівельної палати України, Науково-дослідного інституту будівельного виробництва і провідних компаній у сфері будівництва та архітектури недержавного сектору.

Доповіді учасників стосувались різних аспектів забезпечення сталого розвитку, енергоефективності, ВІМ-технологій, зеленого будівництва та інших інноваційних рішень, які вже працюють у цій сфері і будуть активно використовуватись у майбутньому. Другий день роботи форуму буде присвячений студентським науковим сесіям за двома напрямами: «Архітектура та дизайн» і «Будівництво та цивільна інженерія».

Translate »