У КНУБА стартував XIV Міжнародний тифлофорум
У Києві триває XIV Міжнародний тифлофорум, перший день роботи якого відбувається у Київському національному університеті будівництва і архітектури. Тема форуму – «Розвиток, освіта та реабілітація людей із порушеннями зору: виклики сьогодення та інновації».
Він об’єднав представників освітніх і реабілітаційних центрів, науковців, тифлопедагогів, реабілітологів, громадські організації, благодійні фонди та всіх, хто працює з дітьми й дорослими з порушеннями зору.
«Для нас честь бути першим закладом вищої освіти, який приймає сьогодні такий форум. Наша амбітна мета як провідного університету у галузі будівництва і архітектури – стати еталоном безбар’єрності для відвідувачів. Це складне завдання з огляду на те, що нашому університетові навесні – 95 років, тож будувався він у часи, коли про доступність не йшлося. Водночас дуже важливо у процесі підготовки спеціалістів закласти надійну базу прогресивних знань, щоб наші майбутні спеціалісти проєктували, будували і реконструювали приміщення і споруди з урахуванням принципів безбар’єрності як основи. Щоб вони могли використовувати усі передові методики та інструменти, які є у провідних європейських країнах. До слова, у структурі університету створений інститут реінтеграції, реабілітації та професійного розвитку ветеранів «Архітектура стійкості». Це ще одне підтвердження, що цей напрям – серед пріоритетів для КНУБА і для нашої держави», – сказав Олексій ДНІПРОВ, ректор КНУБА. Він також подякував за важливу і нелегку роботу тифлопедагогам та всім, хто працює над інтеграцією в соціум людей із порушеннями зору.
«Усі наші реабілітаційні, освітні та наукові заходи для ветеранів, які повернулись із війни, і людей, які вибрались із окупації чи повернулись із полону, ґрунтуються на тому, що всі вони мають почуватись повноцінними учасниками нашого суспільства. Для цього їм потрібен доступ до освіти чи перекваліфікації, а також до працевлаштування. Наше завдання – сприяти досягненню цих цілей. До речі, ми вже почали співпрацю із реабілітаційним центром «Трініті хаб», який є співорганізатором цього форуму, щоб спільно напрацювати досвід, який допоможе ефективніше працювати з ветеранами у контексті діяльності інституту «Архітектура стійкості», – зазначив Артем ГОНЧАРЕНКО, керівник Інституту реінтеграції, реабілітації та професійного розвитку ветеранів «Архітектура стійкості» КНУБА.
Другий день XIV Міжнародного тифлофоруму відбудеться завтра, 13 листопада 2024 року, в освітньо-реабілітаційному центрі «Трініті хаб» за адресою: м. Київ, вулиця Кіото, 25.