Новини,  НОВИНИ КНУБА

У КНУБА пройшла акція  «Українській молоді – європейську книгу»

12 червня до Київського національного університету будівництва і архітектури завітали учасники акції «Українській молоді – європейську книгу». Серед гостей були в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. Гості привезли до КНУБА 29 коробок навчальних книжок, перекладених з різних мов українською з метою передати їх студентам різних університетів України. КНУБА представляли голова Спілки ректорів закладів вищої освіти України Петро Куліков, проректори з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Олексій Дніпров та проректор з навчально-методичної роботи Київського державного університету будівництва і архітектури Андрій Шпаков.

Ростислав Карандєєв розповів, що за кордон, де нині вимушені жити українці, передано понад мільйон книжок українською мовою. Акція проходить під гаслом «В кожну бібліотеку світу книжкову полицю українських книжок». Зараз час звернути увагу на тих дітей, що живуть в Україні, й наповнити європейською книгою українські бібліотеки. Зокрема, науковою і навчальною літературою. Як зазначив голова Спілки ректорів закладів вищої освіти України Петро Куліков, раніше технічна література видавалася російською мовою і в цьому була проблема. Нині з’явилися українські книжки. За це велика подяка.

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, який курує цей проект, підкреслив що до КНУБА доставили тільки частину книжок, зокрема наукового та навчального змісту. І загалом один мільйон книжок в Україні та Європі учасники акції розповсюдили без коштів із бюджету, а виключно з допомогою волонтерів. Нині українську літературу розповсюджують і на фронт, і в госпіталі. Туди вже надійшло 10 тисяч книг. В акції взяли участь понад 50 видавництв України.

З учасниками акції зв’язався онлайн Надзвичайний і Повноважний посол України в Королівстві Данія Андрій Яневський. Він розповів, що до данських бібліотек надійшло в цьому році понад три тисячі книжок. На сьогодні в Данії функціонує 9 поличок українських книжок по всій країні. Зараз у королівстві Данія готують літературу для українських бібліотек. Зокрема, перекладають наукову літературу з архітектури.

Ще одна гостя зустрічі – письменниця Анна Шевченко – автор книги про війну «Навколо війни через 20 історій» («Around the war in twenty stories»), яка вийшла англійською мовою. Англійською – тому, що автор хотіла, щоб якомога більше людей у світі дізналися правду про те, як живуть українці під час війни. Нині готується український варіант розповіді.

Загалом акція «Українській молоді – європейську книгу» має шляхетну мету – зміцнення культурних зв’язків з європейськими країнами через читання. Сподіваємося на це і ми. А ще чекаємо перемоги, щоб читати ці книжки у вільній країні, а не під звук сирен!

Інформаційний центр