Новини кафедри міського господарства,  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ,  НОВИНИ ФУПП

Студенти та викладачки факультету урбаністики та просторового планування відвідали м. Дрогобич в рамках освітньої програми DAAD Ukraine digital

Вже другий семестр поспіль команда студентів урбаністів та архітекторів КНУБА разом зі студентами українських університетів ЛПНУ, ОДАБА, ХНАУЕ, ППНУ і ЧНУ під керівництвом викладачів з RPTU Kaiserslautern-Landau Анни Кузишин і Яни Максимчук та викладачів КНУБА Любові Апостолової-Сосси і Марії Грищенко працює над розробленням Інтегрованої концепції розвитку історичного центру Дрогобича. Принципи і підходи інтегрованого просторового планування українські студенти вивчають завдяки пізнавальним лекціям німецьких колег з RPTU Kaiserslautern, BTU CottbusSenftenberg і TU Lübeck. В рамках першого семінару «Drohobych Level Up І» студенти провели ретельний передпроектний аналіз і розробили Інтегровану концепцію розвитку історичного центру Дрогобича. Другий семінар «Drohobych Level Up ІI», що розпочався в березні і триватиме до червня, присвячений етапу розробки пілотних проектів. 28-30 квітня 2024 року група студентів і викладачів відвідали Дрогобич для представлення розробленої Концепції та проведення натурних досліджень. Під час візиту до міста студенти зустрілись з представниками Дрогобицької міської ради, відділу містобудування та архітектури, підприємцями та громадськими активістами і презентували результати роботи над Інтегрованою концепцією розвитку. Команди студентів презентували та обговорили з представниками міста аналіз та бачення розвитку середмістя Дрогобича, над яким вони працювали під час зимового семестру 2023-2024, а також свої напрацювання пілотних проєктів для активації міського середовища. Подія стала завершальним етапом роботи міждисциплінарних команд. У зустрічі взяли участь перший заступник міського голови Роман Бейзик, головний архітектор Ігор Петранич та заступниця начальника відділу містобудування та архітектури Олена Меленчук, представники муніципалітету, директор Дрогобицької солеварні Олег Петренко, співробітники молодіжного центру міста «Під КОЦом» та інші зацікавлені представники громадськості. Під час зустрічі студенти не лише презентували свої напрацювання, а й обговорили з представниками міста ключові принципи та цінності майбутнього розвитку, актуальні виклики Дрогобича та можливі сценарії розвитку, отримали важливі коментарі і поради. Всі напрацювання студентів були передані місту. Дякуємо муніципалітету і громаді міста Дрогобич за теплий прийом та допомогу у проведенні дослідження!