![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/foto-4.-spilne-foto-uchasnykiv-nagorodzhennya-z-ukrayiny-ta-bolgariyi-1.jpg)
Співпраця КНУБА з Економічним університетом м. Варна
У 2022 році між Київським національним університетом будівництва і архітектури за ініціативи кафедри кібербезпеки та комп’ютерної інженерії та Економічним університетом м. Варна за ініціативи кафедри інформатики підписаний договір про співробітництво з метою розвитку та поглиблення творчих та організаційних зав’язків між партнерами з питань підвищення якості підготовки фахівців, удосконалення навчальної, методичної та науково-дослідної роботи кафедр.
Загальним фокусом наукових досліджень кафедр-партнерів є питання розвитку можливостей інноваційних цифрових обробок великого обсягу структурованих та неструктурованих даних для ефективної реалізації всіх етапів життєвого циклу будівництва в умовах надійного рівня інформаційної безпеки. Дослідження базуються на концепції ВІМ та її інтеграції з іншими технологіями в умовах застосування глобальних комп’ютерних мереж і розподілених технологій обробки даних різними користувачами. Співробітники кафедр та студенти університетів брали участь в роботі ІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Новітні технологічні тенденції інтелектуальної індустрії та Інтернету речей”
«TTSIIT-2023», де кафедрою інформатики ИУ-Варна були представлені дві доповіді з цієї тематики ( ProfessorS. Sulova, PhD, Chief Assist B.Bankov, PhD, Assoc. Professor Iv.Kuyumdzhiev), кафедрою кібербезпеки та компютерної інженерії КНУБА – три доповіді ( професор Ю. Хлапонін, доцент О.Ізмайлова, студент М. Грішін).
У науково-дослідній роботі кафедр беруть участь студенти університетів. Знаковою подією стала участь команди Економічного університету Варни в Міжнародній студентській Олімпіаді «Шляхи та механізми захисту інформаційного простору України від шкідливих інформаційно-психологічних впливів». Олімпіада проводилась на базі Київського національного університету будівництва і архітектури спільно з Інститутом спеціального зв’язку та захисту інформації Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» 14 квітня 2023 року. В Олімпіаді взяли участь 17 студентських команд та їх наукових керівників, з них 11 команд з провідних університетів України, а також, команди з Польщі, Болгарії, Іраку, які були залучені на виконання Меморандумів про співпрацю з університетами цих країн, а також команда з Казахстану. Презентації іноземних команд відбувались англійською мовою. В конкурсі рефератів доповідь Сильвії Момчевої (ИУ-Варна, Болгарія) на тему «Роль штучного інтелекту при перевірці достовірності інформації в Інтернеті» посіла третє місце.
18 травня 2023 року в Економічному університеті Варни (Болгарія) відбулось нагородження студентки 3 курсу спеціальності «Інформатика та комп’ютерні науки» Сильвії Момчевій за почесне третє місце в конкурсі. За дорученням завідувача кафедри кібербезпеки та комп’ютерної інженерії КНУБА доцент кафедри к.т.н., доцент О. Ізмайлова на зборі факультету інформатики Економічного університету Варни вручила їй сертифікат і медаль переможця олімпіади. Кафедра КБКІ КНУБА і кафедра інформатики ИУ-Варна побажали професійних успіхів студентці Сильвії Момчевій і визначили напрями подальшого розвитку наукового та навчального співробітництва між кафедрами на основі існуючого договору про співробітництво між університетами.
Професор Юрій Хлапонін, доцент Ольга Ізмайлова
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/foto-2.-nagorodzhena-studentka-silviya-momcheva-4-768x1024.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/foto-3.-vruchennya-gramoty-1-3-768x1024.jpg)
Вам також може сподобатись
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/photo_2024-05-29_09-46-42-500x380.jpg)
ЗАХИСТ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ ВИПУСКНИХ РОБІТ НА ЗДОБУТТЯ ОСВІТНЬОГО СТУПЕНЯ “МАГІСТР” 2024 АРХІТЕКТУРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
29 Травня, 2024![Студентка ФІСЕ провела профорієнтаційні зустрічі](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/04/JVV_27032023_4_1-500x380.jpg)
Студентка ФІСЕ провела профорієнтаційні зустрічі
5 Квітня, 2023![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-15_13-02-06-500x380.jpg)