Співпраця КНУБА з Економічним університетом м. Варна
В 2022 році між Київським національним університетом будівництва і архітектури (КНУБА, Україна) за ініціативи кафедри кібербезпеки та комп’ютерної інженерії та Економічним університетом м. Варна (ИУ-Варна, Болгарія) за ініціативи кафедри інформатики підписаний договір про співробітництво з метою розвитку та поглиблення творчих та організаційних зав’язків між партнерами з питань підвищення якості підготовки фахівців, удосконалення навчальної, методичної та науково-дослідної роботи кафедр.
Загальним фокусом наукових досліджень кафедр-партнерів є питання розвитку можливостей інноваційних цифрових обробок великого обсягу структурованих та неструктурованих даних для ефективної реалізації всіх етапів життєвого циклу будівництва в умовах надійного рівня інформаційної безпеки. Дослідження базуються на концепції ВІМ та її інтеграції з іншими технологіями в умовах застосування глобальних комп’ютерних мереж і розподілених технологій обробки даних різними користувачами. Співробітники кафедр та студенти університетів приймали участь в роботі ІІ Міжнародної науково-практична конференція “Новітні технологічні тенденції інтелектуальної індустрії та Інтернету речей”
«TTSIIT-2023», де кафедрою інформатики ИУ-Варна були представлені дві доповіді з цієї тематики ( ProfessorS. Sulova, PhD, Chief Assist B.Bankov, PhD, Assoc. Professor Iv.Kuyumdzhiev), кафедрою кібербезпеки та компютерної інженерії КНУБА – три доповіді ( професор Ю. Хлапонін, доцент О.Ізмайлова, студент М. Грішін).
В науково-дослідній роботі кафедр приймають участь студенти університетів. Знаковою подією стала участь команди Економічного університеті Варни в Міжнародній студентській Олімпіаді «Шляхи та механізми захисту інформаційного простору України (для іноземців-держави) від шкідливих інформаційно-психологічних впливів». Олімпіада проводилась на базі Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА) спільно з Інститутом спеціального зв’язку та захисту інформації Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» 14 квітня 2023 року. В Олімпіаді прийняли участь 17 студентських команд та їх наукових керівників, з них 11 команд з провідних університетів України, команди з Польщі, Болгарії, Іраку, які були залучені на виконання Меморандумів про співпрацю з університетами цих країн, а також команда з Казахстану. Презентації іноземних команд відбувались англійською мовою. В конкурсі рефератів доповідь Сильвії Момчевої (ИУ-Варна, Болгарія) на тему «Роль штучного інтелекту при перевірці достовірності інформації в Інтернеті» (англійська мова) зайняв третє місце.
18 травня 2023 року в Економічному університеті Варни (Болгарія) відбулось нагородження студентки 3 курсу спеціальності «Інформатика та комп’ютерні науки» Сильвії Момчевої за почесне третє місце в конкурсі. За дорученням завідувача кафедри кібербезпеки та комп’ютерної інженерії КНУБА доцент кафедри к.т.н., доцент О. Ізмайлова на зборі факультету інформатики Економічного університету Варни вручила сертифікат і медаль переможця олімпіади Сильвії Момчевої (фото 2-4). Кафедра КБКІ КНУБА і кафедра інформатики ИУ-Варна побажали професійних успіхів студентці Сильвії Момчевої і визначили напрями подальшого розвитку наукового та навчального співробітництва між кафедрами на основі існуючого договору про співробітництво між університетами.
Проф. Юрій Хлапонін, доцент Ольга Ізмайлова.
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/ekonomichnyj-universytet-m.-varny-bolgariya.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/foto-2.-nagorodzhena-studentka-silviya-momcheva-768x1024.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/foto-3.-vruchennya-gramoty-1-768x1024.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/foto-4.-spilne-foto-uchasnykiv-nagorodzhennya-z-ukrayiny-ta-bolgariyi-768x1024.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/blog-postы-dlya-sajta-kravchuk-knuba.jpg)
Як стати студентом КНУБА
Вам також може сподобатись
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-10_21-43-40-500x380.jpg)
ЗАСІДАННЯ РАДИ З НАВЧАЛЬНОЇ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ №7 У 2022-2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
10 Лютого, 2023![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/03/1711302320682793-500x380.jpg)
Відкрита першість з футболу студентського самоврядування КНУБА 2024
24 Березня, 2024![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2022/12/изображение_viber_2022-12-26_09-06-58-672-500x380.jpg)