Новини кафедри ТЕХНОЛОГІЙ ЗАХИСТУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ТА ОХОРОНИ ПРАЦІ,  НОВИНИ КНУБА,  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ,  НОВИНИ ФІСЕ

Спільна команда КНУБА та фонду Реконструкції та розвитку України передали нагороди польським благодійникам та волонтерам

У четвер, 27 квітня 2023 року у приміщенні Люблінського коронного трибуналу м. Люблін (Республіка Польща) відбувся офіційний захід для благодійників та волонтерів в рамках українсько-польського співробітництва. Захід був організований Польським житловим товариством м. Люблін, його президентом Казімєжем Видисевичем під патронатом Генерального консула України у Любліні та командою фонду Реконструкції та розвитку України, яку очолює аспірант КНУБА – Артем Гончаренко.

В рамках заходу дипломи з присвоєнням почесного звання «ДОБРОЧИНЕЦЬ» – Люди Великих Сердець – Тихі Герої» отримали:

• Wojciech Baryła – Unique Concepts
  • Wiesław Blicharski – FHU HANDBUD SP. Z O.O. Włodawa
  • Mirosław Czech – Dyrektor Oddziału w Lublinie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
  • Kazimierz Gajek – Dwór Anna
  • Marcin Gapski – dyrektor Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej w Lublinie
  • Marek Gromaszek – Prezes Lubelskiego Oddziału Miłośników Lwowa i Kresów Płn-Wsch.
  • Tomasz Kalinowski – wolontariusz
  • Jan Konopko – wolontariusz Hrubieszów
  • Artur Popko – Prezes Budimex Spółka Akcyjna
  • Marek Suszek – EKSAM MSM-BUDOWNICTWO SP. Z O.O. SP.K. Lublin
  • Andrzej Szczygielski – FABRYKA KABLI ELPAR SP. Z O.O. Parczew
  • Robert Wiciński – Prezes Lubelskiej Agencji Ochrony Środowiska S.A.
  • Barbara Wierzchowska – wolontariusz Hrubieszów
  • Piotr Więckowski – wolontariusz
  • Grzegorz Wójcikowski – Rotary Club Lublin Centrum

Артем Гончаренко звернувся до учасників офіційного заходу: «Благодійний фонд «Реконструкції та розвитку України» спільно з Польським житловим товариством м. Люблін, яке є розпорядником конкурсу «Кришталева цегла», і яке має давній досвід співпраці з Україною з часів будівництва «Донбас-Арени», зараз реалізують низку спільних проектів разом з Київським національним університетом будівництва та архітектури. Підтримка, яку надає народ Польщі сьогодні, відіграє велику роль для нашої майбутньої проти спільного ворога. Наша тісна співпраця дає надію не тільки нашим людям в тилу, а й нашим захисникам на передовій. Сьогодні вручені нагороди, тим польським волонтерам, які без зайвих розмов, гучних афішувань та заяв у ЗМІ допомагали й допомагають Україні. Ми сподіваємось, що наша подальша співпраця збільшить кількість нових проєктів та допомоги моїй країні. Я хочу сьогодні подякувати всім польським благодійникам та передати дві почесні нагороди від нашого Фонду для тих, хто зробив свій великий внесок у нашу спільну справу».

Також у заході взяли участь волонтери БФ «Реконструкції та розвитку України», серед яких студент Київського національного університету будівництва та архітектури – Михайло Лукашев, які від імені президента Фонду Артема Гончаренка вручили нагороди  БФ «Реконструкції та розвитку України». Зокрема відзнаки Фонду отримали Prezydent Miasta Lublin – dr Krzysztof Żuk і Prezes Lubelskiego Oddzialu Stowarzyszenia „Milosnikôw Lwowa i Kresôw Poludniowo-Wschodnich” – Marek Gromaszek.

«З великим задоволенням вітаю всіх вас тут, у центрі Любліна. З великою шаною від імені нашого благодійного фонду, відзначаємо і дякуємо тим, хто робить все можливе, щоб допомогти нам у боротьбі за нашу незалежність. Ми глибоко вражені відданістю, яку показав Польський народ, це свідчить що ви справді підтримуєте про ваших сусідів. Ви усі вклали свій власний час і енергію в цю справу, і саме завдяки їм ми можемо прямуємо до нашої мети – до перемоги. На даний час наш фонд “Реконструкції та розвитку України“ працює над проектом мобільних шпиталів які рятують людей безпосередньо у прифронтових регіонах. Ми будемо вдячні за підтримку цього проекту! Зміцнення наших стосунків це без перебільшення прояв волелюбності та дружності. Завдяки нам усім вистоять європейські цінності»   –  заявив під час урочистостей представник БФ «Реконструкції та розвитку України», студент Київського національного університету будівництва та архітектури..

У свою чергу  Андрій Станько, волонтер БФ «Реконструкції та розвитку України» наголосив: «Мобільні фронтові госпіталі. Ось що вкрай необхідне сьогодні на передовій. Це можливість надавати кваліфіковану медичну допомогу нашим військовим навіть в найгарячіших точках. Кожен такий госпіталь оснащений узд, рентгеном, операційною і здатен рятувати до 100 життів щодня. Українці, долучайтеся до збору, що проводить благодійний фонд «Реконструкціі та розвитку України», разом ми зможемо забезпечити такими госпіталями всю лінію фронту. Кожен грошовий переказ – це чиєсь врятоване життя і ваш особистий внесок у перемогу».

Як повідомлялось раніше, в рамках масштабного проєкту БФ «Реконструкції та розвитку України» «Мобільні фронтові госпіталі» перший такий госпіталь вже передано Головному управлінню розвідки Міністерства оборони. Зараз він рятує сотні життів наших захисників у найгарячіших точках у двадцятикілометровій прифронтовій зоні на Донецькому напрямку. У планах Фонду забезпечити такими госпіталями всю лінію фронту.

Нагадаємо, що благодійним фондом «Реконструкції та розвитку України» продовжується збір коштів на мобільні фронтові госпіталі для військових на передовій.