Сьогодні – Міжнародний день волонтера
У всьому світі 5 грудня відзначають Міжнародний день волонтера. І досить символічно, що в Україні це – переддень Дня Збройних сил, який на тлі новітньої історії дав нам нове розуміння себе, волонтерства і потужної сили нашої згуртованості.
Ширше розуміння теми дає його повна назва – Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку. Визнання важливості внеску служби добровольців, які присвячують свій талант, час, енергію на благо суспільства на батьківщині й за кордоном – не очікуючи за це винагороди.
Українські волонтери в умовах війни – це гвардія небайдужих, фактично ще один рід військ або ціла мобільна резервна армія. У ній є свої постачальники, фінансисти, медичні підрозділи і медтранспорт, авторемонтні майстерні і служба тилу, спроможна самостійно виробляти необхідні для армії речі або продукти. Завдяки невтомності волонтерів безліч людей отримують необхідну допомогу – і військові, і переселенці, і жителі прифронтових зон.
До Дня волонтера варто згадати про працівників КНУБА, які активно підтримують наших військових і допомагають країні в боротьбі за свободу. Один із таких волонтерів – Микола ФЕДОРЧЕНКО, голова первинної профспілкової організації студентів, аспірантів і докторантів Київського національного університету будівництва і архітектури, а також очільник БО «Благодійний фонд «Український вектор». З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну він став невід’ємною частиною потужного волонтерського руху. Організовував гуманітарну допомогу для ЗСУ, доставляв їм продукти харчування, амуніцію, одяг, взуття та необхідне обладнання. Крім того, фонд активно підтримує поранених військових, які перебувають у шпиталях. Також було закуплено, відремонтовано та передано понад 18 автомобілів для військових, що важливо для виконання бойових завдань та транспортування вантажів.
Це один із прикладів внеску волонтерів КНУБА у загальну справу із наближення перемоги. Працівники та студенти університету постійно допомагають військовим на фронті й пораненим у госпіталях, до новорічних свят готують традиційні гостинці діткам на лікуванні в Київському інституті раку та долучаються до інших важливих ініціатив.
Водночас ми цінуємо волонтерів у багатьох інших сферах життєдіяльності, які займаються соціальною допомогою, виконують освітянську місію, захищають екологію, культуру, дбають про здоров’я та комфорт багатьох людей, дітей і дорослих, а також піклуються про тварин. Нерідко волонтерам доводиться ризикувати власним добробутом, здоров’ям і життям заради порятунку інших.
Тож найкращий спосіб відзначити День волонтера – зробити благодійний внесок або допомогти іншому, проявити турботу і теплоту до тих, хто цього потребує.