Ректор КНУБА Олексій Дніпров представив трудовому колективу звіт за 2024 рік
Звіт ректора КНУБА Олексія Дніпрова за 2024 рік заслухали та схвалили під час конференції трудового колективу, що відбулась 17 січня 2025 року. У звіті представлено основні досягнення університету у минулому році за ключовими напрямами діяльності, проаналізовано результати вступної кампанії, підбито підсумки роботи відокремлених структурних підрозділів та окреслено основні пріоритети розвитку університету на перспективу.
Ділимось ключовими тезами звіту, фактами й цифрами, на яких акцентував увагу ректор у виступі перед колективом.
У 2024 році затверджена рішенням Вченої ради університету та введена в дію наказом ректора Стратегія розвитку Київського національного університету будівництва і архітектури до 2029 року. Також розроблено та затверджено Операційний план реалізації Стратегії на 2025 рік, у якому визначено завдання, заходи для досягнення цілі та індикатори результативності.
Університет успішно пройшов ресертифікаційний аудит щодо підтвердження дії сертифікату відповідності системи менеджменту на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2015.
10 місце серед найкращих столичних заклади вищої освіти зайняв КНУБА високу позицію –у 2024 році. У Консолідованому рейтингу закладів вищої освіти України 2024 КНУБА підвищив свою позицію на десять пунктів і у 2024 році посів 34 місце, тоді як у 2023 році університет посідав 43-45-те місце. Університет також представлений у міжнародному рейтингу Webometrics, і минулого року університет посів 43-тє місце серед 292 українських закладів вищої освіти.
На зараз акредитовані 77 % зі 126 освітніх програм, які реалізуються в університеті. З них у 2024 році повну акредитацію отримали 14 освітніх програм, умовну акредитацію – 3 освітні програми.
Понад 100 електронних курсів затвердила для використання в освітньому процесі навчально-методична рада КНУБА впродовж 2024.
Дві нові освітні програми введено в дію у 2024 році рішенням Вченої ради: 1) освітньо-професійну програму другого (магістерського) рівня вищої освіти «Будівництво та експлуатація об’єктів спеціального та оборонного призначення» в рамках спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія; 2) освітньо-наукову програму третього (PhD) рівня «Фізична культура і спорт на захисті України» в рамках спеціальності 017 – фізична культура і спорт.
227 рукописів навчально-методичної літератури підготували до друку у 2024 році науково-педагогічні працівники університету: 14 навчальних посібників, 16 конспектів лекцій, 197 методичних вказівок та завдань.
КНУБА видав найкращий в Україні навчальний посібник «Основи створення інтероперабельних геопросторових даних». Цей посібник, підготовлений науковцями кафедри геоінформатики і фотограмметрії факультету геоінформаційних систем і управління територіями КНУБА, здобув перемогу в конкурсі Національної академії наук вищої освіти України «Краще видання року» у номінації «Навчальні посібники».
243 науково-педагогічні працівники університету – а це 30,6 % – мають у своєму здобутку 5 та більше публікацій, що індексуються наукометричними базами даних Scopus та Web of Science. У 2023 році цей показник становив 198 осіб – 26,5 %.
10 наукових тем виконувались у 2024 році в КНУБА на фінансування із загального фонду державного бюджету України, отримані на конкурсній основі, на загальну суму 10 мільйонів 874 тисяч 250 грн. За результатами відкритого конкурсу, проведеного у 2024 році, університет отримав право на виконання двох тем для проведення наукових досліджень молодих вчених за рахунок фінансування із загального фонду державного бюджету – у 2025 році. Це станеться вперше: два молодіжні проєкти одночасно.
10 договорів про науково-технічне співробітництво підписав університет із представниками реального сектору промисловості, науковими установами, закладами вищої освіти, в тому числі, й за кордоном.
24 міжнародні конференції, круглі столи та наукові семінари, а також 3 виставки робіт та артпроєктів за кордоном проведено торік в університеті та за участю університету.
Нову редакцію ДБН «Планування та забудова територій» розробили співробітники університету й у 2024 році завершили процес її затвердження (роботу виконували за рахунок бюджетного фінансування). Ще триває розробка принципово нової редакції ДБН «Опалення, вентиляція та кондиціонування» (проєкт втілюється за рахунок донорських коштів).
КНУБА розширив співпрацю з Університетом Ковентрі (Велика Британія). Спільні проєкти, які втілюються разом із партнерами: 1) «Подолання проблеми недостатнього представництва жінок на керівних посадах у вищій освіті» в рамках програми Gender Equality Partnerships, яку підтримує Британська Рада; 2) розширення академічної мобільності студентів, розробка спільних освітніх програм та проєкти COIL (Collaborative Online International Learning); 3) інноваційні проєкти та підтримка післявоєнного відновлення України.
У 2024 році в університеті було запроваджено систему електронного документообігу Megapolis. Це підвищує ефективність менеджменту та автоматизацію адміністративних процесів. Ця система підтримує весь цикл роботи з документами – від підготовки проєктів документів та підписання їх електронним підписом до зберігання в захищеному електронному архіві. Також розпочато роботу над впровадженням модулю «Кадри» та запровадженням комплексної системи «Цифровий КНУБА».
Зросла залученість студентів до органів студентського самоврядування у 2024 році. Цей показник збільшився на 36 % – до близько 800 осіб.
Встановлено сонячну електростанцію потужністю 50 кВт – 76 сонячних панелей на даху спортивного комплексу та два інвертори у підвальному приміщенні.
Енергонезалежність університету у період відключення електроенергії забезпечують дві генеруючі установки потужністю 135 та 35 кВт.
Створено Інститут реінтеграції, реабілітації та професійного розвитку ветеранів «Архітектура стійкості». Команда інституту взяла участь у понад 40 заходах і започаткувала щотижневі зустрічі з ветеранами.
Колективний договір на 2025–2027 роки укладений у грудні 2024 року між трудовим колективом та ректором КНУБА.
Основні пріоритети розвитку університету на перспективу:
- удосконалення системи менеджменту та мотивації персоналу в університеті;
- формування ефективної команди та корпоративної культури;
- створення комфортного інноваційного наукового та освітянського простору;
- розвиток позабюджетного фінансування та диверсифікація системи фінансування університету;
- розвиток міжнародного співробітництва;
- цифрова трансформація процесів управління та підвищення ефективності використання цифрових технологій в освітній, науковій та інноваційній діяльності;
- запровадження ефективних програм співпраці з роботодавцями для працевлаштування випускників.