Новини,  Новини кафедри "Водопостачання та водовідведення",  НОВИНИ ФІСЕ

Професор Олександр Кравченко представив КНУБА і Україну на Міжнародній конференції «IFAT-2024»

У місті Мюнхен (Німеччина) з 20 по 24 травня 2024 року відбулася Міжнародна конференція та виставка «IFAT Munich-2024». Будучи світовим лідером у прямому сенсі цього слова, «IFAT Munich» є провідним світовим заходом з управління водними ресурсами, водопостачанням, каналізацією, відходами та сировиною,  активно працює по всьому світу, пропонуючи інновації, ресурси та рішення, зокрема для вирішення проблем, що існують у різних країнах.

Окрім заходу в Мюнхені, IFAT також проводить окремі виставки в Китаї, Індії, Бразилії, Південній Африці та Туреччині в рамках глобальної мережі для осіб, які приймають рішення в бізнесі у секторі екологічних технологій.

Зазвичай «IFAT Munich» збирає понад 3 тис. експонентів, її відвідують біля 1,5 млн. відвідувачів з усього світу.

В рамках офіційної делегації України у Конференції взяв участь і наш колега – професор кафедри водопостачання та водовідведення Олександр Кравченко.

Професор Кравченко виступив з доповіддю на секції щодо нормування та стандартизації у сфері житлово-комунального господарства. Він представив результати своєї наукової роботи, яка стосується розвитку вітчизняних будівельних норм для проектування систем водопостачання та водовідведення. У своїй доповіді він акцентував увагу на важливості гармонізації українського законодавства з європейськими нормативами, зокрема стандартами DWA, DVGW, які визнані авторитетними у всьому світі.

Доповідь викликала жвавий інтерес серед аудиторії, яка була представлена фахівцями з різних країн. Було поставлено багато запитань і висловлено позитивні відгуки щодо необхідності перегляду чинного ДБН.

Крім того, професор Кравченко взяв участь і в панелі, організованій Global Water Partnership, із доповіддю щодо ситуації у сфері питного водопостачання та водовідведення в Україні під час російської широкомасштабної агресії. Він торкнувся проблем, з якими стикаються місцеві жителі і комунальні підприємства в зоні військових дій, про ризики для здоров’я людей та довкілля, про потребу в міжнародній допомозі і підтримці та ін.

Вказана панель була присвячена обговоренню ролі водних ресурсів у попередженні і врегулюванні конфліктів, а також у відновленні миру і стабільності. Професор Кравченко висловив свою думку, що вода є не тільки причиною, але й засобом вирішення конфліктів, якщо забезпечити її раціональне використання, захист і співробітництво.

В цілому участь в «IFAT-2024» дала учасникам не тільки можливість ознайомитись з сучасними технологіями, але й знайти чисельних надійних партнерів, зацікавлених у відновленні і розвитку водного сектору в Україні.

Під час перебування на «IFAT-2024» професор Кравченко знайомив та популяризував наукові досягнення нашого Університету і зокрема Кафедри водопостачання та водовідведення, проявивши на міжнародному рівні свій високий професіоналізм і репрезентативність.

Ми вітаємо його з досягнутими успіхами і бажаємо подальших наукових звершень!

Наступний «IFAT Munich» відбудеться 4-8 травня 2026 року.