Поїздка делегації КНУБА в Бородянку
Ми продовжуємо розповідь про візит 1 лютого 2023 року ректора КНУБА Петра Кулікова, проректорів, викладачів, співробітників і студентів університету до містечка Бородянка в Київській області. Це невеличке містечко дуже постраждало на початку загарбницької війни. Спеціалісти КНУБА майже рік працюють на завалах, щоб відновити життя в цьому містечку. І досягли певних позитивних результатів. Майже всі розбиті будівлі на сьогоднішній день знесені. По тих, які можна було відновити, ведуться будівельні роботи. Але декілька будинків залишилися в аварійному стані. Це будинки на яких будівельники знайшли мурали відомого в усьому світі британського анонімного художника Бенксі. Він підтвердив, що намалював сім графіті в Київській області під час свого візиту в Україну. Перші графіті, виконані в стилі британського художника, знайшли 10 листопада 2022 року, після чого виникли розмови, про те, що британський художник побував в Україні. У той же день Бенксі опублікував фото графіті з гімнасткою, яке знайшли на зруйнованому будинку в Бородянці. Незабаром були знайдені ще декілька робіт, схожих на стріт-арт художника, в інших містах. Бенксі підтвердив своє авторство всіх муралів. На сьогодні відомо в Україні анонімний художник створив сім робіт на стінах зруйнованих будинків.
Роботи художника в Україні – не перший випадок, коли Бенксі працює з локаціями катастроф та трагедій. У 2015-му терористи взяли в заручники гостей театру «Батаклан» у Парижі. Загинуло 90 людей. Замість присвяти жертвам Бенксі намалював на дверях театру жіночу фігуру в траурі.
Бенксі – політичний художник та пацифіст. Зневага до війни помітна в багатьох його роботах. Це важливо. Але ще важливіше, що Бенксі привернув до України ще одну хвилю уваги. Художник опублікував в Instagram фото роботи з Бородянки 12 листопада минулого року. Впродовж тижня, з 8 по 15 листопада, пошукові запити Ukraine досягнули пікових значень. Завдяки Бенксі всі знову заговорили про Україну. Про графіті художника згадали видання з мільйонною аудиторією з усього світу: CNN, BBC, The Guardian. Але для спеціалістів КНУБА було важливо не тільки поговорити про мурали всесвітньовідомого художника, а зберегти їх для нащадків. Ректор КНУБА Петро Куліков та проректор з міжнародної діяльності Олена Бондар з командою провели грандіозну роботу і знайшли в Італії однодумців, які сьогодні допомагають Україні зберегти мурали Бенксі. І є надія, що цей міжнародний проект здійсниться – спеціалісти КНУБА зможуть захистити твори одного з найзагадковіших митців сучасності. І зберегти унікальні стінописи для нащадків. І прогресивним людям з усього світу буде на що подивитися в Україні після війни! Відбудуємо Україну разом!
Прес-служба КНУБА