Новини,  НОВИНИ КНУБА

Підсумки засідання Вченої Ради

У п’ятницю в КНУБА пройшло чергове засідання Вченої ради. Зазначу, що це засідання відрізнялося від попередніх великою кількістю розглянутих звітів і важливих питань.

Почалося засідання традиційно – з вручення вчених звань професора та доцента. А також – подяк студентам Архітектурного факультету за малюнки для дітей, в яких загинули батьки. Вітаємо і бажаємо подальших успіхів!

Далі перейшли до звіту про роботу та перспективи наукової школи Геотехніки. Нині очолює кафедру і наукову школу доцент кафедри, кандидат технічних наук Віктор Носенко. У звіті він наголосив, що основне завдання школи й кафедри Геотехніки полягало у формуванні атласу ґрунтів, фундаментів на намивних ґрунтах, розробці планів реставрації історичних пам’яток.  В доробку геотехніків КНУБА – реставрація Михайлівського златоверхого собору, реконструкція фундаменту Нацбанку України, відновлення гетьманської столиці Батурина, проект Дарницького мостового переходу, реконструкція дарницького колектора в столиці. На сьогодні спеціалісти КНУБА з геотехніки супроводжують понад 100 проектів. Це переважно об’єкти, які можуть використовуватися, як  захисні у воєнний час.  Загалом школа геотехніки виконує роботи з реставрації й розробки найскладніших технічних фундаментів.

Наступним розглядалося питання про організацію та функціонування молодіжних просторів, ХАБів та науково-дослідних центрів КНУБА. Першою доповідала Голова Молодіжної наукової ради КНУБА професор Ірина Івахненко. Вона доповіла, що в нинішній час в університеті створюються студентські ХАБИ – це студентський простір, де молодь може розкрити свій потенціал. Нині одночасно працювати в ХАБАХ можуть 50 осіб. Працюють на 3Д принтерах, створюють архітектурні проекти, беруть участь у кіберспортивних змаганнях, займаються волонтерськими проектами, навчаються на майстер-класах з 3-Д друку. Останнє має незмінний попит. Тож ректор КНУБА Петро Куліков пообіцяв допомогти молоді з витратними матеріалами, зокрема з пластиком, щоб можна було продовжувати друк.

Далі  була розповідь про роботу Центру проектування та дослідження будівель з близьким до нульового енергоспоживанням, який очолює професор Володимир Скочко. Центр виграв гранд в 4,5 мільйони євро. Ці гроші планується  спрямувати на модернізацію корпусів КНУБА з врахуванням енергозбереження. Зараз спеціалісти Центру проектують енергоефективні будівлі для тимчасово переміщених осіб, розробляють проект енергоефективної школи та дитсадка. 

У складі Центру є відділ 3-Д технологій та ІТ-ХАБ, де постійно працює до 20 студентів з різних факультетів.  На це ректор КНУБА Петро Куліков зауважив, що роботу зі студентами варто розширювати.

Наступним звітував Роман Сах – адміністратор студентської платформи «Острів» у гуртожитку КНУБА. Він зауважив, що звітує на Вченій раді вперше за 10 років роботи платформи.  Починався «Острів» з простого – придумали лавочки в холі архітектурного корпусу. В 2016 році отримали фінансування на створення майстерні. Майстерня працює за новим принципом: маєш ідею – приходь і створюй її. Приходять до 200-сот відвідувачів. І вже багато що вдалося створити. Відремонтували фасад 3 гуртожитку. Допомогли організувати школу дизайну в Житомирі, запускають щотижневі воркшопи проектів по металу, дереву, пластику, для того, щоб охочі освоювали роботу обладнання й відточували навички такої роботи. Для студентів участь безкоштовна.

Зараз у планах – встановити станок для 3-Д друку 5х5х5, і теж залучати для роботи на ньому студентів. Річ у тому, що в університеті є подібне обладнання, однак виключно для навчальних програм. Для творчості доступу не має.  На «Острові» – навпаки є можливість творити. Однак, кнубівський «Острів»  поки що працює на ентузіазмі – без зарплати. Ректор КНУБА Петро Куликов розпорядився виправити це викривлення. І запросив «острів’ян» до себе на бесіду, щоб узгодити плани залучення широкого кола студентів до цікавої та корисної діяльності.

Після молодіжної теми Вчена рада перейшла до Освітніх програм. Про ситуацію доповідав начальник центру з питань забезпечення якості освіти Микола Пристайло. З навчальними програмами в університеті порядок. Однак є системні зауваження до роботи.

Зокрема, це слабка поінформованість здобувачів, виконання ліцензійних вимог,  індивідуальні плани здобувачів, не враховані гарантом зауваження та  мотивація гарантів. Пропозиція від відділу  контролю за системою якості освіти – зауваження гарантам подавати у вигляді наказу, щоб була відповідальність. А щоб була мотивація у гарантів – варто  на думку начальника Центру відкрити школу, як варіант підвищення кваліфікації, і видавати гарантам сертифікат, який буде враховуватися при мотивації.

Далі інформація від мовної кафедри. З 1 січня для всіх викладачів необхідний сертифікат з української мови. Врахуйте це. Залишився місяць.

Тетяна Кириченко, прес-служба КНУБА

Translate »