КОНФЕРЕНЦІЇ,  Новини,  Новини кафедри "Водопостачання та водовідведення",  НОВИНИ КНУБА,  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ,  НОВИНИ ФІСЕ

Підсумки конференції: ЕКОТЕХНОГЕННІ НАСЛІДКИ РУЙНУВАННЯ ГІДРОТЕХНІЧНИХ СПОРУД. ПРОГНОЗИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВІДНОВЛЕННЯ

20 червня 2023 р. в КНУБА відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Екотехногенні наслідки руйнування гідротехнічних споруд. Прогнози та перспективи відновлення».

Конференція очікувано зібрала широкий круг науковців і практиків. Актуальний напрямок запитань, що пов’язані з рукотворною катастрофою на Каховський ГЕС, об’єднав багатьох спеціалістів – від геотехників та екологів до фахівців з комунальної інженерії та виробників спеціалізованого обладнання. В роботі взяли участь фахівці 9 закладів вищої освіти, 4 науково-дослідних установ та низки організацій, що займаються проектуванням, розробкою, виробництвом та спорудженням об’єктів інфраструктури.
Учасники конференції, яка проводилася в онлайн-форматі на платформі Zoom, розглянули низку проблем, що є наслідками руйнування Каховського водосховища, та запропонували ряд рішень, щодо їх подолання.
Екологічні, техногенні та соціальні наслідки катастрофи були висвітлені в доповідях доктора фізико-математичних наук, ректора Одеського екологічного університету Сергія Степаненка, кандидата технічних наук, директора ТОВ УКРВОДПРОЕКТ Віталія Дупляка, члена-кореспондента Національної академії наук України, директора Інституту телекомунікацій та глобального інформаційного простору Олександра Трофимчука, кандидата технічних наук, доцента кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА Інги Уряднікової.
Дискусійний погляд на перспективу відновлення Каховської греблі та водосховища продемонстрували представники екологічної спільноти, зокрема кандидатка біологічних наук, представниця ДУ «Інститут еволюційної екології НАН України» Леся Зуб та доктор технічних наук, представник ІТГІП Євген Яковлєв.
Особливу зацікавленість та жваве обговорення викликали матеріали, представлені доктором технічних наук, директором ТОВ «Інститут комунальної інфраструктури» Олександром Кравченком, президентом громадської спілки «Будуй майбутнє України» Дмитром Корчаком, директором ТОВ «ІВІК. Формула води» Олегом Бакуновським, представником ТОВ «Грундфос. Україна» Олексієм Андріященком, які містили конкретні пропозиції та технологічні рішення, що мають бути реалізовані в короткостроковій перспективі, на середньотривалому та довготривалому етапах подолання наслідків катастрофи.
Після доповідей відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню результатів конференції та формуванню резолюції, під час якого зокрема прозвучав заклик до Міністерства освіти та науки щодо гострої необхідності терміново збільшити державне замовлення на підготовку фахівців за спеціальностями 194 Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології та 192 Будівництво та цивільна інженерія.
За результатами конференції на сайті кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА будуть опубліковані тези доповідей. Також формується спеціалізований випуск фахового науково-технічного збірника «Проблеми водопостачання, водовідведення та гідравліки». Запрошуємо фахівців надсилати свої матеріали.
Від імені оргкомітету Тетяна АРГАТЕНКО
Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram