НОВИНИ КНУБА

Перші кроки дуальної форми здобуття освіти на будівельно-технологічному факультеті

Завдяки активній участі завідувача проф. Захарченка П.В. та викладачів кафедри товарознавства та комерційної діяльності в будівництві в листопаді-грудні 2022 року були підписні перші тристоронні договори про дуальну форму освіти між Київським національним університетом будівництва і архітектури, ТОВ “Епіцентр К” та здобувачами освіти денної форми за спеціальністю 075 “Маркетинг” (Галушка О., Данильченко Н.) та за спеціальністю 076 “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” ОП “Товарознавство та комерціна діяльність” (Григор’єв В., Кулібаба О, Мойсієнко О.).

Дуальна форма здобуття професійної освіти передбачає навчання, за яким теоретичний матеріал опановується в університеті, а практичні навички здобуваються на підприємстві. Такий підхід суттєво відрізняється від «практичних відпрацювань», оскільки в його основі не тільки закріплення теорії на практиці, а й саме навчання в умовах виробництва чи торгівлі.

Процес відбору претендентів на навчання за дуальною формою освіти та підписання з ними договорів проходив у декілька етапів:

1. Обговорення з представниками ТОВ “Епіцентр К” питань щодо можливості партнерства з КНУБА у здійсненні дуальної форми освіти.
  2. Розробка та затвердження освітньої програми за дуальною формою за спеціальностями 075 та 076 за участі викладачів і представників ТОВ “Епіцентр К”.
  3. Тристороння зустріч на кафедрі ТКДвБ із зацікавленими студентами, роз’яснення особливостей та переваг здобуття освіти за дуальною формою.
  4. Проведення співбесіди та конкурсного відбору представниками ТОВ “Епіцентр К” серед кандидатів на дуальну форму освіти.
  5. Після узгодження з вищим керівництвом ТОВ “Епіцентр К” кандидатур на дуальну форму освіти підписання тристоронніх договорів та розподіл здобувачів освіти по робочих місцях мережі гіпермаркетів “Епіцентр”.
  6. Контроль виконання навчальних планів здобувачів освіти за дуальною формою кураторами з боку універстету та з боку підприємства.

Під час здобуття освіти за дуальною формою студенти, крім теоретичних знань й практичниих навичок, ще й отримують заробітну плату за відпрацьований час на підприємстві.

Таким чином, здобувачі, які отримають освіту за дуальною формою, будуть вміти працювати з технікою, обладнанням та програмним забезпеченням, розуміти всі торговельні та логістичні процеси, а також мати досвід взаємодії з досвідченими фахівцями підприємства та його клієнтами. Вони стануть конкурентноспроможними на ринку праці, а також зможуть продовжити кар’єрне зростання в ТОВ “Епіцентр К”.

Кафедра товарознавства та комерційної діяльності в будівництві

Доцент, к.екон.н. Романенко О.В.