![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/8.png)
Пам’ятаємо подвиг кожного
Запроваджуючи День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 років 8 травня, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції. У 1939–1945 роках два тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, внаслідок чого всі народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.
Не обійшла та війна стороною і наш навчальний заклад. Багато студентів, викладачів, співробітників пішли добровольцями на фронт, дехто з них загинув, не доживши до дня Перемоги. Київський інженерно-будівельний інститут в роки окупації функціонував далеко в тилу, але не всі співробітники змогли виїхати. Ті, що залишились, вели підпільну діяльність, ризикуючи життям наближали перемогу.
Перший пам’ятний знак загиблим співробітникам та студентам нашого вишу був встановлений у дворі інституту. А в 1985 році до 40-ї річниці Перемоги за ініціативою колективу КІБІ був споруджений пам’ятник, до якого щороку ми маємо можливість покласти квіти пам’яті та вдячності…
Олена Решетняк, директор Музею КНУБА
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/1.png)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/2.png)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/3-1.png)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/4-1.png)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/5-1.png)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/6.png)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/7.png)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/foto-1-75x75.jpg)
Профорієнтаційна робота кафедри ЗБК
Вам також може сподобатись
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/04/img_20230425_141623_073-1-500x380.jpg)
Чорнобиль – біль і трагедія України
26 Квітня, 2023![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/vijskovyj-universytet-500x380.jpg)
День відкритих дверей на кафедрі військової підготовки
24 Червня, 2024![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/01/20240114_113201-500x380.jpg)