Новини кафедри Водопостачання та водовідведення. Весняний семестр 2024-2025 н.р.

Оголошується технічний конкурс для студентів ФІСЕ

«GRUNDFOS TROPHY 2025»

Компанія «GRUNDFOS Україна» оголошує технічний конкурс «НАСОСНІ РІШЕННЯ GRUNDFOS У СФЕРІ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ» для студентів факультету інженерних систем та екології КНУБА.

Детальна інформація про конкурс розміщена за посиланням: 

Плідна праця викладачів кафедри відзначена нагородами МОН УКРАЇНИ.

          15 квітня 2025 року відбулась зустріч керівництва університету з кращими викладачами Факультету інженерних систем иа екології. На зустрічі були присутні: ректор КНУБА Дніпров Олексій Сергійович, перший проректор Шкуратов Олексій Іванович, голова Вченої ради КНУБА Куліков Петро Мусійович, декан факультету Приймак Олександр Вікторович, завідувачі кафедр факультету.
      Ректор вручив почесні нагороди кращим викладачам кафедри Водопостачання та водовідведення: 
професору Хомутецькій Т.П. та доцентам Аргатенко Т.В., Величко С.В., Кравчуку О.В., Нечипор О.М.

Тренінг викладачів кафедри в університеті Санніо в Беневенто

          Для підготовки конкурентоспроможних на міжнародному ринку праці фахівців в галузі будівельно-інформаційного моделювання на кафедрі водопостачання та водовідведення запроваджується освітньо-наукова програма підготовки магістрів з ВІМ технологій за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія». Для вивчення міжнародного досвіду викладання із застосуванням сучасного програмного забезпечення професор кафедри Олена ДУПЛЯК і доцент Олександр КРАВЧУК прийняли участь в тренінгу в університеті Санніо в Беневенто (Італія).
        Навчання відбулося завдяки участі факультета інженерних систем та екології КНУБА в міжнародному освітньому проєкті ERASMUS+ The Bidge «Подолання розриву між університетом і промисловістю: інноваційна магістерська навчальна програма, що підтримує розвиток зелених робочих місць і цифрових навичок в українському будівельному секторі».
       Тренінг поєднав лекції і практичні заняття з використанням сучасного програмного забезпечення для 3D моделювання та розрахунків енергоефективності сучасних будівель. Українські науковці відвідали лабораторії гідравліки та будівельних матеріалів, познайомилася з італійськими колегами, обговорили плани подальшої співпраці.
       Під час тренінгу кожен учасник виконував практичні завдання зі створення 3D моделі будівлі. Особлива увага приділялася енергоефективності та сталому розвитку в будівництві.

Форум роботодавців «ProБІЗНЕС. ІДЕЇ, ЗНАННЯ, МАЙБУТНЄ»

           06.03.2025 року декан ФІСЕ, професор Олександр Приймак, заступник декана, доцент Наталія Чепурна, а також співробітники кафедри водопостачання та водовідведення КНУБА — професор Олена Дупляк і доцент Інга Уряднікова — разом із студентами групи ВВ-22 взяли участь у форумі роботодавців «ProБІЗНЕС. ІДЕЇ, ЗНАННЯ, МАЙБУТНЄ», який відбувся в КНУБА. 
        Захід зібрав представників провідних компаній та роботодавців будівельно-інженерного сектору України. Форум об’єднав представників провідних компаній, роботодавців будівельно-інженерного сектору України, а також студентів КНУБА, які активно долучилися до обговорень та професійного нетворкінгу. Однією з ключових подій форуму стала головна панельна дискусія на тему «Інновації, інфраструктура та освіта: шлях до сталого розвитку національної економіки», в якій взяли участь визначні фахівці та лідери галузі.
       В рамках форуму на кафедрі водопостачання та водовідведення відбулася зустріч студентів з роботодавцями, під час якої обговорювалися актуальні вимоги ринку праці, можливості проходження практики та перспективи працевлаштування у будівельно-інженерній галузі. У зустрічі прийняли участь керівники і співробітники наступних фірм і підприємств: «Інститут комунальної інфраструктури», «Формула води», «Газорозподільні мережі України», «ВЕНТС», «Амікс-комплекс», «Karno Energy», «Стреда Інженірінг» і «Ромстал». 
       Також, був проведений «круглий стіл», під час якого обговорювалися сучасні тенденції у сфері будівельно-інженерної галузі, інноваційні технології, виклики галузі та шляхи підвищення рівня підготовки майбутніх фахівців. Зокрема, розглядалися освітньо-наукова програма «Водопостачання та водовідведення», освітньо-наукова програма «Будівельно-архітектурне інформаційне моделювання, BIM процесний менеджмент» та освітньо-професійна програма «Гідротехнічні споруди, управління водними ресурсами та системами». Результатом обговорень стали пропозиції щодо вдосконалення освітніх програм відповідно до сучасних вимог ринку праці, а також налагодження тіснішої співпраці між КНУБА та роботодавцями для забезпечення якісної практичної підготовки студентів.

ВПРОВАДЖЕННЯ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ БІМ В ОСВІТУ НА КАФЕДРІ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ

         В рамках проєкту The Bridge в листопаді відбулася поїздка представників кафедри водопостачання та водовідведення Олени Дупляк та Олександра Кравчука по програмі мобільності в Рейн-Вестфальський технічний університет Аахен (Німеччина).

 За результатами відрядження 12.02.2025 р. викладачі кафедри заслухали доповідь про досвід запровадження освітніх програм з будівельно-інформаційного моделювання для підготовки магістрів в RWTH AACHEN, методологію викладання БІМ в окремих дисциплінах в галузі будівництва та цивільної інженерії, методи навчання «blended learning». Обговорили потенціал кафедри у запровадженні в певні дисципліни елементів БІМ та використанні сучасного програмного забезпечення Revit для 3D моделювання.

Жваву дискусію викликало обговорення змісту нової ОНП «Будівельно-архітектурне інформаційне моделювання, BIM процесний менеджмент», яка буде запроваджена на кафедрі з наступного навчального року на другому (магістерському) рівні за спеціальністю G19 «Будівництво та цивільна інженерія».

Міжнародний водний форум «Яремче-2025»

       5-6 лютого традиційно 2025 року у м. Яремче відбувся 15-й «Міжнародний  водний форум Яремче-2025″. Вже за традицією  участь у цьому важливому для галузі ВКГ заході взяв професор нашої кафедри – Кравченко Олександр Валерійович.

     На Форумі одне з важливих питань стосувалося шляхів підвищення  ефективності роботи Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України. При цьому акцент був зроблений на важливості гармонізації вітчизняних будівельних норм з вимогами міжнародних стандартів у цій сфері.

       Слушно також нагадати, що за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) зараз за безпосередньої участі викладачів кафедри відбувається розробка нових редакцій ДБН «Водопостачання. Зовнішні мережі і споруди» та «Водовідведення. Зовнішні мережі і споруди”. 

31 січня 2025 року на засіданні Вченої ради КНУБА ректор університету Олексій ДНІПРОВ вручив д.т.н. Тетяні ХОМУТЕЦЬКІЙ атестат професора кафедри Водопостачання та водовідведення.

Translate »