Новини 2023 року

У понеділок, 27 лютого 2023 року, студенти та викладачі Київського національного університету будівництва і архітектури повернулися до навчального процесу у змішаній формі.
Перший курс приступив до роботи над проектом СУЧАСНА АРХІТЕКТУРНА ФОРМА В ІНТЕР’ЄРІ (ВИВЧЕННЯ І ХУДОЖНЬО-КОНСТРУКТОРСЬКА РОЗРОБКА) ОБ’ЄКТИ ПРЕДМЕТНОГО ДИЗАЙНУ З ЕЛЕМЕНТАМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ.

На першій парі студенти презентували метрів сучасного дизайну, їх знакові розробки, що стали ключовими об’єктами предметного дизайну сьогодення. Для студентів та викладачів кафедри ДАС вже є звичними гості, що цікавляться не тільки результатами сумлінної студентської праці, а й процесом.

Цього разу процес презентації та виступу студентів мали можливість оцінити та зафільмувати члени Студентської Ради з групи АРХ-14 (Б).

Студенти не лише зафільмували епізоди навчального процесу, але й взяли невеличкі інтерв’ю в однієї з наших студенток – Бернацької Катерини з групи АРХ-16, та у завідувача кафедри Дизайну архітектурного середовища, доктора архітектури, професора Тімохіна Віктора Олександровича.

Матеріали надані студентами групи АРХ-14 (Б) Захаровою Юлією та Полянським Ярославом. Дякуємо нашим гостям за їх час та увагу! І запрошуємо на майбутні пари!

Інтерв’ю завідувача кафедри

Інтерв’ю студентки

Підсумки роботи VIІІ Науково-практичної конференції

ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТКУ ДИЗАЙНУ АРХІТЕКТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА: ПРОБЛЕМИ ВІДНОВЛЕННЯ АРХІТЕКТУРНОГО І МІСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА В УКРАЇНІ

Шановні колеги!

18 квітня 2023 року на платформі Teams на кафедрі дизайну архітектурного середовища КНУБА відбулася VIІІ Науково-практична конференція «Теорія і практика формування і розвитку дизайну архітектурного середовища: проблеми відновлення архітектурного і міського середовища в Україні», на якій у відповідності до наукової тематики кафедри № 0123U102032 були обговорені питання проблеми сталого розвитку архітектурного і міського середовища; становлення і розвитку дизайну архітектурного середовища; сучасні теорії і методики середовищного проєктування.

Конференція пройшла успішно, поставлені завдання та заявлені у програмі доповіді було прочитано у повному обсязі. З вітальним словом виступив декан архітектурного факультету КНУБА, проф. Кащенко О.В. і завідувач кафедрою ДАС, проф. В.О. Тімохін. Заслухано, обговорено і розміщено вибіркові презентації та запис ходу конференції в Teams: окреслено напрямки наукової діяльності кафедри ДАС; наведено висновки атестаційних робіт магістрантів ДАС; підтверджено поглиблене вивчення тем супутнього курсового проєктування студентів 1 курсу навчання за ОНП ДАС.

У конференції прийняли участь викладачі, аспірант з кафедри архітектурних конструкцій КНУБА, Орленко Михайло Олександрович, директор Вікна-Стар; аспіранти ДАС; студенти ІІ – VI курсів кафедри дизайну архітектурного середовища і студенти АРХ- 22-1мп і АРХ- 22-3мн  кафедри дизайну та реконструкції архітектурного середовища Придніпровської державної академії будівництва та архітектури.

Члени оргкомітету: доц. Ю.С. Рябець, доц. В.А. Щурова, ст. викл. О.В. Іванченко, асист. Сало В.В. приймали активну участь в обговоренні проблем, фахово керували процесом дискусій.

Дякуємо гостям конференції та науковим керівникам доповідачів за змістовні доповіді, які відповідають основній темі – відновлення архітектурного і міського середовища в Україні.

Радо запрошуємо на наступний рік викладачів, студентів з інших кафедр і факультетів.

З повагою, оргкомітет кафедри дизайну архітектурного середовища.

23 та 24 травня 2023 року відбулися захисти магістерських атестаційних робіт. Захисти проходили онлайн на платформі Zoom.

Голова атестаційно-екзаменаційної комісії, професор Абизов Вадим Адільєвич, відмітив актуальність обраних магістрантами тем в рамках відбудови України. До захисту були представлені проекти відбудови дитячого садку в смт. Макарів, ветеринарного комплексу в м. Києві, аеровокзалу поблизу смт. Гостомель, а також підземного вокзального комплексу в Київській області.

Переважна більшість магістрантів отримали оцінку “відмінно”, а також рекомендацію до вступу в аспірантуру.

Кафедра вітає новоспечених магістрів архітектури та бажає їм успіхів в подальшому саморозвитку.

28 червня 2023 року в актовому залі архітектурного корпусу відбулося вручення дипломів випускникам-магістрам архітектурного факультету. 

Серед дипломантів і випускники кафедри Дизайну архітектурного середовища, котрих особисто привітав завідувач кафедри професор Тімохін Віктор Олександрович. Поміж дипломів магістрів архітектури були й дипломи з відзнаками.

Кафедра пишається своїми випускниками та вітає їх з цим важливим здобутком. З вашою допомогою нам вдасться відбудувати нашу державу.

31 серпня на засіданні Вченої ради та щорічних загальних зборів трудового колективу КНУБА відбулося вручення атестатів, грамот та інших почесних нагород.

Під час засідання вчене звання доцента, а також атестат, отримала викладачка кафедри Дизайну архітектурного середовища – Гарбар Марина Володимирівна. Кафедра пишається здобутками та невтомною працею своїх викладачів. 

Вітаємо, Марино Володимирівно!

Шановні колеги, студенти – усі, хто відчуває устремління до гармонії, любові, прекрасного! Запрошуємо вас на мистецьку подію!

7-го вересня 2023 року о 15:00 у Національній академії мистецтв України відбудеться відкриття виставки «Портрети квітів» випускника Київського національного університету будівництва і архітектури, колишнього головного архітектора м. Києва, почесного академіка Української академії архітектури, професора Міжнародної академії архітектури, Посла миру всесвітньої ради миру Юрія Пісковського.

Виставка триватиме до 21-го вересня 2023 р.
НАМ України, вул. Бульварно-Кудрявська, 20.

Вхід вільний

Постер до виставки розробила кандидат архітектури, доцент кафедри Дизайну архітектурного середовища Щурова Вікторія Анатоліївна.

Д. арх., професор, професор кафедри Дизайну архітектурного середовища Ірина Валеріївна Булах бере активну участь в науковому та освітньому процесі кафедри Дизайну та міського розвитку (Fachgebiet Entwerfen und Stadtentwicklung) у Технічному університеті Дармштадту (Technische Universität Darmstadt), Німеччина.

У зимовому семестрі 2022/2023 вона викладала авторський курс “Storytelling Walls”. Навчальний процес відбувався англійською мовою.

  • Курс Storytelling Walls” був присвячений вивченню різних видів сучасного вуличного мистецтва з акцентом на живопис та графічний дизайн. Цей вид мистецтва інтернаціональний та його різні форми можна зустріти практично у будь-якому місті світу. Мистецтво на стінах може значно підвищити привабливість будівлі або споруди і території навколо неї, так і викликати негативні емоції. Вуличні арт-об’єкти можуть бути створені для тривалого використання або тимчасового характеру, а також виконувати декілька функцій. До нестандартної площини для розміщення вуличного мистецтва можна, наприклад, віднести захисне полотно на стінах будівель, що будуються або ремонтуються/реставруються. У цьому випадку цікавим творчим завданням може стати питання повторного використання значної кількості цієї захисної тканини після завершення будівельних робіт. Таким чином, наприкінці курсу “Storytelling Walls” кожен студент розробив власне креативне рішення художнього оформлення захисних тканин для будівництва будівель, а також пропозицію щодо їх повторного використання.

У літньому семестрі 2023 року були проведені вибірковий воркшоп “Storytelling Walls 2” та вибірковий курс “Street Art to Inspire Children // Street Art, um Kinder zu inspirieren”. Навчальний процес відбувався англійською та німецькою мовами.

  • Воркшоп Storytelling Walls 2” став наступним логічним та практичним продовженням курсу. Упродовж двох тижнів команда студентів архітектурного факультету за участю та під керівництвом проф. І. В. Булах виконала художній проект для дослідницької реальної лабораторії енергетичного переходу “DELTA – Darmstadt Energy Laboratory for technology in application” (Forschungsbasierten Reallabor der Energiewende “DELTA – Darmstädter Energie-Labor für Technologien in der Anwendung”), розташованої на території кампусу університету ТУ Дармштадт. У рамках воркшопу студенти реалізували творчий арт-проект у вигляді тимчасової колажної інсталяції з використанням різноманітних сучасних технік стріт-арту та каліграфії. Цей воркшоп також був спрямований на привернення уваги громадськості до питань енергоефективності та сталого розвитку у вигляді мистецтва.
  • Курс “Street Art to Inspire Children // Street Art, um Kinder zu inspirieren” був присвячений вивченню різних видів сучасного вуличного мистецтва (таких як мурали, графіті та стріт-арт, а також їх синтез у формі колажу) з акцентом на середовище призначене для дітей. Були розглянуті різні техніки малювання та створення вуличних художніх робіт, які сприяли формуванню дружнього для дітей архітектурного середовища. Основна мета курсу полягала у пошуку відповіді на питання, як за допомогою вуличного мистецтва можна покращити середовище, призначене для дітей? Наприкінці курсу кожен студент підготував власну (або командну) пропозицію для реалізації в саду гимназії Eleonorenschule Darmstadt. Найкращий проект буде реалізовано в літньому семестрі 2024 року.

У зимовому семестрі 2023/2024 Ірина Валеріївна Булах викладає вибірковий магістерський проєкт “Gesundheitsarchitektur: Inklusives Wohnen”. Навчальний процес відбувається німецькою мовою.

  • Проєкт “Gesundheitsarchitektur: Inklusives Wohnen” запрошує студентів відкрити для себе архітектуру охороні здоров’я як захоплюючу сферу та зрозуміти її як соціально-політично вибухову тему, тому що зрештою кожен може стати пацієнтом та/або потребувати догляду протягом свого життя. У зв’язку зі старінням західних суспільств і, як наслідок, збільшенням індивідуальних потреб у догляді, в межах проєкту буде розглянути питання про те, як ми, як суспільство, хочемо підійти до планування гуманних, сприятливих для здоров’я та доступних житлових приміщень для людей, які потребують допомоги та догляду зараз або у майбутньому. Кращі проєкти приймуть участь у міжнародному конкурсі «Student Award for Healthcare Architecture» від Architects Collective, який проводиться у співпраці з Факультетом архітектури та просторового планування Віденського технічного університету. Цей студентський конкурс має на меті об’єднати дослідження, теорію та практику у сфері планування сучасних закладів охорони здоров’я.

Більше за посиланням

26-27 серпня 2023 року в Джакарті (Індонезія) відбувся 4-й Міжнародний симпозіум з питань Землі, Енергетики, Науки про довкілля та Сталого Розвитку (4th International Symposium of Earth, Energy, Environmental Science and Sustainable Development 2023) в якому вже вдруге прийняла участь як запрошений спікер д. арх., проф., професор кафедри Дизайну архітектурного середовища Булах Ірина Валеріївна. Вона виступила з двома доповідями:

  • The Architecture of Medical and Health Research Buildings and Complexes as The Basis of Sustainable Development
  • Vectors of Sustainability of Modern Hospital Architecture and Health Environmental (Case for Poland)

Як і в минулому році так і цьогоріч вона отримала сертифікат за найкращу презентацію.

Під час конференції було досягнуто попередню домовленість про майбутню співпрацю з Dr. Herdis Herdiansyah, School of Environmental Science Programme, Universitas Indonesia.

Викладачі архітектурного факультету, зокрема й кафедри Дизайну архітектурного середовища, – проф. Тімохін В.О., проф. Шебек Н.М., проф. Товбич В.В. та доц. Ушаков Г.Н. прийняли участь у міжнародному європейському культурному проєкті «UREHERIT. Архітектори для спадщини в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті». 

Захід був проведений у Львові 13-14 жовтня 2023 року. Проєкт ініційовано Асоціацією архітекторів Литви, він співфінансується програмою Європейського Союзу «Креативна Європа». Конференція була продовжена у Свіржі, Львівської області, та присвячена ролі архітекторів у справі збереження української спадщини, відтворенню української ідентичності та пам’яті.

До уваги абітурієнтів Архітектурного факультету!

Кафедра Дизайну архітектурного середовища оголошує КОНКУРС ТВОРЧИХ РОБІТ для абітурієнтів Архітектурного факультету.

  • Тема: “Дитячий будиночок на дереві”
  • Формат: аркуш А3
  • Техніка подачі: довільна за вибором автора (олівці, лайнери, акварель, гуаш, маркери, колаж, цифровий малюнок)
  • Зміст: зобразити дитячий будиночок на дереві в трьох ортогональних проекціях, аксонометрію, перспективне зображення. Описати місце та можливість його розміщення, матеріали, з яких його можна виконати.

Назву роботи написати по центру зверху, підписати ПІБ внизу праворуч. Роботу (якісне фото роботи у форматі .jpeg або .pdf) надсилати до 10 березня 2024 р. на email: garbar.mv@knuba.edu.ua

В листі вказати: ПІБ, населений пункт, навчальний заклад, клас.

Результати конкурсу буде оголошено 15 березня 2024 р. на сторінці кафедри ДАС.

Лауреати конкурсу можуть зазначити свою участь у цьому конкурсі в мотиваційному листі при вступі в КНУБА!

Translate »