Новини та події

ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ В КНУБА

6 грудня 2023 року (за новим стилем) ми відзначили День Святого Миколая, а також розпочали цикл української традиційної обрядовості РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНИХ СВЯТ.
Секція українознавства, за підтримки завідувачки кафедри Світлани Вʼячеславівни Рубцової, організувала святковий мініконцерт-привітання.

Активну участь у заході взяли студенти груп БЦІ-8б, 9а, 9б, 9в (БТФ і ФІСЕ) зі своєю викладачкою Іриною Юріївною Рєпіною, яка дуже вдало й майстерно підібрала тексти вітальних віршів.

Студентка гр. БЦІ -4б (БФ) Анна Мороз і наша колега Ольга Миколаївна Жовнір написали та представили авторську поезію-побажання.

Співом відомої колядки «Добрий вечір тобі, пане господарю!» потішили студенти груп ЕП-23 і ОіА-23 (БФ), із якими наполегливо проводила репетиції Марія Григорівна Маковій.
Дівчата-першокурсниці вдало підібрали свої образи, щоб нагадати й про молоде свято— День української хустки, яке відзначається 7 грудня із 2019 року.


Гітарист Кирило Тарановський по-справжньому професійно підтримав свій колектив.
А от професійним співом нас захопила і вразила Яніна Полякова, студентка групи ЕК-23 (ФІСЕ).
І на завершення концертної програми прозвучала жартівлива колядка для підняття настрою від Вʼячеслава Завгородного (ФВС-23-1, ГІСУТ).
Вітаємо всіх із прийдешніми святами!
Зичимо перемоги!


Спільно з Міжнародним літературним конкурсом «Коронація слова» продовжуємо серію зустрічей із сучасними українськими письменниками.


24 листопада в читальній залі Бібліотеки КНУБА відбулась зустріч з цікавою та успішною авторкою – Тетяною Белімовою. Представила письменницю медіакоординаторка конкурсу «Коронація слова»Oksamytka Blazhevska.
Тетяна розповіла про цікаві факти своєї біографії, про історію написання романів, пошук музи й свою літературну діяльність. Авторка полонила слухачів неймовірними історіями, міфами власного родоводу. Ми почули безліч цікавинок про створення романів, новел та оповідань. Дізналися, хто ж є прототипами персонажів, і в яких творах авторка змалювала себе.
Книжки письменниці пронизані українським духом, а в основі кожного сюжету лежать реальні людські долі й події, повʼязані з різними періодами історії України.

Цікава книжка завжди породжує бажання запитати щось у автора, дізнатися більше.
До нових зустрічей!


160- річниця від дня народження Ольги Кобилянської


Секція українознавства відзначає великий успіх та позитивні враження від заходу, що був проведений студентами КНУБА групами: АРХ -23- 6 та АРХ -23- 5 до річниці з дня народження Ольги Кобилянської. Цей захід був не тільки цікавим і освітнім, але й надзвичайно важливим для вивчення життя і творчості такої видатної української літераторки.

Крім того, не можемо не згадати про виступ Кобзар Алли Юріївни й талановитих студентів, які у своїх словах передали емоції та глибину творчості О.Кобилянської. Вони змогли створити атмосферу, в якій кожен з присутніх міг пережити ті самі почуття, що і сама Ольга Кобилянська.
Цей захід допоміг збагатити нашу культурну спадщину, доніс важливість творчості Ольги Кобилянської до молодого покоління і стимулював інтерес до української літератури.


Круглий стіл до Дня української писемності та мови

9 – 10 листопада 2023 року секцією українознавства було проведено тематичний захід до Дня української писемності та мови.
Українська мова і писемність мають давню історію, свої закономірності розвитку, які передаються із покоління в покоління.
Викладачі секції українознавства розповіли,  коли було започатковане свято, про виникнення й становлення письма.
Під час роботи Круглого столу студенти обговорили питання історії української писемної традиції; цікаві факти про засновника літописання Нестора Літописця; згадали найцінніші пам’ятки давньоруської літератури.
В обговоренні питань взяли участь студенти першого курсу зі своїми викладачами.
Цей захід важливий, у першу чергу, для самоідентифікації молоді, студентів – майбутньої еліти нового українського суспільства, які мають продовжувати й розвивати кращі традиції українського слова.


20 жовтня в бібліотеці КНУБА розпочалася серія зустрічей з переможцями і дипломантами Міжнародного літературного конкурсу
“Коронація слова”.


Мета цього проєкту – знайомство з
письменниками й популяризація сучасної української літератури.
Першою до нас завітала Ольга Саліпа — лауреатка першої премії конкурсу «Коронація слова» 2020
року. Переможним став її роман «Оля» про Ольгу Кобилянську (не як про письменницю, а як про жінку).
На зустріч завітали й наші викладачі секції українознавства зі своїми студентами, які активно взяли участь в обговоренні життя й творчості сучасної майстрині слова.
Письменниця презентувала свої книги, відповіла на запитання слухачів, дала поради майбутнім авторам.
Наприкінці зустрічі відбулася автограф-сесія.


Засідання кафедри МПК

Сьогодні, 10.10.23 р. відбулося чергове засідання кафедри, на якому розглядались не тільки поточні справи. Відбулася урочиста зміна керівництва. Тетяна Ігорівна Петрова, професор кафедри, яка майстерно та професійно завідувала колективом близько 25 років, сьогодні представила нового керівника – Рубцову Світлану Вячеславівну. Було сказано багато приємних слів та настанов на новий етап співпраці з колективом, що додало щирості та безпосереньості зборам. Вчений секретар Махиня Антоніна Андріївна виступила зі словами вдячності та відмітила довготривалі дружні та професійні відносини з Тетяною Ігорівною. На засіданні також була присутня декан факультету ГІСУТ Нестеренко Олена Вікторівна, яка відмітила чудові досягнення протягом співпраці з кафедрою під головуванням Петрової Т.І. та висловила сподівання на не менш чудову колаборацію в майбутньому. Рубцова Світлана Вячеславівна, вже діюча завідуюча кафедри, виступила з привітальним словом та перейшли до поточних питань щодо проведення навчального процесу та коригування наповнення сайту орг2.

Взагалом, зустріч пройшла продуктивно та душевно.

Дуже дякуємо, Тетяно Ігорівно, за Вашу самовіддану роботу, опіку та розуміння протягом багатьох років роботи під Вашим началом.

Світлано Вячеславівно, вітаємо з новою посадою завідуючої кафедри мовної підготовки і комунікаціїї. Бажаємо терпіння, наснаги та мудрості!


Професія вчителя одна з найшанованіших, найпочесніших та найвідповідальніших професій. Можна сказати, що вчитель створює майбутнє країни, тому що від його праці багато в чому залежить різнобічність розвитку знань молодого покоління, його переконання, світогляд, моральні якості.

Вітаємо колег з професійним святом! Бажаємо мирного неба, сили  та наснаги нести цю нелегку але дуже важливу ношу – виховання поколінь! 

 

 

 

 

 

 

25 травня в читальному залі для науковців Київського національного університету будівництва і архітектури відбулася зустріч із письменницею, книжковою блогеркою, координаторкою Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» Оксамиткою Блажевською.

Активну участь у презентації та обговоренні нової книги «Еля» молодої письменниці взяли студенти-першокурсники (групи ІСТ-11, КН-11, КН-12) разом зі своєю викладачкою Марією Маковій.


Як і коли ми почали святкувати День вишиванки?

2006 року в Україні було запроваджено особливе свято – День вишиванки. Ініціатором створення виступила Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету. Дівчина запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Цю ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі. З роками традиція стала популярною по всій території України.
Популяризацією вишиванки серед української інтелігенції займався Іван Франко. Саме він був першим, хто сміливо поєднував вишиту сорочку з діловим піджаком

День вишиванки сьогодні

18 травня 2023 року в Київському національному університеті будівництва і архітектури з нагоди Дня вишиванки пройшли цікаві заходи, які показали, що молодь високо цінує культурну спадщину України. Урочистий захід відкрила студентка 1 курсу факультету АІТ Сердюк Маргарита, прочитавши сучасну поезію:

Символіка, що йшла через роки,
Щоб стати добрим оберегом-спадком.
Оте тепло дбайливої руки,
Що гріє сивочолого й малятка.

Її шануймо всюди й повсякчас.
У горі й радості, в блаженстві й лихолітті,
Бо вишиванка всіх єднає нас,
Вкраїнців, що розкидані по світі!
Автор: Оксана Сметанюк


25 квітня 2023 року відбулася щорічна науково-практична Студентська конференція з іноземних мов, організована кафедрою мовної підготовки і комунікації.

В конференції взяли участь студенти таких факультетів: архітектурного, будівельного та урбаністики та просторового планування. Доповіді на обрані теми звучали як англійською, так і німецькою мовами, зокрема учасники конференції говорили про розвиток будівельної галузі, архітектури, дизайну соціальних та екологічних проблем, пов’язаних з війною та відновленням комфортних умов для людей, позбавлених житла.

 

 

 

 

 

 

 

Хочемо зазначити, що студенти готували свої доповіді як індивідуально, так і в кооперації зі своїми колегами, таким чином демонструючи роботу в команді та легкий комунікативний підхід під час презентацій. За результатами виступів найкращими відзначено доповіді наступних авторів:
1 місце
*Лілія Арутюнян,
*Богдан Конецул та Олена Салій
* Данило Шиндяпін (німецька мова)

За 2 місце відзначені доповіді:
*Олександри Філіпчук,
*Олени Сотнікової,
* Валерії Ковальської.

3 місце:
* Марія Ратушняк і Христина Сидорович,
* Софія Петрик і Ася Піскора.

Дякуємо всім учасникам, організаторам нашої студентської науково- практичної конференції за участь в цьому заході та за можливість побачити паростки розвитку наукового мислення.
Хочемо побажати наснаги та натхнення у подальшій професійній діяльності на благо суспільства та нашої країни.

 


19 квітня 2023 року відбулася
Студентська науково-практична конференція
з української мови

Студенти, які взяли участь у цьому заході виступали з доповідями на актуальних теми, що розкривають проблеми українського суспільства, такі як: “Мова і держава”, “Академічна доброчесність”, “Меми в сучасній українській публіцистиці” та ін. Приємним доповненням був виступ студентки-переможниці олімпіади з української мови Зануди Діани, яка зачитала вірш-есе “Мова – це свобода”, таким чином надихаючи усіх присутніх.

Дякуємо усім учасникам, організаторам Конференції.

До нових звершень!

 

 


13 квітня викладачі секції українознавства провели культурно-виховний захід — разом зі студентами факультету автоматизації інформаційних технологій відвідали театр «Актор» (вул. Велика Житомирська, 40).
Студенти були в захваті від сучасної вистави та неперевершеної гри акторів.

 

8 квітня відбулася СОЛІДАРНА АКЦІЯ
«ІРПІНЬ ТА КАЛИНА – ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА»

Місце проведення: Ірпінська набережна, Парк письменників, Ірпінська міська публічна бібліотека ім. М. Рильського.
Відбулися заходи: Вручення книг Ірпінській міській публічній бібліотеці ім. М. Рильського за підтримки міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова».
Інноваційні формати відбудови – презентація ескізних проєктів пам’ятника Волонтеру та Архітектурні концепції збереження графіті Бенксі
студентами Київського національного університету будівництва і архітектури.
До акції долучилася наша колега, доцент секції українознавства Маковій Марія Григорівна зі студентами архітектурного факультету.

 
 
 
 
 
УВАГА! ШАНОВНІ СТУДЕНТИ!
 
10 квітня 2023 року
оголошується проведення 1-го туру Всеукраїнської студентської олімпіади з іноземних мов та Олімпіади з української мови.
 
За детальною інформацією звертайтесь до своїх викладачів іноземних мов.
 

9-10 березня в Україні традиційно відзначаються Шевченківські дні.


Викладачі та студенти, працівники бібліотеки КНУБА взяли участь у вшануванні пам’яті великого Кобзаря.
Слова Тараса Шевченка, звернені до нащадків, завжди були активними, а особливо зараз, у час повномасштабної агресії РФ проти України.

Про світову славу Тарасового слова говорять викладачі та студенти нашого університету, адже вірші Тараса Шевченка звучать не лише українською мовою, а й мовами багатьох народів світу, про що свідчать виступи наших студентів-іноземців.

Cтуденти, які декламували поезію Шевченка:

Джуд Едеуб, Лівія арх-32а

Мишель Андреас, Ливан
Єфремова Софія і Косолап Микита (ІСТ-11)

Єфремова Софія і Косолап Микита (ІСТ-11)

Сафронова Яна, ТВ-31 вірш англійською Taras Shevchenko «My thoughts” (Думи мої, думи мої).

Сьогодні ми вшановуємо День народження Кобзаря, великого митця і поета нашого народу. Його пророчі слова проносяться через роки і століття, залишаючись актуальними та сильними. Ним надихаються покоління вірних синів і дочок України, і не тільки. Його слово перекладено багатьма мовами, щоб долучити до ідей та цінностей інших людей по всьому світу.

Один з прикладів поема “Сон” англійською мовою.

(“Сон” / “У всякого своя доля”
“Son” / “U vsiakoho svoia dolia”)

Translated by John Weir

Each man on earth has his own fate,
Each one his highway wide:
This one builds up, that one lays waste,
And that casts greedy eyes
O’er all the globe, to find somewhere
A land not yet enslaved,
Which he could conquer and then bear
With him into the grave.

***

 
 
 
 
 
“Світло свободи перемагає темряву”.
 
Таку назву має виставка, яку відвідали викладачі кафедри мовної підготовки й комунікації разом зі студентами.
Виставка проводиться в Національному  центрі “Український Дім” і присвячена  300-річчю від дня народження Григорія Сковороди.
До речі, у побуті Григорій Сковорода розмовляв українською мовою.
Він говорив так не лише з огляду на свою любов до рідної мови, але й тому, що цією мовою розмовляла тоді переважна більшість слобожан.
Проте свої твори за старою традицією Григорій Сковорода писав або латиною, або прикметною для українського літературного бароко барвистою мовною “сумішкою” (lingua mixta)

З глибоким сумом сповіщаємо про передчасну смерть

старшого викладача кафедри «Мовної підготовки і комунікації» університету

Лисіної Тетяни Володимирівни

Висловлюємо глибоке співчуття родичам та близьким

Тетяни Володимирівни

Адміністрація університету, члени кафедри, колеги.

День української писемності і мови

Однією із найяскравіших ознак кожного народу серед інших є, безперечно, ставлення до рідної мови. Для нас, українців, це особливо важлива якість, бо ж наша мова зазнала стільки гонінь….Пригадаймо пріснопам’ятні укази Петра І, Валуєвський циркуляр, Емський указ, заборони української художньої літератури, преси, викладання українською мовою в закладах освіти. Та навіть у радянські часи уряд дбав про пріоритети для «мови міжнаціонального спілкування», тобто російської. І це призвело до парадоксальних наслідків: надання права батькам «звільняти» власною заявою свою дитину від присутності на уроках з єдиного предмета – рідної мови. От і перетворювалась поступово Україна в російськомовну… А ще Павло Йозеф Шафарик застерігав: «Народ, який не усвідовлює значення рідної мови для свого вищого духовного життя, приречений на самовбивство».

А тому одним із найважливіших свят для нашого народу є День укрїнської писемності і мови. Ще донедавна щорічно в нашому університеті проводився літературно-музичний вечір «Мова – душа народу». За останніми даними інформаційної компанії «Країна_інфо», українська мова містить 256000 слів. А ще – визнана однією із найкрасивіших за мелодійністю. Навіть цього тривожного року в кожній академічній групі члени секції українознавства кафедри мовної підготовки і комунікації Л.Ю. Дикарева, Л.Ф. Плотникова, І.Ю. Рєпіна, М.Г. Маковій, О.М. Жовнір та М.І. Сметанська провели бесіди про багатство рідної мови, організували участь студентів у диктанті національної єдності. У ці буремні часи організатори підібрали надзвичайно зворушливий текст – роздум Ірини Цілик «Твій дім». В ньому йдеться про те, що кожен, хто вимушено покинув рідну оселю, мріє схвильовано вигукнути після повернення: «Я вдома!».

Усвідомити роль рідної мови тепер надзвичайно важливо: адже російський окупант прийшоав на нашу землю нібито звільняти російськомовне населення України від українських «націоналістів». Як тут не вслухатись у роздуми талановитого поета та композитора Володимира Івасюка, який докоряв деяким сучасникикам за зневажливе ставлення до вього українського та за пристосовницьку любов до всього, крім рідного.

Започаткування цього свята в Україні – це ще одне свідчення поваги до рідного слова, усвідомлення значної ролі української мови для формування громадянської позиції молоді.

Роль творчості Григорія Сковороди в житті наших сучасників

Напередодні великого ювілею – 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди члени кафедри мовної підготовки і комунікації провели ряд виховних заходів, приурочених цій даті. Адже заповіти цього знаного в усьому світі поета і філософа вже довгий час надихають людей на втілення ідей самопізнання, істинного демократизму.

Григорій Савич Сковорода народився в селі Чорнухах, що на Полтавщині, в козацькій родині. Зростав він серед прекрасної природи; саме це оточення сприяло, аби хлопець ріс міцним, кмітливим, обдарованим музично. Здобувши гарну освіту, маючи прекрасні вокальні дані, володіючи кількома іноземними мовами, Григорій, безперечно, міг зробити блискучу кар’єру. Його запрошували стати «стовпом церкви і окрасою монастиря».

Проте його не звабила перспектива розкішного життя в палацах. Свободолюбиві прагнення, успадковані від предків-козаків, покликали його у мандри – вивчати життя простого народу та щедро ділитися своїми поглядами. І Григорій, перекинувши через плече сакви з небагатими пожитками, сопілкою та кількома улюбленими книжками, пішов селами і містами. Це спілкування мало потужний вплив не тільки на його співрозмовників: мандрівник і сам розширював свій світогляд, надихався на нові роздуми про життя, які він пізніше яскраво висловлював у віршах, байках, листах до друзів.

Серед численних спостережень та порад, які з глибини років посилає нам Григорій Сковорода, назвемо тільки деякі: «Без природи – як без дороги», «Як від яблуні соки у гілля своє, так батьківський дух і норов переходять у чада», « В дитини треба передусім розвивати серце», «Тільки сродна праця може приносити радість», «Пізнай самого себе».

І власним прикладом нерозривного зв’язку з народом, і цими порадами захоплюються у всьому світі ті, хто ознайомився із творчим і життєвим подвигом поета, байкаря, філософа.

Пошановуючи цю видатну людину, члени кафедри мовної підготовки і комунікації провели в академгрупах бесіди про значний позитивний внесок Григорія Сковороди у свідомість багатьох поколінь.

Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди ПІСЛЯ 25 ТРАВНЯ 2022

Засідання кафедри 26.10.2022 року

Порядок денний:
1. Робота з гарантами – заслухали Петрову Т.І., та Рубцову С.В, щодо зустрічі з гарантами та налагодження зв”язку з ними. Про потребу використовувати корпоративну пошту. Про розробку навчальних програм для акредитації окремих спеціальностей. Розглянули приклади складання документації, обговорили особливості.
2.Звітування під час онлайн навчання.
Махиня А.А. прокоментувала правила проведення заняття онлайн, при повітряній тривозі та при перебуванні студентів закордоном.
Обговорили окремі випадки з викладачами.

УКРАЇНСЬКА – МОВА ЄДНАННЯ

Сьогодні мова має значення. Для підтримки громадян в цей час КНУБА пропонує всім бажаючим за допомогою навчальної онлайн-платформи (розмовні клуби, експрес-курси) підвищити рівень володіння державною мовою.

Зміст курсів має 3 рівні:

  • Початковий рівень – передбачає ознайомлення з мовною системою як основою для формування мовних умінь і навичок – орфоепічних, граматичних, лексичних, правописних, стилістичних.

  • Загальний рівень – підвищення рівня володіння державною мовою громадянами України. Передбачає вміння застосовувати набуті навички для розв’язання проблем, що виникають у різних сферах життєдіяльності.

  • Поглиблений рівень – передбачає впровадження в практику творчих вправ, дослідницько-пошукових завдань, мовних спостережень і дослідів, лінгвістичних ігор, проєктування монологічного й діалогічного мовлення з урахуванням ситуації спілкування. Може бути використаний як підготовка до здачі іспиту з володіння державною мовою.

Старт – вересень 2022 року.

Всім бажаючим необхідно заповнити Форма реєстрації – Google Форми

 
За додатковою інформацією звертайтесь: тел:. 3-51 та 4-60 Ірина Валеріївна
                                                                                              тел:. 5-77 Єлизавета Валентинівна
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

У 2021-2022 н.р.
відбувся ІІ Всеукраїнський відкритий марафон з української мови, у якому взяли участь і студенти нашого університету.
Цей просвітницький захід – наймасштабніший в Україні конкурс з української мови, метою якого є розвиток в учнівської та студентської молоді стійкої мотивації й свідомого прагнення до вивчення української мови, формування компетентностей комунікативно, доцільно й виправдано користуватися засобами мови в різних життєвих ситуаціях і сферах спілкування.
А до складу робочої групи з розроблення завдань для марафону увійшла наша колега – проф. кафедри МПК Дикарева Л.Ю.
 Тож бажаємо нашій колезі творчого натхнення в дослідженні й популяризації української мови.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
У середу 2 лютого 2022 року об 11:00 протягом 1,5 год.
 відбувся науково-методичний онлайн семінар секції українознавства
на тему “Сучасний освітній процес: нові підходи, пошук інновацій“.
У семінарі взяли участь сім викладачів кафедри МПК (секція українознавства).
Ознайомитись з доповідями можна за посиланням:
https://knuba365.sharepoint.com/:v:/s/msteams_eaa066/ES6Dd6ujraBLusv_nwIj3g8BUrrUzoT3LujxwDkRLB3xcw?e=jN6r6n

24.01.2022 о 12:00 Кафедра мовної підготовки і комунікації КНУБА провела
Вебінар («Круглий стіл»)
на тему: “Шляхи вдосконалення освітнього процесу в сучасних умовах: обмін досвідом”.

Порядок денний заходу:  
 

  1. Вступне слово за темою вебінару – доц. О.В. Паніна.  
  2. “Сучасні вимоги до організації освітнього процесу в ЗВО: досвід роботи  Сумського державного університету” – доц. С.В. Рубцова. 
  3. “Сучасні форми і можливості співпраці з бібліотекою КНУБА” – доц. А.А. Махиня 
  4. “Особливості проведення конкурсу з української мови ім. Петра Яцика в дистанційній формі” – проф. Л.Ю. Дикарева. 
  5. “До питання організації змішаного навчання” – ст. викладач Г.Г. Михайленко.  
  6. “Стратегії підготовки до ЄВІ: Розділ «Читання»  – ст. викладач Н.А. Дубіна.    
  7. “Використання онлайн ресурсу «Quizlet» для онлайн занять з іноземних мов (на прикладі англійської мови)” – ст. викладач В.В. Сало. 
  8. “Використання освітніх онлайн сервісів для оптимізації навчального процесу “– ст. викладач Т.В. Лисіна. 

Прозвучало дуже багато інформації щодо організації, оптимізації та проведення навчального процесу в умовах онлайн навчання. Колеги поділилися досвідом використання різних онлайн-інструментів для покращення робочого процесу. Сподіваємось, що нові методичні та технічні знання збагатять та урізноманітнять усі аспекти нашої роботи. 

Бажаємо успіхів! 

 

Підбиття підсумків ІІ Вчеукраїнського відкритого марафону з української мови.

Традиційно студенти КНУБА беруть участь в освітніх заходах, присвячених Дню української мови і писемності. Так, у листопаді 2021 р. відбувся ІІ Всеукраїнський відкритий марафон з української мови, у якому взяли участь і наші студенти. Хочемо зазначити, що активну участь у проведенні цього заходу брала викладач нашої кафедри Дикарева Лариса Юріївна. Тож з нагородженням Грамоти за вагомий внесок у популяризацію української мови, бажаємо наснаги й подальших успіхів на професійній ниві.


Наказ_Марафон_Подяка
Грамота_Дикарева

ДОРОГІ КОЛЕГИ! 

Нехай Новий рік стане для нас успішним і багатим на хороші події і знайомства, бажання і можливості.
Нехай Новий рік принесе радість, щастя і зміни на краще!

Let this New Year be the one, where all your dreams come true, so with a joyful heart, put a start to this year.
Wishing you a happy and prosperous New Year 2022!

Wir wunschen Ihnen und Ihrer Familie ein freohliches Weihnachtsfest und ein glueckliches, gesundes und erfolgreiches neues Jahr 2022! 

Meilleurs vœux de bonheur, de santé et de réussite. Une bonne et heureuse année à toi et ta petite famille!

Шановні освітяни, колеги!

Щиро вітаємо Вас з професійним святом!
Висловлюємо  сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання.

Вам вірять, Вас люблять і шанують. 
Бажаємо Вам, дорогі колеги, відчуття повноти і неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил,
натхнення, щастя і довгої людської пам’яті.

Хай завжди  в усіх Ваших починаннях будуть супутниками успіх і удача!

кафедра мовної підготовки і комунікації

ДО УВАГИ АСПІРАНТІВ КНУБА!!!

Щопонеділка проводяться консультації з іноземної мови для аспірантів.

ауд.443.

Вітаємо учасників 

Науково-практичної студентської конференції 2021
 з фахової іноземної мови,

 яка відбулася 26.04.2021.

В Конференції  взяло участь  18  учасників  з різних факультетів КНУБА.

Висловлюємо подяку усім талановитим та креативним учасникам Конференції:

  1.  Шиндяпін Данило   Арх.24 Б “Apple in der Architektur”
  2. Лубніна Анна ФІСЕ, ЕК 11 “Globale Erwӓrmung”
  3. Костюк Олена АРХ. ДН 21 “The power of colors.”
  4. Тивонюк Катерина АРХ. ДН 21 “International Ice Show sculpture Festival”
  5. Шаховець Анастасія ФУПП, БМП 21 “Real Estate Property Law in Ukraine”
  6. Мелешко Ілля Арх.27  “Trends im nachaltigen Bauen in Deutchland”
  7. Билецкий Євген Гкз 11 “High Tech Technology”
  8. Невмивака Єлизавета Арх 22 Б “Complicated Architecture”
  9. Дячекнко Владислав  Арх 23 Б “Design of Artificial Lighting in the interior”
  10. Федченко Марія Арх. 54 Б “New technology trends in the lighting industry”
  11. Пазюра Анастасія Арх.54 Б “Modern healthy home office”
  12. Васильєва Надія БФ. ЕП 51 “Crypto currency in our world.”
  13. Дрожжина Анна , 
  14. Грикун Вікторія ГІСУТ Тур 21 “Tourism as a key of preservation &protection of culture & local customs”
  15. Омельницька Тетяна ,
  16. Малоіван Яна ГІСУТ ТУР 21 “Positive and negative effects of tourism”
  17. Андреєва Аліна ФАІТ, БМО 51 «Global Warming Problems»
  18. Рибальченко Ангеліна ГІСУТ, Тур 11 “Me future profession is a travel agent”

Усі виступи були презентовані на високому рівні, з цікавим, актуальним змістом, що відповідає викликам сьогодення.
Відповідно до визначених критеріїв підготовки доповідей особливо були відзначені наступні виступи:

Секція англійської мови

  1. Васильєва Надія гр. ЕП-51 «Cryptocurrency in our world»
    (кер. Вітрук О.Є.)
    Тивонюк Катерина гр.Д
    Н-21 «International Ice Show Sculpture Festival» )
    (кер. Михайленко Г.Г.)
  2. Невмивака Єлізавета гр.Арх-22б «Complicated Architecture»
    (кер. Сало В.В.)

         Костюк Олена гр.ДН-21 «The Power of Colours»
(кер. Михайленко Г.Г.)

  1. Пазюра Анастасія гр.54б «Modern Healthy Home Office
    (кер. Соколова І.В.)

           Андрєєва Аліна гр БМО-51 «Global Warming Problems»
(кер. Вітрук О.Є.)

Секція німецької мови

  1. Лубніна Анна гр.ЕК-11 «Globale Erwӓrmung»
    (кер. Безпала Л.М.)

Шиндяпін Данило гр. Арх-24б «Apple in der Architektur»
(кер. Махиня А.А.)

  1. Мелешко Ілля гр. Арх-27 «Trends im nachhaltigen Bauen»
    (кер. Махиня А.А.)

«За оригінальність тематики» відзначаємо
Білецького Євгена гр.ГКЗ-11 «
High-Tech Technology»
(кер.Марченко С.І.)

Дипломами будуть відзначені усі учасники Конференції.

Бажаємо успіхів та сподіваємось на подальшу співпрацю!

Шановні студенти!

26.04.2021 року
відбудеться

Науково-практична конференція з англійської мови

у форматі онлайн-конференції на базі Microsoft Teams

Усі учасники подають заявку на участь
викладачу іноземної мови до 25.04.2021

Орієнтовна тематика доповідей

для студентів ДО НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ КНУБА:

  1. Вибір будівельних матеріалів і технологій в контексті підвищення якості та комфорту життя.
  2. Проблеми водопостачання, водовідведення та гідравліки.
  3. Технології, матеріали та обладнання систем водопостачання.
  4. Водовідведення, переробка чи методи очистки стічних вод та утилізація відходів.
  5. Розвиток та впровадження енергоефективних, екологічно безпечних матеріалів і технологій в будівництві.
  6. Останні тренди та інноваційні ідеї IT технологій. High-tech.
  7. Інноваційні ідеї використання альтернативних джерел енергії для систем опалення, вентиляції, охолодження, теплоізоляції.
  8. Енергозберігаючі та екологічно чисті матеріали і технології, оптимізація будівництва. Архітектурні та проектні рішення.
  9. Проектування і будівництво високоякісного безпечного житла. Інтер’єр. Декор. Світло.
  10. Ефективний міжкультурний діалог. Подолання мовних бар’єрів в контексті професійної діяльності.
  11. Проблема глобального потепління. Передбачення, попередження шляхів глобального потепління.
  12. Захист навколишнього середовища. Використання біопалива: тенденції та оцінки.

 Чекаємо на Вас!

Засідання кафедри 2021 року

4 лютого 2021 року відбулося засідання кафедри.

У порядку денному були наступні питання:

  • Обєднаний склад кафедр,
  • птання з оновлення інформації на сайті,
  • актуальність онлайн навчання,
  • звітування
  • поточні питання

З 8-го лютого відбудеться об»єднання кафедри іноземних мов та кафедри українознавства КНУБА у єдину кафедру Мовної підготовки і комунікації. Звідувач – к.п.н. Шестопалова І.О.

Тому протягом зустрічі обговорювались питання, які стосуються не тільки навчального процесу, а також організаційних моментів у роботі вже оновленої кафедри.

Бажаємо усім колегам успіхів у роботі!

12 жовтня 2020 року о 15:00

 відбувся вебінар у форматі круглого стола кафедри іноземних мов КНУБА

на тему «Дистанційне навчання. Виклики сьогодення».

Протягом зустрічі викладачами кафедри були обговорені актуальні проблеми, з якими сьогодні зіткнулися працівники освіти. Відбувся обмін досвідом та теоретичними знаннями з використання онлайн-сервісів та впровадження дієвих форм навчання в умовах отримання дистанційної освіти. Також були обговорені проблеми нового формату навчання та можливі способи їх подолання.

Порядок денний: ​

– Вступне слово за темою вебінару. – доц. О.В. Паніна   

– Наукометричнi бази даних (iнформацiя про основнi питання семiнару КНУБА, який вiдбувся 7.10.2020р.) – доц. А.А. Махиня 

– Огляд інтернет ресурсів для online навчання англійської мови – ст.викл. Н.А. Дубіна

– Значення “Technology of Teaching” і “Technology in Teaching” при дистанційному     навчанні – ст. викл. С.В. Рубцова

– Мотивація студентів в умовах дистанційного навчання – викл. В.В. Сало

– Дистанційне навчання – виклик часу – ст. викладач В.М. Повар

– Організація навчання за допомогою інтернет-сервісу Office 365 – доц. О.В. Паніна​.

До уваги аспірантів!

За цим посиланням можна ознайомитись з матеріалами курсу:

https://knuba.edu.ua/?page_id=72823

У зв’язку із впровадженням карантину, для дистанційного навчання та підготовки до ЄВІ (єдиного вступного іспиту) до магістратури,  кафедра іноземних мов надає доступ до навчальних матеріалів на сайті www.org2.knuba.edu.ua, а також на цій сторінці. Дані матеріали можуть допомогти в підготовці:

Test 6

Test 5

Test 4

Test 3

Залишайтеся здорові!

03.03.2020 року відбувся тренінг-семінар на тему “Підготовка студентів до Єдиного Вступного Іспиту (ЄВІ) в магістратуру”, підготовлений та проведений старшим викладачем кафедри Лисіною Тетяною Володимирівною. Були детально розглянуті та обговорені типи та види завдань і способи їх ефективного виконання. Учасникам тренінгу були надані матеріали щодо підготовки до ЄВІ, випробувані методики подачі матеріалу для найефективнішого засвоєння студентами. Викладачі кафедри дійшли висновку, що подібні тренінги мають стати постійною практикою в роботі кафедри.

ЄВІ_презентация

Сало В.В., викладач кафедри

ЄВІ_презентация

03.03. 2020 року методисти з MM Publications Світлана Кудінова та Анна Гець провели презентацію для викладачів кафедри іноземних мов. Розроблені матеріали призначені для навчання студентів різних рівнів володіння мовою (від А1 до С1+).  Зазначимо, що дані матеріали є дуже сучасними, адаптованими під потреби студентства та є просто незамінною платформою для підготовки до іспитів міжнародного зразка для для єдиного вступного іспиту (ЄВІ).

Вітрук Ольга Євгенівна
викладач кафедри

До уваги студентів КНУБА!

Кафедра іноземних мов організовує щорічну
Студентську міжвузівську науково-практичну конференцію з англійської мови.
23.03.2020 року о 14:00

Термін реєстрації учасників – до 15.03.2020р
(звернутися до свого викладача)

Теми конференції:
1. Вибір будівельних матеріалів і технологій в контексті підвищення якості та комфорту життя.
2. Проблеми водопостачання, водовідведення та гідравліки.
3. Технології, матеріали та обладнання систем водопостачання
4. Водовідведення, переробка чи методи очистки стічних вод та утилізація відходів.
5. Розвиток та впровадження енергоефективних, екологічно безпечних матеріалів і технологій в будівництві.
6. Останні тренди та інноваційні ідеї ІТ технологій.High-Tech.
7. Інноваційні ідеї використання альтернативних джерел енергії для систем опалення, вентиляції, охолодження, теплоізоляції.
8. Енергозберігаючі та екологічно чисті матеріали і технології, оптимізація будівництва. Архітектурні та проектні рішення.
9. Проектування і будівництво високоякісного безпечного життя. Інтер’єр. Декор. Світло.
10. Ефективний міжкультурний діалог. Подолання мовних бар’єрів в контексті професійної діяльності.
11. Проблема глобального потепління. Передбачення, попередження шляхів глобального потепління.
12. Захист навколишнього середовища. Використання біопалива: тенденції та оцінки.

Кафедра іноземних мов КНУБА

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 25 листопада 2019 року представниками Cambridge University Press було проведено тренінг на тему ” Boost your exam confidence”. Метою тренінгу було ознайомлення з новими методичними підходами до вивчення лексичного матеріалу, граматичних структур та підготовки студентів до тестів; підвищення кваліфікації викладачів для подальшого викладання іноземної мови.
Зустріч пройшла в невимушеній атмосфері, дуже інформативно та цікаво. Усі учасники отримали сертифікати.
Дякуємо нашим партнерам з Cambridge University Press, а зокрема методисту Тетяні Шелепко.

Кафедра іноземних мов КНУБА успішно організувала та провела Олімпіаду з іноземних мов 25 листопада 2019 року. Зокрема, на олімпіаду з англійської мови прийшло пів сотні студентів, що говорить про їх зацікавленість та бажання спробувати свої сили та поглиблювати знання з мови.

Серед учасників олімпіади були представлені студенти з більшості  факультетів КНУБА, їм довелося виконати завдання з аудіювання, граматики, читання та говоріння. За результатами оцінювання учасників Олімпіади, визначилися переможці:

1 місце – Клименко Єлизавета, гр Арх-22б

                   Кудирко Богдана, гр ОДПМ-31

2 місце – Білоштан Данило, гр. АТП-11

3 місце – Міщенко Анастасія, БЦІ-17а

                   Коваль Діана, Арх-22а

Вітаємо переможців та учасників Олімпіади!

Бажаємо подальших успіхів!

Запрошуємо студентів КНУБА!

На Олімпіаду з іноземних мов,

яка відбудеться

25.11.2019 р. о 15:00

каб. 460

Теми для завдання з говоріння на Олімпіаді:

Discuss the following topics

Use your imagination and creativity in language usage

  1. Speak about importance of learning foreign languages.
  2. Prove that having an education is important, even in careers, which do not normally require academic education.
  3. How important is to understand the culture of other countries?
  4. What do you like about your country best of all?
  5. Which holidays in Britain differ from Ukrainian ones?
  6. Say, what has changed in your country since your childhood?
  7. Speak about the role of science in everyday life.
  8. Say, what you like/ dislike about your country.
  9. What will you do after graduating from the university?
  10. What are the main problems of the big cities in your country?
  11. Describe your hometown. Include information, which would be interesting for people visiting the area.
  12. Speak about the reasons for global warming process.
  13. It is considered that friends make us happy. How far do you agree with this?
  14. Which traits of character do you like/ dislike in people?
  15. Scientists proved the TV to be more harmful than computer. What is your attitude to television?

 

Шановні колеги!

Прийміть привітання з Днем працівника освіти! Нехай ця непроста робота приносить задоволення. Нехай студенти будуть старанними — такими, якими можна пишатися. А в родині хай запанують щастя і затишок. Здоров’я, любові, достатку і всіх життєвих благ!

кафедра іноземних мов

Круглий стіл

03.10.2019р. відбувся науково-методичний семінар на тему «Сучасні підходи до вивчення іноземних мов».  Заслухали доповідь Шестопалової Ірини Олександрівни, доцента кафедри іноземних мов, про індивідуальні стилі у вивченні іноземних мов. Було розглянуто поняття «навчальний стиль», який притаманний людині протягом життя. Це поняття виникло нещодавно при вивченні  викладання іноземних мов у Великій Британії. Вчені  з’ясували, що індивідуальний стиль криється у фізіології кожної людини та визначає особливості сприйняття інформації у тій чи іншій формі.

Поняття навчального стилю включає в себе такі складові:

  • Полезалежність/поленезалежність (сприяє здатності цілісного сприйняття матеріалу, природньому застосуванню мови або аналітичному вивченню мови)
  • Екстра-інтроверсія (усна розмова, зовнішня діяльність мови, контакт зі співбесідником; або самостійна робота на основі аналітичної діяльності)
  • Відношення до ризику, тривожність (наявність або відсутність мовного бар’єру, страху перед помилками)
  • Тип інтелекту
  • Темп навчання
  • Мовні здібності

Також були розглянуті класифікації навчальних стилів, серед яких виділили одну основну:

1)Конкретний тип (характерна спонтанність, уява, перевага у роботі груп)

2)Аналітичний тип (характеризується схильністю орієнтуватися на окремих проблемах, до самостійної роботи)

3)Комунікативний тип (здатність вільно спілкуватися, відсутність психологічного бар’єру перед співбесідником)

4)  Авторитарний тип (покладається більше на інших людей, пасивний, зорове сприйняття)

Наряду з певними особливостями також виокремлюють специфічне сприйняття інформації, відповідно до віку учня: чим старша людина – тим  більше їй притаманний аналітичний стиль навчання.

Були також обговорені нагальні проблеми, що виникають протягом навчального процесу, виловлені ідеї щодо впровадження індивідуального підходу до навчання студентів.

Під час зустрічі також було обговорено планування роботи науково-педагогічних працівників КНУБА та порядок організації проведення відкритих заянять

Сало Вікторія Василівна, викладач

Шановна Тетяно Ігорівно!

Вітаємо з Днем Народження! 

Бажаємо  міцного здоров’я, вірних рішень і безперечних успіхів у діяльності, особистих досягнень у роботі та чудових ідей, незгасимого оптимізму життя і стабільного благополуччя!

З повагою, колектив кафедри інозенмих мов

Кафедра іноземних мов організовує
методичний семінар
на тему «Сучасні підходи до навчання іноземних мов»
,
який відбудеться 03 жовтня 2019 року
о 14:00

Запрошуємо прийняти участь з доповідями та обговорити питання сучасних проблем у навчанні іноземних мов, шляхи їхнього вирішення та нові методики у викладанні.

18 квітня 2019р. кафедра іноземних мов КНУБА проводила щорічну студентську науково-практичну конференцію з англійської мови “Іноземні мови як інструмент впровадження сучасних технологій та рішень у будівельній та архітектурній галузях України”.

У конференції брали участь студенти I – ІV курсів архітектурного, будівельного факультетів КНУБА, а також факультету урбаністики та просторового планування  КНУБА. Для участі у конференції були запрошені  також студенти Київського Індустріального коледжу, під керівництвом старш.викладача Онейко А.С. Учасники презентували мультимедійні дослідження англійською мовою за темами, які не просто відповідали їхній фаховій спрямованості, але й були в руслі особистих інтересів.

Виступаючі продемонстрували певний рівень володіння англійською мовою та здібності до науково-дослідницької роботи. Відповідаючи на запитання слухачів, багато з них показали навички ведення дискусії англійської мовою. Оцінювання виступів здійснювали викладачі кафедри іноземних мов відповідно до рівня знань і вмінь з англійської мови і розкриття обраної теми, беручи також до уваги здатність виступати перед аудіторією та мати з нею зворотній зв’язок. У результаті події учасникам були надані наступні відзнаки:

        Диплом 1 ступеня отримали:

Скляров Олександр, студент ІІІ курсу електромеханічного факультету, Київський індустріальний коледж –  “Driving to the Future”

 Кудирко Богдана студентка  II курсу архітектурного факультету – “Effects of Global Warming”

Пономарьова Маргарита, студентка ІІ курсу архітектурного факультету КНУБА- “How Architecture Speaks through cinema. “.

  Диплом 2 ступеня отримали:

 Зборівський Віктор, студент ІІ курсу, електромеханічного факультету, Київський індустріальний коледж –  “Environmental Protection”

Лещенко Марія, студентка IV курсу архітектурного факультету КНУБА – “Housing Solution in Svalbald under Global Warming”

Дякуємо учасникам за цікаві доповіді! Бажаємо подальших успіхів у науковій діяльності та навчанні!

До уваги студентів КНУБА!

Кафедра іноземних мов організовує щорічну
Студентську міжвузівську науково-практичну конференцію з англійської мови.
18.04.2019 року о 14:00

Термін реєстрації учасників – до 15.04.2019р

Теми конференції:
1. Вибір будівельних матеріалів і технологій в контексті підвищення якості та комфорту життя.
2. Проблеми водопостачання, водовідведення та гідравліки.
3. Технології, матеріали та обладнання систем водопостачання
4. Водовідведення, переробка чи методи очистки стічних вод та утилізація відходів.
5. Розвиток та впровадження енергоефективних, екологічно безпечних матеріалів і технологій в будівництві.
6. Останні тренди та інноваційні ідеї ІТ технологій.High-Tech.
7. Інноваційні ідеї використання альтернативних джерел енергії для систем опалення, вентиляції, охолодження, теплоізоляції.
8. Енергозберігаючі та екологічно чисті матеріали і технології, оптимізація будівництва. Архітектурні та проектні рішення.
9. Проектування і будівництво високоякісного безпечного життя. Інтер’єр. Декор. Світло.
10. Ефективний міжкультурний діалог. Подолання мовних бар’єрів в контексті професійної діяльності.
11. Проблема глобального потепління. Передбачення, попередження шляхів глобального потепління.
12. Захист навколишнього середовища. Використання біопалива: тенденції та оцінки.

Кафедра іноземних мов КНУБА

14 Березня відбувся 1 етап Олімпіади з іноземних мов (англійська), яку організувала і провела кафедра іноземних мов КНУБА. У заході прийняло участь 24 студенти з усіх факультетів нашого університету. В результаті чотирьох етапів завдань ( аудіювання, граматика, читання та говоріння) визначилися наступні переможці:

1 місце  зайняв Михайло Хруник  ГІСУТ, гр (82 бали)

2 місце – Ренська Софія (80 балів)

3 місце – Турчанінова Катерина гр.БІКС-21 (78 балів)

Кочерга Єлизавета (78 балів)

Усі студенти, які прийняли участь в Олімпіаді продемонстрували достатньо високий рівень володіння іноземною мовою. Дуже вдячні всім за участь та бажаємо нових перемог у подальшому навчанні!

Кафедра іноземних мов КНУБА

Корисна інформація для абітурієнтів та студентів, які будуть складати іспити з іноземної мови до магістратури!

Кафедра іноземних мов надає можливість складати іспити з таких іноземних мов:

англійська, іспанська, німецька та французька.

Зразки білетів для вступу в університет для отримання кваліфікаційного рівня “бакалавр”:

англійська мова – Зразок вступ в унів англійська

німецька мова – Зразок вступ в унів німецька

французька мова – Зразок вступ в унів французкий

іспанська мова – 3разок вступ в унів іспанська

Зразки білетів для вступу  до магістратури:

англійська мова – маг англійська _Зразок

німецька мова – маг німецький _Зразок

французька мова – маг французкий_3разок

іспанська мова – маг іспанська мова_Зразок

Про розклад іспитів та консультацій можна дізнатися в приймальній комісії.

БФ. ЕП 51

Translate »