НОВИНИ АПЦБіС

Нагородження на кафедрі АПЦБС Дипломами за результатами XXIX BIENNALE огляд – конкурсу кваліфікаційних робіт випускників архітектурної, дизайнерської та художніх спеціальностей закладів вищої освіти України за міжнародною участю за 2022-2023 та 2023-2024 навчальні роки.

Дипломи за результатами XXIX BIENNALE огляд – конкурсу кваліфікаційних робіт випускників архітектурної, дизайнерської та художніх спеціальностей закладів вищої освіти України за міжнародною участю за 2022-2023 та 2023-2024 навчальні роки.

МАГІСТРИ

  1. Донецький Юрій. «Принципи формування міжнародних пасажирських авіатерміналів (на прикладі м. Гостомеля Київської обл.)».

Викладачі: керівник д-р арх. Куцевич В. В., доц. Ахаїмова А.О., доц. Ковальська О.Є., ДИПЛОМ І. Диплом від Союзу Архітекторів.

2.  Круподер Максим. «Принципи формування архітектурно-планувальних рішень інфекційних лікарень у крупніших містах України (на прикладі м. Києва)».
    Викладачі: доц. Ахаїмова А.О., доц. Ковальська О.Є., ст. вик. Здетовецька Н.О. ДИПЛОМ І.

3. Оксюковська Оксана. «Принципи формування пасажирських терміналів на прикладі м. Гостомель».
Викладачі: керівник доц. Зєнькович Н. Г., доц. Бридня Л. Ю., ас. Галак К. Т.,  доц. Яновицький Є. Л.  ДИПЛОМ І

4. Трубнікова Анастасія. «Особливості проектування реабілітаційних центрів для веретанів війни на прикладі м. Києва».
Викладачі: керівник доц. Зєнькович Н. Г., доц. Бридня Л. Ю., ас. Галак К. Т., доц. Яновицький Є. Л. ДИПЛОМ І

5. Кінайлюк Михайло. «Особливості формування технопарків (на прикладі м. Святогірська)».
Викладачі: керівник доц. Зєнькович Н. Г., доц. Бридня Л. Ю., ас. Галак К. Т., доц. Яновицький Є. Л. ДИПЛОМ І

6. Іщик Олександра. «Принципи архітектурно-планувальної організації пансіонатів для людей похилого віку (на прикладі м. Києва).
 Викладачі: доц. Приймак В.В., ас. Грінченко Т.І., ст. вик. Здетовецька Н.О.  ДИПЛОМ ІІ

7. Ренська Софія. «Архітектурно-планувальна організація автовокзалів міжнародного сполучення (на прикладі м. Києва)».
Викладачі: керівник доц. Зєнькович Н. Г., доц. Бридня Л. Ю., ас. Галак К. Т., доц. Яновицький Є. Л. ДИПЛОМ ІІ

8. Осичанський Віктор Володимирович. «Архітектурно-планувальна організація спеціальних освітніх дитячих закладів (на прикладі міста Києва)».     Викладачі: доц. Король В. П., доц. Кащенко Т. О., ст. вик. Селиванов О. І. ДИПЛОМ ІІІ

9. Головіна Ангеліна. «Принципи архітектурно планувальної організації комплексу дитячій садок початкова школа на прикладі м. Києва».
 Викладачі: керівник доц. Зєнькович Н. Г., доц. Бридня Л. Ю., ас. Галак К. Т., оц. Яновицький Є. Л. ДИПЛОМ ІІ

БАКАЛАВРИ

1. Сіроцинська Ніколь. «Культурний центр в м. Києві». 
Викладачі: доц. Приймак В.В., ас. Грінченко Т.І., ст. вик. Здетовецька Н.О.   ДИПЛОМ І

2. Невмивака Єлізавета. «Центр енергетики в місті Кременчуг».
Викладачі: проф. Єжов С.В., доц. Єжова О.І., доц. Ковальська О.Є.  ДИПЛОМ І

3. Шатківська Ганна. «Центр гірськолижного спорту у селі Тисовець, Львівська область».
Викладачі: доц. Приймак В.В., ас. Грінченко Т.І., ст. вик. Здетовецька Н.О.  ДИПЛОМ І

4. Троіцький Ілля. «Науково-дослідний центр КНУБА в м. Києві».
Викладачі: доц. Король В. П., доц. Кащенко Т. О., ст. вик. Селиванов О. І.  ДИПЛОМ ІІ

5. Шульгач Анастасія. «Реконструкція палацу культури «Корабельний» у м. Миколаїв».
Викладачі: доц. Приймак В.В., ас. Грінченко Т.І., ст. вик. Здетовецька Н.О.  ДИПЛОМ ІІІ

ДИПЛОМИ за кращі  науково-методичні видання викладачів кафедри АПЦБС

Вадим Куцевич, Тамара Марусик, Ірина Коротун, Віктор Дивак, Катерина Герич. Теоретичні і практичні основи реставрації : підручник. Чернівці : Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича, 2024, 224 с.: іл.

Малюнки Олександра Боровікова
Дивак В.І., Покотило К.М., Король В.П. Симфонія барв. Малюнки Олександра Боровікова: Навчальний посібник / В.І. Дивак, К.М. Покотило, В.П. Король. – К., 2021. – 200 с., іл.

Архітектурно-планувальна організація
розширення художніх музеїв

Дивак В.І.: монографія / В.І. Дивак – К. : Видавництво Ліра-К, 2022. – 248 с., іл

Відбудова житла в Україні, монографія
І.А. Ейне, С.В.Єжов, В.І. Дивак. – К.: Ліра-К, 2023. – 112 с.

Навчальне архітектурне макетування
навчальний посібник / В.І.Дивак, О.І.Єжова. – К.: КНУБА

Особливості архітектурного проектування технопарків
методичні рекомендації / уклад.: С.В.Єжов, В.І.Дивак. – К.: КНУБА, 2020. – 48 с.

Особливості формування багатофункціональних комплексів
навчальний посібник / С.В.Єжов, В.І.Дивак – К.: КНУБА, 2020.
 – 224 с.

ВРУЧЕННЯ ДИПЛОМІВ БАКАЛАВРА НА АРХІТЕКТУРНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ 2024

18 липня 2024 року відбулося урочисте вручення дипломів випускникам освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» за спеціальністю 191 «Архітектура та містобудування». 
Ректор університету Олексій Дніпров особисто вручив дипломи іноземним студентам та дипломи із  відзнакою.
Декан Архітектурного факультету Кащенко О.В., заступник декану Король В.П. та завідувачі кафедр привітали випускників з визначною подією в їхньому житті і побажали майбутніх успіхів!
Від колективу кафедри АПЦБС виступив викладач Яновицький Є.Л. Чекаємо наших випускників у рідних стінах для продовження навчання за освітньо-науковою програмою підготовки магістрів архітектури «Архітектура будівель і споруд» за спеціальністю 191 «Архітектура та містобудування».

НАЙУСПІШНІША ГРУПА АРХІТЕКТУРНОГО ФАКУЛЬТЕТУ 2024

21 березня 2024 року в центральному холі університету відбулось урочисте нагородження студентів із груп переможців конкурсу у номінаціях «Найуспішніша група факультету» та переможця у номінації «Найуспішніша група КНУБА» за результатами I семестру 2023-2024 навчального року. З вітальним словом до студентів звернувся ректор Київського національного університету будівництва і архітектури Петро Куліков, привітав з перемогою студентів груп-переможців з факультетів та побажав упевнено йти вперед до нових цілей, перемог і звершень.

Проректор з навчально-методичної роботи Андрій Шпаков та помічниця ректора Ольга Денисюк  нагородили відповідними відзнаками – грамотами і кубками студентів із груп переможців у номінації «Найуспішніша група факультету»

Третій рік поспіль найуспішнійшою групою Архітектурного факультету стають студенти кафедри Архітектурного проєктування цивільних будівель і споруд.

Вітаємо із нагородою «Найуспішніша група архітектурного факультету» студентів групи АРХ-22А та бажаємо  успіхів в навчанні, творчого розвитку та архітектурного натхнення.

Інформаційний звіт про роботу
Архітектурно-художньої Ради КНУБА

15 лютого 2024 року в Архітектурному факультеті КНУБА відбулось чергове засідання
Архітектурно-художньої Ради Університету.

Архітектурно-художня Рада Університету була створена в квітні 2023 року, як дорадчий орган Університету з метою підвищення естетичного рівня освітнього середовища нашого навчального закладу. Перед Радою поставлені такі завдання з гармонізації архітектурного довкілля Університету та його інформаційного середовища та оформлення культурологічних заходів.

В нещодавно створеній та обладнаній лабораторії Віртуальної реальності (завідуючий Корнієнко С.П.) на кафедрі АПЦБС КНУБА представлена проектна робота з влаштування реконструкції Архітектурного корпусу в частині прибудови аудиторних приміщень з влаштуванням підземного захисного укриття для студентів та викладачів КНУБА.

В процесі обговорення на даному засіданні вирішили:

  1. Провести моніторинг території та приміщень КНУБА для визначення задач, які вимагають архітектурно-стилістичних рішень.
  2. Розробити концепції розвитку ландшафту території КНУБА шляхом влаштування конкурсів із залученням студентів Архітектурного факультету.
  3. Розробити завдання для проведення конкурсу на дизайнерський проект реконструкції інтер’єру холу Архітектурного факультету, як основного освітнього простору.

Проектна пропозиція з влаштування реконструкції Архітектурного корпусу в частині прибудови аудиторних приміщень з влаштуванням підземного захисного укриття для студентів та викладачів КНУБА виконана студентами та викладачами кафедри АПЦБС.
Доцент кафедри АПЦСБ, архітектор Яновицький Євген та студент 4-го курсу Ярослав Масюк доповіли про основні рішення та ідеї даної роботи. Члени Ради, присутні на засіданні, в цілому підтримали напрямок архітектурного розвитку, викладений в проєкті. Вказано на актуальність та необхідність влаштування додаткових навчальних площ та зон (лекційних аудиторій), та захисного підземного укриття, яке необхідно збудувати згідно нещодавно виданих норм по проєктуванню ЗАХИСНИХ СПОРУД ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ. До проектування підземного захисного сховища вирішили залучити провідних спеціалістів та інженерів КНУБА.

Згідно із запропонованим рішенням передбачено влаштування додаткового начального простору з окремою вхідною групою та вільним плануванням аудиторій за рахунок застосування великих прольотів в конструктивному рішенні.
 Запропоновано проробити варіант зі збільшення загальної площі та поверховості приміщень, що прибудовуються та опанувати дещо більшу  прилеглу територію. Для реалізації даного проекту необхідно визначити інформацію щодо існуючих інженерних мереж на ділянці. 
Крім того, прийнято рішення оновити інформацію про проектні пропозиції, які були напрацьовані викладачами Архітектурного факультету в минулі роки. А саме, йдеться про проектні пропозиції Валентина Ткаленко, Леоніда Добровольського, Олега Слєпцова та інших. Такі рішення можуть стати основою містобудівної концепції з розвитку всієї території КНУБА. 
До пошуку проектних рішень з архітектурного перетворення необхідно залучити також і автора проєкту будівлі Архітектурного факультету КНУБА в 1982 р. Михайла Гершензона.

Однією з нагальних задач, яку необхідно вирішити для підвищення якості технічного стану навчальних аудиторій Архітектурного факультету, є рішення з заміни світлових ліхтарів разом з ремонтом покрівлі в Архітектурному корпусі. Рішення з даного питання також було представлено на розгляд Архітектурно-художньої Ради Університету. Згідно з даним рішенням передбачається можливість почергової заміни світлових покрівельних ліхтарів 1,5х1,5 м на єдину подовжену двоскатну осклену покрівлю шириною 1,5 м та довжиною 14,6 м. Таким чином, для прикладу над однією аудиторією в архітектурному корпусі замість 18 ліхтарів 1,5 х 1,5 м застарілої конструкції може бути влаштовано три подовжених світлових двоскатних ліхтаря 1,5 х 14,6м. Передбачається також і заміна покрівельного шару із сучасних високоефективних та пожежобезпечних матеріалів. Конструкція нових світлових ліхтарів – енергозберігаючі склопакети в алюмінієвих профілях. Основні конструктивні вузли та рішення з дизайну інтер’єру розроблені. Дане рішення також в цілому підтримане Радою. Визначається необхідність перейти до стадії реалізації.

Інформація надана головою Архітектурно-художньої Ради КНУБА доц. Євгеном Яновицьким.

КАФЕДРА АПЦБС КНУБА ОГОЛОШУЄ КОНКУРС ТВОРЧИХ РОБІТ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ АРХІТЕКТУРНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

ТЕМА конкурсного завдання:
Horizon-2050″   Концептуальне  рішення  колонізаційної бази для людей в північному районі планети Марс.

     УМОВИ виконання завдання: на форматі аркуша А3 чи А2, у будь-якій техніці, на площині (кольорова графіка із застосуванням олівців, лайнерів, фарби; колаж, аплікація з паперу/картону) або в об’ємі (макет, рельєфний колаж)
     ЗМІСТ завдання: уявити та зобразити власноруч ескіз-ідею колонізаційної бази, споруди чи будинку – для себе, в майбутньому.       До візуального матеріалу додати стислу пояснювальну записку (1 сторінка А4) з описом концепції.
     Роботу (якісне фото роботи у форматі .jpeg або .pdf) надсилати до 15 березня 2024 р. на e-mail: yezhova.oi@knuba.edu.ua
   

Ілюстрації Селиванов О.І.

                   В листі вказати: ПІБ, населений пункт, навчальний заклад і клас, телефон для зв’язку. 
    Результати конкурсу буде оголошено 25 березня 2024 р. на сторінці кафедри АПЦБС
https://www.knuba.edu.ua/faculties/arh/kafedri-arh/kafedra-apcbs/
    Лауреати конкурсу можуть зазначити свою участь у цьому конкурсі в мотиваційному листі при вступі в КНУБА.

ВІТАЄМО ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ІЗ НАГОРОДОЮ  

КУРС ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

У період з 01.10.2023р. по 03.12.2023 р. викладачі та студенти Архітектурного факультету КНУБА за програмою міжнародного співробітництва отримали можливість пройти курс підвищення кваліфікації при Університеті прикладних наук м. Любек, Німеччина (Technische Hochschule Lübeck).
«Іnternational World Heritage Sites (Об’єкти міжнародної культурної спадщини)». Курс проводився англійською мовою та включав онлайн лекції, виконання курсової роботи обсягом 15 сторінок, поточне тестування. Курс лекцій проводив професор Клаус Брендле . Загальний обсяг курсу: 150 годин (5 кредитів ). Курс підвищення кваліфікації пройшли викладачі кафедри архітектурного проєктування цивільних будівель і споруд: Брідня Л.Ю., Грінченко Т.І., Кащенко Т.О., Селиванов О.І. Викладачі успішно пройшли курс навчання та отримали сертифікати європейського зразка ( 5 кредитів ЄКТС).

ЗАПРОШУЄМО НА ВИСТАВКУ ЖИВОПИСУ ТА ГРАФІКИ

15 грудня 2023 року о 16-00 відбудеться відкриття виставки
GALAKTIKA #9
ЖИВОПИС ТА ГРАФІКА
КАТЕРИНИ ГАЛАК
ВИКЛАДАЧ КАФЕДРИ АПЦБС АРХІТЕКТУРНОГО ФАКУЛЬТЕТУ КНУБА
НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА ХУДОЖНТКІВ УКРАЇНИ
музей “Кам’яниця київського війта” за адресою: м. Київ,  вул. Костянтинівська, 6\8

Вадим Куцевич, завідувач кафедри архітектурного проєктування цивільних будівель і споруд КНУБА, доктор архітектури, професор, Заслужений архітектор України – на шпальтах Prof Duild –  Всеукраїнський діловий інформаційно – аналітичний журнал про сучасне будівництво.

“Київський національний університет будівництва і архітектури: Люди, які формують та будують майбутнє”

Викладачі КНУБА не просто передають знання студентам, а й активно займаються науковою роботою, що передбачає розробку передових технологій та методик. Їхній внесок у науковий прогрес та інноваційність — значний. Вони також працюють над створенням інноваційних проєктів, що сприяють розвитку університету та підвищенню якості освіти. Це підкреслює їхнє бажання забезпечити студентам найкращі можливості для навчання та розвитку. Вадим Куцевич, завідувач кафедри архітектурного проєктування цивільних будівель і споруд КНУБА, доктор архітектури, професор, Заслужений архітектор України, — приклад визначного архітектора, художника, вченого, педагога та експерта. Вадим Володимирович, автор понад 200 проєктів у сфері містобудування та архітектури, зробив значний внесок у розвиток основних ДБНів України/
Його кафедра активно працює над впровадженням Національної стратегії створення безбар’єрного простору України та розробляє вибіркові дисципліни для магістратури. На кафедрі також реалізували низку інноваційних проєктів, зокрема реконструкцію студентської їдальні КНУБА та унікального територіального кластера Emerland. Очолювана Вадимом Куцевичем кафедра брала участь у конкурсі на проєкт президентського дослідницького університету у Києві.

ВІДКРИТТЯ ЛАБОРАТОРІЇ ВІРТУАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ КАФЕДРИ АПЦБС

27 листопада 2023 року урочисто відкрилася лабораторія віртуальної реальності кафедри Архітектурного проектування цивільних будівель і споруд КНУБА. Мета створення лабораторії – формування освітнього простору для організації цифрового проектування для студентів архітектурного факультету. Для цього створені комп’ютерні робочі місця, що оснащені сучасними засобами 3D моделювання.

Лабораторія складається з двох приміщень: демонстраційної зали з проектором та 3D Vizualization-екраном та робочим класом.
Під час презентації були випробувані окуляри віртуальної реальності.

На урочистому відкритті були присутні ректор КНУБА П.М. Куліков, проректори та декани факультетів КНУБА, викладачі, студенти  та   Сергей Петрович Корниенко – завідуючий. Лаборатории
Зав. каф. АПЦБС КНУБА проф. Куцевич В.В.

Оцінка курсових проєктів на кафедрі АПЦБС

Сьогодні на кафедрі АПЦБС розглядали роботи 2 курсу на тему “Паркова ділянка з навісом”. Наразі представлені роботи продемонстрували різноманітні творчі досягнення у формуванні цікавих об’ємно- просторових,архітектурно-композиційних і конструктивних рішень.

Ознайомча екскурсія в магазин “Дари Моря”

Для студентів другого року навчання  за освітньо-науковою програмою (магістр) “Архітектура будівель і споруд”  в рамках лекційного курсу  “Архітектура закладів торгівельно-побутового призначення” було проведено екскурсію спеціалізованим магазином “Дари моря”.

Головним архітектором цього відомого в Києві спеціалізованого магазину з продажу риби та морепродуктів є доцент кафедри Архітектурного проєктування цивільних будівель і споруд Яновицький Євген Леонідович.

Всі ми звикли відвідувати торгівельні зали і не звертати увагу на архітектурно-планувальне рішення, адже саме архітектори створюють комфортний простір для відвідувачів та впливають на ефект бізнесових рішень.

Євген Леонідович показав студентам наглядно, як створюється технологія торгівельного процесу, варіанти вирішення всіх нормативних вимог до закладів даного типу. Студентам цікаво було побачити організацію та відповідність реалізованої будівлі нормам евакуації, протипожежної безпеки, інженерні та технологічні рішення. Це, зокрема: влаштування ліфтів для транспортування товарів, холодильні камери для зберігання продуктів, і саме найцікавіше, – величезний акваріум для живої риби.

Архітектурно-художній образ будівлі магазину відповідає типологічним вимогам до подібних торгівельних закладів, та створений на основі необхідності масштабного та гармонійного доповнення існуючого історичного середовища. Органічно та сучасно створене об’ємне-просторове рішення свідчить про високий рівень професійної майстерності архітектора.

За 17 років існування магазину було виконано реновацію та оновлення інтер’єру, внесені зміни  до функціоналу торгівельних просторів, які стали необхідними в процесі сучасної експлуатації. Ці перетворення проведено за участі головного архітектора проекту завдяки закладеному ще на етапі проектування гнучких конструктивних та планувальних рішень.

Навчання архітектора це не лише лекції та проєкти, а також величезний досвід, яким залюбки діляться викладачі кафедри АПЦБС.

Найуспішніша група архітектурного факультету 2023

Другий рік поспіль найуспішнійшою групою Архітектурного факультету стають студенти кафедри Архітектурного проєктування цивільних будівель і споруд. На щорічній церемонії нагородження на головній площі Університету ректор Петро Куліков урочисто вручив студентам групи АРХ-22Б  почесну нагороду – кубок найуспішнішої групи. Вітаємо студентів з отриманням такої почесної нагороди та бажаємо  успіхів в навчанні, творчого розвитку та архітектурного натхнення.

Презентація архітектурних концепцій пам’ятних знаків на честь визволення Київщини від російської навали у березні 2022 року

Сьогодні, 9 червня 2023 року, у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г. Заболотного у м. Києві пройшла презентація архітектурних концепцій пам’ятних знаків на честь визволення Київщини від російської навали у березні 2022 року. Архітектурні концепції представили студенти першого курсу архітектурного факультету Київського національного університету будівництва і архітектури групи. Розроблені пам’ятні знаки присвячені трагічним та героїчним подіям лютого-березня 2022 року, коли міста Ірпінь, Буча, Мощун, Бородянка та інші, ціною великих втрат, зупинили наступ ворога на столицю України. Монументи розташовані на різних ділянках на в’їзді у м. Ірпінь, а також у паркових зонах міст-героїв.
Студенти-архітектори запропонували своє бачення вшанування пам’яті про ці події, глибоко особистністні почуття знайшли відображення у представлених дуже різнопланових роботах молодих українців. (Керівники: Галак Катерина Тимофіївна та Брідня Лариса Юріївна)

Оцінка  студентських робіт на кафедрі АПЦБІС 

08.06.2023 Відбулася оцінка студентських робіт першого та другого курсу.

В холі архітектурного корпусу студенти першого курсу АРХ 12-Б виставили для оцінки проєкт №4
“В’їзний знак в місто”

Роботи виконані на  високому професійному рівні з використанням сучасних архітектурних  матеріалів, тенденції та форм.

В 110 аудиторії архітектурного корпусу студенти другого курсу виставили для оцінки проєкт №4
“Інтер’єр індивідуального житлового будинку”

Результати  виставки-конкурсу  студентських робіт 

Весняний вернісаж на Архітектурному факультеті від кафедри АПЦБС викликав багато уваги та зацікавленості в соціальних мережах завдяки всебічному розголошенню. В онлайн опитуванні прийняли участь 238 людей. Всі роботи, представлені на виставці досить цікаві та різноманітні. Слід зауважити якість подачі робіт, виконаних  гуашью та складність макетів. Вітаємо роботи, що набрали більшість голосів за номінаціями:

НАЙКРАЩА КОМПОЗИЦІЯ
1 місце: Оніщенко Анна-Марія 
2 місце: Добровольська Софія 
3 місце : Богачук Сергій 
4 місце : Богачук Андрій
5 місце:  Ломачук Поліна

НАЙКРАЩА АКВАРЕЛЬ
1 місце: Богачук Андрій 
2 місце: Оніщенко Анна-Марія
3 місце: Проценко Власдіслава 
4 місце: Богачук Сергій 
5 місце: Добровольська Софія

НАЙКРАЩА ГУАШ
1 місце: Богачук Сергій 
2 місце: Оніщенко Анна-Марія 
3 місце: Ломачук Поліна 
4 місце: Проценко Владіслава
5 місце: Теслюк Анастасія

НАЙКРАЩИЙ МАКЕТ
1 місце: Добровольська Софія
2 місце  Оніщенко Анна-Марія
3 місце: Богачук Андрій
4 місце: Богачук Сергій
5 місце: Корпан Єгор

Весняний вернісаж – виставка студентських робіт 1 курсу

20.04.2023 в холі архітектурного факультету відбулась виставка – конкурс робіт студентів першого курсу гр.Арх-12Б кафедри Архітектурного проєктування цивільних будівель і споруд. Викладачі Єжова О.І., Малійова О.В. та Черкашин А.О.
Курсовий проєкт №3 “Абстрактна композиція” складається з трьох частин – акварель, гуаш та макет. Але найскладніше і найголовніше – це створення  абстрактної композиції. Відбувається за методом викладача кафедри АПЦБС  Орєхова Б.В. так званого “Метод паперового принтера”.  Роботи виконані на високому професійному рівні, відрізняються естетикою, характером та індивідуальністю. Навчання відбувалось офлайн в університеті, незважаючи на складні умови, та  дистанційно, в онлайн режимі.
Впродовж виставки всі присутні мали можливість проголосувати за роботи в наступних номінаціях: “Найкраща композиція”, “Найкраща акварель”, “Найкраща гуаш” та “Найкращий макет”. За результатами голосування автори робіт отримають дипломи.   
Долучитися до голосування можна через код нижче!   

UPD: голосуввння закрито. Результати в новинах.

Талановити архітектори – літератори

В Уманській громаді нагородили молодих літераторів.
Під час “Шевченківських читань”, 09 березня 2023 року в центральній бібліотеці відбулося урочисте нагородження молоді, яка стала учасниками Конкурсу молодих літераторів.
Серед номінантів відзначено студентку Архітектурного факультету кафедри АПЦБС гр. Арх-22А  Коваленко Софію
Вітаємо нашу студентку із третім місцем номінації Поезія в молодшій віковій категорії!

Коли їй погано – прямує до моря,
Хоч вона його так боїться.
Їй здається: танцюють зорі
і ночами давно вже не спиться.

Їй так страшно у морі втонути,
Та лиш сумніви тягнуть на дно,
Дуже хоче у воду стрибнути
саме так, як це роблять в кіно.

Глибина відлякує усі нові ідеї
У той час, як шкіру лоскоче пісок;
Страшно дівчині від долі своєї –

Знову ставить на душу замок.
Найглибше море – всередині неї,
Дівча боїться своїх думок

Під загадкові ноти саксофону
Так звабливо танцює життя.
Його спів у дзвінках телефону,
Так звучить кохання почуття.

Ти знаєш, як я сильно люблю блюз,
Тому такі мелодії давно буденність.
У цьому є один великий “плюс”:
Натхнення, вічна злободенність.

Сьогодні може і симфонія твоя,
І грати мій етюд зовсім не хочеш,
Та тут саксофоністка досі я,

Тому ти знову фразами лоскочеш
Й уважно слухаєш, про що мелодія моя,
І знову в унісон закохано шепочеш.

У будь-якої болі насправді своя ціль:
З вогнем ти вже більше не граєш,
На висоті знов на мить завмираєш
І на рану теж не давно не сипеш сіль.

Медуз кольорових ти вже оминаєш,
З тих пір як боляче опіки знов лікував,
Але, як би ти гарно цю схему не знав,
Ти знову так палко й назавжди кохаєш

Хоч ще зовсім не загоїлись рани
Та любиш завжди мимовіль
Щоразу нагадують шрами:

У будь якої болі насправді своя ціль.
Це відчуття маніпулює нами,
Здавалось-бо, а то лиш тільки біль.

Шторм точно якось закінчиться
І як ти вижив у ньому – секрет
Що вже все, тобі теж не повіриться
А палубу вмить замінить паркет

Ти можливо досі не впевнений,
Що давно повернувся в тепло,
Але маєш знати напевне:
Це все точно дарма не було.

Після такої шаленої праці
Ти здобудеш раніше небачений хист
Як раніше не будеш! Рум’янцем

Та думкою тобі прийде лист,
Скаже якась чашка кави вранці:
Саме у цьому був весь шторму зміст.

  «Найуспішніша  група Архітектурного факультету» –  Арх-22А

                   23 березня 2023 року в центральному холі університету відбулось нагородження студентів – переможців конкурсу «Найуспішніша група факультету» за результатами I семестру 2022-2023 навчального року.
                  З вітальним словом до студентів звернувся проректор з навчально – методичної роботи Андрій Шпаков та  нагородив відповідними відзнаками – грамотами й  кубками студентів.              

                  Вітаємо декана факультету, заступників декана з виховної роботи, студентів, які перемогли в конкурсі, та бажаємо Вам великих перемог, незмінних успіхів, нових відкриттів і досягнень, упевнено йти вперед до нових цілей та звершень. 

SheBuilds
Ukraine Hackathon

У першому Хакатоні для українських студенток, організатором якого є канадська архітектурна компанія WZMH Architects за підтримки Міністерства освіти та науки України та Посольства України в Канаді взяли участь студентки кафедри АПЦБіС.
40 найкращих команд-учасниць презентували ідеї та позмагалися за приз у розмірі $7000.
Метою заходу є об’єднання таланту і досвіду українських студенток у різноманітних програмах, щоб запропонувати інноваційні підходи до проектування та відбудови України з використанням IT, програмного забезпечення та будь-яких інших творчих рішень.

Пересада Єлізавета (Арх32-Б)
Полонська Дар`я (Арх32-Б)
Гуменюк Анна (Арх-32Б)
Нестеренко Олександр (ментор)
“Якщо коротко, DIM – це сучасне українське село 21 століття. Нові будинки це екологічні та самодостатні модулі, а інноваційне планування села за допомогою діаграми Вороного (названої в честь українського математика), дозволяє створити унікальне природнє і архітектурне середовище. Сучасність в основі якого є природній патерн.” Робота отримала 4 місце.

Дзеблюк Анна (Арх42-А)
Марія Бабур (Арх32-Б)
Марія Паслова (Арх32-Б)
Марія Юфімцева
Представили ідею створення мережі реабілітаційних центрів, які б не були типовими закритими лікарнями, а навпаки відкритими інклюзивними публічними просторами та посіли 8 місце

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Команда у складі 
Валерія Довженко
Наталья Ханон (Арх42-А)
Ніколь Сироцінська (Арх42-А)
запропонували ідею поширення 3д друку архітектурних форм.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Кафедра АПЦБС
оголошує результати конкурсу творчих робіт

Кафедра Архітектурного Проектування Цивільних Будівель та Споруд повністю розглянула проєктні пропозиції, подані на конкурс “Житло моєї мрії” і визначила переможців, які отримали I, II та III-ті премії.
Роботи відзначаються високим розумінням сучасних проблем архітектурного проєктування і, виходячи з цього, усі роботи заслуговують високої оцінки.
Особливо відзначені роботи, що відрізняються креативністю, оригінальністю архітектурних ідей і відповідають нагальним напрямкам розвитку сучасної архітектури України.
Підсумовуючи результати цього архітектурного конкурсу, кафедра вважає за доцільне – рекомендувати усіх номінантів до вступу на архітектурний факультет КНУБА.

Завідувач кафедри АПЦБС, проф. Куцевич Вадим Володимирович

I премія

Бурлаченко Марина Володимирівна

М. Бровари
Броварський ліцей №10
11-А клас

Нікітіна Катерина Олександрівна

Наразі проживає: Берлін, Німеччина.
Місце регістрації: Маріуполь, Україна.
Дистанційна школа м.Маріуполя ЗОШ №29.
11-А класс

Ярмішко Єлизавета Анатоліївна

Місто Лубни, Полтавська область
Лубенська загальноосвітня школа |-||| ст. № 2
11-А клас

II премія

Тишкевич Юлія Олександрівна

м. Київ
Спеціалізована школа №298
11-А клас

Паламарчук Тетяна Олександрівна

С. Боремель, Рівненської області
Боремельський ліцей
11 клас

III  премія

Цапун Максим Олександрович

м. Чуднів
Чуднівський ліцей
11-Б

Ярешко Ольга Андріївна 

м.Київ
Гімназія №191
11-г клас.

Технології майбутнього в освітньому процесі.

На базі кафедри архітектурного проектування цивільних будівель та споруд плідно працює довгі роки лабораторія «Візуальної інформатики». 

В лабораторії студенти мають можливість виконувати завдання з макетування для таких дисциплін як композиція та архітектурне проектування. 

Також створені умови для професійного фотографування  виконаних робіт та проектів

В цьому році в університеті прийнято рішення щодо модернізації лабораторії.
Сучасні тенденції, стрімкий розвиток технологій та можливостей диктують нам відповідний рівень викладання дисциплин та підвищення рівня підготовки сучасних спеціалістів. Лабораторія планує застосовувати засоби віртуальної реальності. На базі лабораторії повинні бути забезпечені всі можливості створення якісних і професійних комп’ютерних візуалізацій та 3-D анімацій. Викладачі кафедри АПЦБіС  працюють над розробкою проєктів оновлення лабораторії.

Кафедра АПЦБС КНУБА
ОГОЛУШУЄ КОНКУРС ТВОРЧИХ РОБІТ

ТЕМА конкурсного завдання:
ЖИТЛО МОЄЇ МРІЇ

УМОВИ виконання завдання: на форматі аркуша А3 чи А2, у будь-якій техніці, на площині (кольорова графіка із застосуванням олівців, лайнерів, фарби; колаж, аплікація з паперу/картону) або в об’ємі (макет, рельєфний колаж)
ЗМІСТ завдання: уявити та зобразити власноруч ескіз-ідею ЖИТЛОВОГО ПРОСТОРУ, квартира чи будинок – для себе, в майбутньому, або для улюбленого архітектора, творами якого надихаєтесь. До візуального матеріалу додати стислу пояснювальну записку (1 сторінка А4) з описом концепції.
 Роботу (якісне фото роботи у форматі .jpeg або .pdf) надсилати до 15 березня 2023 р. на e-mail: yezhova.oi@knuba.edu.ua
В листі вказати: ПІБ, населений пункт, навчальний заклад і клас. 
Результати конкурсу буде оголошено 16 березня 2023 р. на сторінці кафедри АПЦБС
https://www.knuba.edu.ua/faculties/arh/kafedri-arh/kafedra-apcbs/
Лауреати конкурсу можуть зазначити свою участь у цьому конкурсі в мотиваційному листі при вступі в КНУБА.

МІЖНАРОДНА ПРОГРАМА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

В період з 14.11.2022р. по 21.12.2022р. у місті Любек (Німеччина) проведено

Міжнародна програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних та педагогічних працівників закладів освіти

«СТВОРЕННЯ СУЧАСНОГО ЕЛЕКТРОННОГО КУРСУ НА ПЛАТФОРМІ MOODLE»

TECHNISCHE HOCHSCHULE LÜBECK (GERMANY).

Отримані загальні, ключові та професійні компетентності, відповідно до Програми, зокрема професійно-педагогічна, соціально-громадська, загальнокультурна, мовно-комунікативна, інформаційно-цифрова.

Вітаємо викладачів-учасників :

Брідня Ларіса Юрївна – доцент кафедри «Архітектурного проектування цивільних будівель і споруд»

Єжова Олександра Ігорівна – доцент кафедри «Архітектурного проектування цивільних будівель і споруд»

Ковальська Оксана Євгенівна – доцент кафедри «Архітектурного проектування цивільних будівель і споруд»

Кащенко Тетяна Олександрівна – доцент кафедри «Архітектурного проектування цивільних будівель і споруд» 

Визначено переможців і призерів Steel Freedom 2022

3 грудня пройшов фінал студентського архітектурного конкурсу, в рамках якого були визначені кращі проєкти цього року. Цьогоріч в конкурсі прийняли участь студенти з 14 українських вишів, які розробили 89 проєктів відбудови дитячо-юнацької спортивної школи в м. Ірпінь із застосуванням металевих несучих та огороджувальних конструкцій. В рамках фіналу 10 команд провели презентації своїх робіт перед провідними архітекторами та експертами в сфері проєктування і девелопменту України, які й визначили переможців конкурсу. Серед  переможців вітаємо студентів Київського національного університету будівництва та архітектури.

1 місце посіла команда I-227 під керівництвом студента кафедри Архітектурного Проектування Цивільних Будівель і Споруд Дмитра Боровика. Нагадаємо, що минулого року команда Дмитра також вийшла у фінал, але отримала друге місце. З кожним роком наші студенти набирають обертів і покращують свої професійні здібності. Склад команди Боровик Дмитро, Племянник Ростислав, Насінська Анастасія. Куратор – Андропова Ольга Володимирівна. Їх досягнення відзначила компанії ЛІРА САПР, і подарувала приз Річні ліценції на використання ПК ЛІРА САПР. Також команда отримала Приз від компанії AVG. Компанії AVR development запросила команду відвідати місто Львів та об’єкти компанії, де спеціалісти та автори реалізацій зможуть провести екскурсію та поділитися своїми практиками та технологіями, які застосовували під час будівництва.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

3 місце зайняла команда нашого університету I-719 у складі Валявська Єлизавета, Губарець Ілля. Куратор – Іванченко Олена Володимирівна. (Київський національний університет будівництва та архітектури).  Також вони отримали Приз від компанії ЛІРА САПР Сертифікат  на проходження курсів від ЛІРА САПР.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Приз від GRAPHISOFT CENTER UKRAINE (офіційні комерційні ліцензії Archiсad, рекомендації на стажування до найбільших архітектурних компаній України – клієнтів GRAPHISOFT Center Ukraine, а також курси і навчання від світових архітекторів на порталі GRAPHISOFT Learn) та Приз від компанії Trimble Solution /  Tekla Structures / SketchUp (Річна підписка на SketchUp studio + сертифікат на навчальний онлайн Базовий курс “Основи роботи з Tekla Structures”  + приємні подарунки від Trimble)  отримала команда І-344 студенти Філіпчук Олександра, Клименко Олексій, Рибальченко Ганна. Куратор – Цюпин Євген Іванович (Київський національний університет будівництва та архітектури)

                                                                                                                                                                                                                                                                                        Партнер конкурсу, компанія Метіпол відмітила команду у номінації “найоригінальніше використання металу із полімерним покриттям для оформлення фасаду будівлі” та подарувала цінні книжки для архітекторів команді I-592 Тарасюк Анастасія, Москаленко Мія, Пімченко Ярослав. Куратор – Андропова Ольга Володимирівна. Компанія DC Evolution також відмітила проект цієї команди. (Київський національний університет будівництва та архітектури)                                                                                                                                                              

 

 

Приз від компанії AVG отримала команда I-125 Власенко Наталія. Куратор – Пекер Аркадій Йосипович (Київський національний університет будівництва та архітектури)

 

 

7 грудня, 2022

                                                                                                                                                                                                                                                                                       Приз від компанії AVR development –команди студентів запрошуються відвідати місто Львів та об’єкти компанії, де спеціалісти та автори реалізацій зможуть провести екскурсію та поділитися своїми практиками та технологіями, які застосовували під час будівництва. Команда I-255 Бусел Ангеліна, Криворучко Богдан. Куратор – Пантюхов Олег Миколайович (Київський національний університет будівництва та архітектури).                                                                                                                                                                                                     

 

 

За результатами онлайн-голосування, в якому взяли учать близько 4000 користувачів, був визначений  переможець в номінації “Приз глядацьких симпатій”. I-651 Мартинович Назарій, Тихолоз Олександр (Київський національний університет будівництва та архітектури).

 

 

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux