Новини 2022 року

Традиційно в січні студенти 4 курсу архітектурного факультету проходять проектну практику в архітектурних фірмах та майстернях, здобуваючи навички реальної проектної діяльності. Цьогоріч, розширюючи взаємодію та виконуючи положення Меморандуму про співпрацю, підписаного між Київським національним університетом будівництва і архітектури та агенцією системного консалтингу в медицині «МЕДКАПІТАЛГРУП», студенти кафедри Дизайну архітектурного середовища були запрошені на реалізацію практики в організацію, яка здійснює відкриття різноманітних медичних закладів в нашій країні. Слід відмітити, що ця можливість та пропозиція була сприйнята дуже позитивно як студентами, так і у «МЕДКАПІТАЛГРУП» і вже кипить жвава робота щодо цікавої та корисної програми: готується низка лекцій, семінарів, а також чекає проектна робота над медичними об’єктами – будівлями та приміщеннями майбутніх клінік.

д. арх., проф. кафедри ДАС КНУБА
Булах Ірина Валеріївна

Кафедра “Дизайн архітектурного проектування” зусиллями куратора 2 курсу Іванченко О.В. вже кілька років поспіль організовує зустрічі із стейкхолдерами і провідними спеціалістами Києва у різних галузях, пов’язаних з архітектурним проектуванням. 2021 року 14 грудня відбулася зустріч із засновником архітектурної майстерні Balbek Bureau, меблевого бренду propro й інституції дизайну навколишнього середовища SIDAA, архітектором, випускником кафедри ДАС, Славою Балбеком.

Тему семінару, проведеного у рамках зустрічі, «Особливості проектування підприємств громадського харчування» було обрано з урахуванням навчальної програми з архітектурного проектування на 2 курсі в осінньому семестрі на кафедрі ДАС. Окрім студентів 2 курсу були присутні учні зі старших курсів та асистент кафедри ДАС Морозова О.М.

Слава Балбек поділився потрібною та корисною інформацією щодо специфіки та особливостей проектування об’єктів підприємств громадського харчування зі свого багатого творчого досвіду та продемонстрував реалізовані проекти свого бюро. Студенти ставили багато запитань по темі семінару, а також про специфіку організації власного архітектурного бюро та складності роботи архітектором у наш непростий час. Зустріч пройшла у теплій та дружній атмосфері.

 

На базі агентства системного консалтингу в медицині МедКапіталГруп вперше пройшли проектну практику студенти 4 курсу архітектурного факультету кафедри дизайну архітектурного середовища Київського національного університет будівництва і архітектури.

Практичний досвід роботи на реальних об’єктах дуже важливий для того, щоб у майбутніх архітекторів формувалося комплексне розуміння медичної галузі, її сучасних викликів, можливостей та потреб.

Отже цьогоріч нам вдалося створити таку можливість на базі МедКапіталГруп. Також студенти прослухали лекцію СЕО МедКапіталГруп Олени Черненко про сучасні підходи до архітектурного планування медичних об’єктів із прикладами з практики та обговорили роль інфраструктури й дизайну клініки у пацієнтському досвіді.

Необхідно відмітити важливість впровадження подібних заходів, оскільки вони підіймають показники якості навчання, а також викликають новий інтерес та мотивацію у студентів.

Якщо студентам не цікаво, їх досить складно змусити ходити на практику чи заняття. При цьому нова та практично потрібна інформація та знання сприймається охоче, студенти щиро розповідають про отриманий досвід, діляться враженнями. Слід відмітити, що сьогодні в Україні взагалі немає програм з підготовки спеціалістів з будівництва саме об’єктів медичної галузі. А потреба є і вона дуже актуальна. Тому продовжуємо, створюємо спільні рішення, спільно розвиваємо важливу галузь.

З повагою,
д. арх., проф. кафедри дизайну
архітектурного середовища КНУБА
Булах Ірина Валеріївна

 

 

 

10 лютого 2022 року на архітектурному факультеті Київського національного університету будівництва і архітектури була проведена наукова конференція Малої Академії наук (МАН).
У журі були присутні: декан архітектурного факультету проф. Кащенко Олександр Володимирович, д.арх., проф. Тімохін Віктор Олександрович, д.арх., проф. Товбич Валерій Васильович, доц. Кузьміна Ганна Володимирівна.
На конференції були заслухані доповіді учнів МАН, якими керували викладачі архітектурного факультету, в тому числі доцентри кафедри Дизайну архітектурного середовища.

Серед них:

– учень 9 класу гімназії “Академія” Гойна Єгор Олегович, робота на тему “Ергономіка в дизайн-проектуванні трансформативних елементів інтер’єру. Меблі-трансформери”. Керівник: канд.арх., доц. Рябець Юлія Степанівна;

– учениця 9 класу гімназії “Академія” Руда Кіра Андріївна, робота на тему “Особливості формування інклюзивного середовища громадського транспорту”. Керівник: канд.арх., доц. Зінов’єва Олена Сергіївна;
– учениця 9 класу гімназії “Академія” Віфатнюк Анастасія, робота на тему “Особливості формування інклюзивного середовища торгівельно-розважальних центрів”. Керівник: канд.арх., доц. Зінов’єва Олена Сергіївна;

– учениця 9 класу гімназії “Академія” Шпур Тетяна В’ячеславівна, робота на тему “Особливості створення фірмового стилю за допомогою графічного дизайну”. Керівник: канд.арх., доц. Ольховська Олена Владиславівна

23 березня 2022 року завідувач кафедри Дизайну архітектурного середовища, доктор архітектури, професор Тімохін Віктор Олександрович, прочитав он-лайн лекцію в Національному університеті “Львівська Політехніка”.

На фото: зліва – доктор архітектури, професор В.І. Проскуряков, поруч – доктор архітектури, професор В.О. Тімохін.

На кафедрі «Дизайн архітектурного середовища» зусиллями куратора 2 курсу Іванченко О.В. вже кілька років поспіль проходять семінари з провідними спеціалістами Києва у різних галузях, пов’язаних з архітектурним проектуванням. На березень місяць цього року була запланована зустріч із засновником архітектурної майстерні Balbek Bureau, випускником кафедри ДАС, Балбеком Славою. 

Тому 2 квітня відбувся онлайн-семінар Слави зі студентами кафедри ДАС та інших вузів. Обговорювались питання пов’язані з проблемою забезпечення тимчасовим житлом переселенців з територій, де ведуться активні бойові дії

Слава представив проект СИСТЕМА RE: UKRAINE – універсальний проект містечка для вимушених переселенців. Тема дуже актуальна для України, багато людей евакуйованих у відносно безпечну зону України живуть в тяжких умовах в приміщеннях непридатних для проживання.

Команда співробітників Balbek Bureau проаналізували світовий досвід розробки, будівництва та утримання поселень з тимчасовим житлом. Це понад 20 реалізованих проектів у різних країнах, починаючи з 2008 року, щодо використання ділянки, формування генерального плану та компонування житлових секцій. Таким чином, вивели систему цінностей та пріоритетів для забезпечення тимчасового, але достойного проживання українців. Зібрана інформація універсальна. Вона підходить для різних типів будівництва, місцевості та обсягу інвестицій. Це конструктор, який можна застосувати як на державному, так і приватному рівнях.
Студенти, присутні на онлайн-семінарі ставили багато запитань, виявили велику зацікавленість, питали про можливість їх допомоги в реалізації цього проекту. Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері, це був ковток мирного життя поза війною.

Шановні колеги!

27 квітня 2021 року на платформі Teams на кафедрі дизайну архітектурного середовища КНУБА відбулася VIІ Науково-практична конференція «Теорія і практика формування і розвитку дизайну архітектурного середовища: проблеми сталого розвитку архітектурного і міського середовища», на якій у відповідності до наукової тематики кафедри № 0117U00526 були обговорені питання проблеми сталого розвитку архітектурного і міського середовища; становлення і розвитку дизайну архітектурного середовища; сучасні теорії і методики середовищного проєктування.
Конференція пройшла успішно, поставлені завдання та заявлені доповіді було прочитано у повному обсязі. З вітальним словом виступив завідувач кафедрою ДАС, проф. В.О. Тімохін. Заслухано, обговорено і розміщено вибіркові презентації та запис ходу конференції в Teams: окреслено напрямки наукової діяльності кафедри ДАС; наведено висновки атестаційних робіт магістрантів ДАС і МБ; підтверджено поглиблене вивчення тем супутнього курсового проєктування студентів 1 і 5 курсів ДАС.
У конференції прийняли участь викладачі, іноземний аспірант з кафедри архітектурного проектування цивільних будівель і споруд КНУБА, студенти І – VI курсів кафедри дизайну архітектурного середовища і магістрант з кафедри містобудування.
Члени оргкомітету: доц. Ю.С. Рябець, доц. В.А. Щурова, ст. викл. О.В. Іванченко і учасник конференції доц. О.Г. Вергезов приймали активну участь в обговоренні проблем, фахово керували процесом дискусій. Найкращими доповідями визнані: «Особливості формування середовища ЕКСПО. філософський та архітектурний підхід» доц. М.В. Гарбар; «Особливості сталого розвитку Заводської міської територіальної громади та м. Заводське Полтавської області» магістрант Є.С. Щиголь; «Сучасні олімпійські бази: досвід та інновації» студ. V курсу У.Ю. Чапленко; «Peckham library та її взаємодія з навколишнім середовищем» студ. І курсу А.О. Українець.
З метою розширення кола питань та міждисциплінарних поглядів на проблеми формування і розвитку дизайну архітектурного середовища радо запрошуємо на наступний рік викладачів, студентів з інших кафедр і факультетів.

З повагою, оргкомітет кафедри дизайну архітектурного середовища.

З програмою конференції можна ознайомитися за посиланням.

 

З 24 лютого 2022 року населені пункти України зазнають значних руйнувань у ході бойових дій через військову агресію з боку російської федерації.
Архітектори зі всієї країни приймають активну участь у державній програмі відбудови міст, сіл та містечок, житлові та громадські будівлі та споруди котрих зазнали значних пошкоджень, а подекуди були зрівняні із землею.
Одним з міст, що прийняло на себе першочерговий удар російських окупантів, стало мальовниче місто-герой Чернігів. Бої за Чернігів точилися довгих 40 днів. Внаслідок терористичних дій окупантів руйнації зазнало 70% житлової та цивільної інфраструктури міста, як повідомляє міська влада.
Кафедра Дизайну архітектурного середовища, архітектурного факультету Київського національного університету будівництва і архітектури, долучається до державної програми «Відбудови міст України». Кафедра ДАС залучена у програмі відновлення, зруйнованого у ході бойових дій, міста-героя Чернігова. Для подальшої відбудови міста надані студентські архітектурні проекти індивідуальних та блокованих житлових будинків, амбулаторій сімейної медицини та проекти житлових комплексів на основі модульного житла.
Відбудуємо країну разом.

30.05.2022 відбувся on-line захист магістерських робіт студентів кафедри дизайну архітектурного середовища.

Атестаційно-екзаменаційну комісію очолив Заслужений архітектор України, професор Абизов Вадим Адільєвич.
В АЕК працювали ще дев’ять членів комісії: доктори і кандидати наук, професори і доценти.

Попри складну ситуацію до захисту було представлено одинадцять робіт. Найкращими дипломними проектами були визнані:

1. Козлова Діана Олегівна Вплив природно-кліматичних умов на формування житлового середовища в південних районах (на прикладі житлового комплексу в м. Одесі) проф. Тімохін В.О.

2. Каракай Вікторія Юріївна Інноваційні методи і прийоми архітектурно-середовищної організації енергоефективного житла (на прикладі експериментального екопоселення) проф. Тімохін В.О.

3. Пузина Анастасія Олександрівна Принципи ландшафтно-середовищної організації територій житлових комплексів (на прикладі житлового комплексу в м. Києві) доц. Щурова В.А.

Голова АЕК, професор Абизов В. А., звернув увагу на актуальність тематики робіт, їх зв’язок з реальною тематикою. У роботах використані інноваційні методи, що дозволило магістрантам досягнути успіхів як у виконанні наукової, так і проектної частин.
Кафедра ДАС дякує членам АЕК за високу професійну оцінку магістерських робіт, вітає здобувачів та керівників магістерських робіт з успішним захистом.

 

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux