НОСЕНКО ВІКТОР СЕРГІЙОВИЧ
Носенко Віктор Сергійович – завідувач кафедри геотехніки, доцент, кандидат технічних наук, член «Українського товариства механіки ґрунтів, геотехніки і фундаментобудування», що входить до міжнародного товариства механіки ґрунтів та геотехніки (ISSMGE).
тел.: +38 (044) 241-55-03, кімната 109 головного корпусу КНУБА.
Освіта
У 2003 році закінчив Київський національний університет будівництва і архітектури за спеціальністю «Промислове і цивільне будівництво» та здобував кваліфікацією магістр будівництва. З 2004 по 2007 рокі навчався в аспірантурі на кафедрі основ і фундаментів КНУБА.
Загальна інформація
З 2003 року працює в КНУБА спочатку починає з технічного фахівця потім наукового співробітника науково-дослідної лабораторії далі після завершення навчання в аспірантурі асистентом (з 2007 року) та з 2013 року на посаді доцента кафедри геотехніки
У 2012 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.02 – основи і фундаменти на тему: Напружено-деформований стан пальово-плитних фундаментів секційних висотних будинків.
У 2015 році отримав вчене звання доцента.
З 2013 року працює у складі навчально-методичної комісії будівельного факультету, а з 2015 року очолює її, є членом навчально-методичної комісії університету.
Є гарантом освітньо-професійної програми «Промислове і цивільне будівництво» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія» галузі знань 19 «Архітектура та будівництво» у КНУБА.
Має науково-педагогічний стаж 19 років.
Починаючи з останніх курсів навчання у КНУБА та після завершення навчання в університеті працює за фахом інженером-проектувальником та займається проектуванням різних цивільних та промислових споруд. Консультує провідні будівельні підприємства Києва з питань геотехніки: інженерно-геологічних вишукувань, проектування ефективних фундаментів та протизсувних споруд, обстеження існуючих конструкцій для їх реконструкції та інші питань будівництва і експлуатації споруд в складних інженерно-геологічних умовах.
Виконує розрахунки та проектування фундаментів будівель, оцінку стійкості схилів, проектування підпірних стін з використанням сучасних програмних комплексів, j
Загалом має більше 20 років професійного стажу.
Перелік навчальних дисциплін
Виконує повний спектр навчальних занять: лекційні, практичні, лабораторні, курсове проектування для таких основних навчальних дисциплін.
1. Основи і фундаменти
Спеціальність: 192 «Будівництво та цивільна інженерія».
Освітня програма: Промислове і цивільне будівництво (ПЦБ).
2. Будівельні конструкції. Модуль основи і фундаменти
Спеціальність: 192 «Будівництво та цивільна інженерія».
Освітня програма: Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів (ТБКВМ).
3. Механіка ґрунтів
Спеціальність: 192 «Будівництво та цивільна інженерія».
Освітня програма: Промислове і цивільне будівництво (ПЦБ).
4. Сучасні конструкції будівель i споруд. Модуль геотехніка
Спеціальність: 191 «Архітектура та містобудування».
Освітня програма: Архітектура будівель і споруд. (АБС)
5. Інженерний захист і підготовка територій. Модуль геотехніка.
Спеціальність: 192 «Будівництво та цивільна інженерія».
Освітня програма: Промислове і цивільне будівництво (ПЦБ).
6. Інноваційні технології інженерного проектування.
Спеціальність: 192 «Будівництво та цивільна інженерія».
Освітня програма: Промислове і цивільне будівництво (ПЦБ).
Керівник атестаційних робіт магістрів та бакалаврів за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія». Керує науковою діяльнісною аспіранта кафедри геотехніки.
Науково-методична робота
Опубліковано понад 40 наукових та методичних праць, серед яких праці у журнал що індексуються в науково-метричній базі Web of Science.
Основні навчально-методичні праці:
1. Застосовування сучасних програмних комплексів для імітаційного моделювання задач геотехніки. Методичні вказівки для студентів, які навчаються за спеціальністю “Будівництво і цивільна інженерія” Носенко В.С., Кашоїда О.О., Скочко Л.О. КНУБА 2020, – 130с.
2. Основи і фундаменти. Методичні вказівки для студентів, які навчаються за спеціальністю “Будівництво і цивільна інженерія”. Бойко І.П., Носенко В.С., Підлуцький В.Л. КНУБА 2016, – 50с.
3. Конструкції будівель і споруд. Розділ: основи і фундаменти. Методичні вказівки для студентів, які навчаються за освітньою програмою «Архітектура будівель і споруд». Бойко І.П., Носенко В.С., Сахаров В.О. КНУБА 2015, – 58с.
4. Механіка ґрунтів. Методичні вказівки для студентів, які навчаються за спеціальністю “Будівництво і цивільна інженерія”. Бойко І.П., Носенко В.С., Підлуцький В.Л. КНУБА 2016, – 46 с.
Напрями наукової діяльності
Взаємодія геотехнічних об’єктів з основою на різних етапах їх життєвого циклу.
Дослідження взаємовпливу сусідніх фундаментів будівель в умовах щільної забудови.
Сучасні методи розрахунку основ і фундаментів.
Підвищення кваліфікації
Документи підвищення кваліфікації та міжнародної діяльності
Досягнення у професійній діяльності