Навчання з Національної інфраструктури геопросторових даних
31 березня 2023 року за підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку завершився базовий навчальний курс підвищення кваліфікації “Основи створення інтероперабельних геопросторових даних для розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних, який успішно пройшли 137 представників центральних і територіальних органів виконавчої влади, державних підприємств, установ та організацій, діяльність яких пов’язана з геопросторовими даними. Це посадові особи керівного складу Апарату РНБО України, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства енергетики, Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства охорони здоров’я, Держгеокадастру, Держгеонадр, Держводагентства, Державної екологічної інспекції та інших державних органів.
Цей навчальний курс був розроблений викладачами кафедри геоінформатики і фотограмметрії професорами Карпінським Ю.О. Лященко А.А., доцентом Лазоренко Н.Ю. та аспірантом Кінь Д.О. у тісній співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України та Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, а спеціальна професійна сертифікована та спеціальна короткострокова професійна програми на тему: «Основи створення інтероперабельних геопросторових даних для розвитку НІГД», затверджені Вченою Радою КНУБА, погоджені Головою Держгеокадастру та зареєстровані .в Національному агентстві з питань державної служби.
7-го квітня 2023 у приміщенні Міністерства аграрної політики та продовольства відбулось урочисте вручення сертифікатів підвищення кваліфікації представникам Держателів геопросторових даних. В цих урочистостях прийняли участь Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Д. Башлик, Заступник Голови Держгеокадастру Д. Макаренко, проректор КНУБА М. Кизим, Представник Програми USAID з аграрного та сільського розвитку С. Кубах та викладачі кафедри ГіФ.
Розроблені професійні програми курсу «Основи створення інтероперабельних геопросторових даних для розвитку НІГД» забезпечують освітню та методичну складову для розвитку національної інфраструктури геопросторових даних.