НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНОЇ ЕКОЛОГІЇ
Науково – дослідний інститут проблем архітектурно-будівельної екології (НДІ ПАБЕ) – є структурним підрозділом Київського національного університету будівництва і архітектури, який створено у відповідності до концепції розвитку Університету на 2013-2020 рр. наказом Ректора № 349 від 30.08.2019 року.
Створено з метою підвищення ефективності системних досліджень у сфері архітектурно-будівельної екології, розробки наукових основ створення новітніх процесів і технологій, супроводу отриманих результатів і практичного впровадження інтегрованих ресурсно-енергозберігаючих, екологічно безпечних систем і технологій в архітектурі, будівельній інженерії, екології та суміжних галузях.
Керівний склад наукового підрозділу НДІ ПАБЕ КНУБА:
Науковим керівником НДІ ПАБЕ призначено доктора технічних наук, професора Чернишева Дениса Олеговича.
Директором НДІ ПАБЕ є Поплавський Олександр Анатолійович
Кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційних технологій. Закінчив з відзнакою Вінницький національний технічний університет за спеціальностями: «Системи управління та автоматики» (2007 рік) та «Менеджмент організацій» (2011 рік). Вільно володіє англійською мовою. Є фахівцем з питань мережевого розвитку та прогнозування даних. Співпрацює з провідними науковими інституціями США, Португалії, Польщі, Німеччини. З 2004 член міжнародної організації SPIE (International Society for Optics and Photonics). Стипендіат стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених, 2013. Стипендіат стипендії Президента України, 2006-2007. Лауреат Національної Академії Наук України, 2012. Переможець XII International Scientist Competition, 2009. Має більше 60 публікацій в міжнародних наукових журналах в т.ч. статей що опубліковані у виданнях, що входять до наукометричних баз SCOPUS – понад 15, три патенти на наукові винаходи та 2 авторські права на твір. Має значний досвід роботи в державному секторі, досвід корпоративного управління, а також роботи з іноземними компаніями, фондами та освітніми інституціями.
Напрями науково-дослідних робіт.
Основними завданнями НДІ ПАБЕ є:
· Координація наукової роботи факультетів, кафедр та наукових підрозділів КНУБА з вивченням проблем архітектурно-будівельної екології , охорони довкілля та розвиток співпраці з науково-дослідними установами, відомствами України і інших країн.
· Координація діяльності науково-дослідних лабораторій (НДЛ) – структурних підрозділів НДІ ПАБЕ.
· Здійснення міжнародного співробітництва.
· Залучення грантових коштів для проведення досліджень у галузі архітектурно-будівельної екології.
· Аналіз діючих норм України та інших держав з екологічної ефективності, систем сертифікації зеленого будівництва.
· Розробка пропозицій з комплексного удосконалення систем національних нормативних документів в галузі архітектурно-будівельної екології.
· Розробка та впровадження проектів нових екологічних об’єктів архітектурно-будівельного комплексу.
· Вивчення і пошук вирішення інженерно-технічних проблем впровадження принципів екологічності в проектах будівельних об’єктів та містобудівних утворень.
· Формування наукових основ екологічності в архітектурно-будівельному комплексі.
· Створення методологічних основ проектування, розрахунку та впровадження екологічних біосферо-сумісних об’єктів будівництва.
· Вивчення і вирішення проблем архітектурно-будівельної екології.
· Розробка рекомендацій з економічної та екологічної доцільності впровадження різних систем контролю в архітектурно-будівельних об’єктах для конкретних природно-кліматичних районів України.
· Вивчення і пошук вирішення інженерно-технічних аспектів проблем економіки, управління, менеджменту в екологічному будівництві.
· Проведення підготовки та перепідготовки кадрів з питань впровадження екологічних технологій в архітектурі і будівництві, розробка доповнень та рекомендацій при проведенні учбового процесу студентів з урахуванням проблем екології в будівництві.
· Організація конференцій, виставок, ярмарок, симпозіумів, реклама розробок КНУБА, направлених на екологічний архітектурно-будівельний напрямок.
· Координація участі студентів та співробітників КНУБА у національних та міжнародних конференціях, форумах з проблем архітектурно-будівельної екології.
Міжнародна діяльність.
В 2021р. укладено Меморандум про партнерство та співпрацю з науково-дослідним підприємством NMT – Technologia Inovacao e Consultoria S.A на базі факультету і технологій, Нового Лісабонського університету.
КОНТАКТИ:
Тел.: (044) 244-96-69
e-mail: Apoplavskyi@gmail.com
Адреса: м. Київ, вул. Освіти, 4, каб. 115