Наукова діяльність кафедри електротехніки та електроприводу

Наукова робота кафедри та наявність наукових шкіл

На кафедрі ведуться наукові дослідження за напрямами:

  1. Лінійні двигуни для приводу будівельних машин
  2. Неруйнівний контроль та діагностика технічного стану будівельних конструкцій
  3. Теорія та розробка автономних енергоустановок
  4. Розвиток теорії електромагнітного поля
  5. Розвиток теорії та математичних моделей електромеханічних систем
Співробітники кафедри взаємодіють з науковою школою з проблем підвищення надійності і ефективності процесів електромеханічного перетворення енергії Інституту електродинаміки НАН України.

Науково-дослідна робота

З перших років існування кафедри електротехніки та електроприводу її колективом почалась виконуватись науково-дослідна робота. 

  • Велика увага приділялась удосконаленню електричних приводів будівельних машин та підприємств будівельної індустрії. Були виконані наукові роботи, пов’язані з комплексним дослідженням роторного екскаватора ЕРГ-1600(НКМЗ). Запропоновано методи зменшення та гасіння коливань стріли крану засобами автоматики електроприводу.
  • Суттєві наукові результати отримано при дослідженні транспортерів, що працюють з роторними екскаваторами, пальобійних машин (вібронавантажувачів) та рубільної машини.
  • Виконані дослідження електроприводів автоматизованих ліній для виготовлення будівельних пластмасових деталей, ефективності частотного керування зануреними електронасосами для водопідіймання.
  • Досягнуті значні успіхи при розробці математичних і інформаційних моделей автоматизованих систем керування, що дозволило провести дослідження реальних енергетичних мережених систем міст Донецьк, Керч, Феодосія, Сімферополь, Херсон. 
  • Розроблено рекомендації по скороченню дії динамічних процесів у мережевих системах. 
  • Впроваджено схеми автоматизованого керування електроприводами насосної станції, зв’язку мікро ЕВМ з об’єктом керування, алгоритми та програми моделювання динаміки функціонування насосних агрегатів. 
  • Проведено оптимізацію теплових систем одного з житлових масивів м. Херсон. Важливі наукові результати отримано при розробці методів захисту кабельних електричних мереж з напругою вище 6-10 кВ від корозії.
  • Виконані широкомасштабні наукові дослідження лінійних двигунів для приводу будівельних машин. 
  • Розроблено теоретичні передумови по використанню акустичного луно-метода для випробування бутону та проведено дослідження методів дефектоскопії забивних і буронабивних паль, що знаходяться у ґрунті.
  • У 2001 році при кафедрі електротехніки та електроприводу створена науково-дослідна лабораторія діагностики агрегатів, конструкцій і споруд ( кер. проф. Городжа А.Д.).

НДДКР: Комп’ютерне моделювання та дослідження високоефективних електромеханічних систем для використання в будівництві та в відновлювальних джерелах електроенергії

Номер держреєстрації: 0125U000919

Дата реєстрації: 05-02-2025

Назва етапу: Розвиток теорії та математичних моделей електромеханічних систем

Галузь застосування: електротехніка

Терміни виконання: 02.2025 – 12.2027 

Назва НДДКР: Комп’ютерне моделювання та дослідження високоефективних електромеханічних систем для використання в будівництві та в відновлювальних джерелах електроенергії. Computer modeling and research of highly efficient electromechanical systems for use in construction and in renewable sources of electricity

Мета роботи: 

Метою роботи є розвиток теорії двигунів та генераторів обертового та лінійного руху в напрямі розроблення нових та вдосконалення наявних математичних та комп’ютерних моделей, методів розрахунку й аналізу їх електромагнітних параметрів та електромеханічних процесів, що враховують особливості будівельних технологічних процесів, зокрема коливальний рух якоря, широкий робочий частотний діапазон, неперіодичний характер електромеханічних коливальних процесів, а також особливості їх використання в автономних енергоустановках та в відновлювальних джерелах електроенергії.Стратегічний пріоритетний напрям інноваційної діяльності: Освоєння нових технологій транспортування енергії, впровадження енергоефективних, ресурсозберігаючих технологій, освоєння альтернативних джерел енергії

НДДКР: Комп’ютерне моделювання та дослідження високоефективних електромеханічних систем

Номер держреєстрації: 0124U000146

Терміни виконання: 2024-2025 рр.

Науковий керівник: д.т.н., професор Л.І.Мазуренко

Виконавці: проф. Городжа А.Д., проф. Бондар Р.П., д.т.н. Подольцев О.Д.,  к.т.н. Голенков Г.М.,  к.т.н. Трощинський Б.О., к.т.н. Остапущенко О.П., к.т.н. Ярас В.І., к.т.н. Ковалишин Б.М., Кравченко І.М., аспірант Веремієнко А.В.

Назва НДДКР: Комп’ютерне моделювання та дослідження високоефективних електромеханічних систем

Мета роботи: 

В роботі будуть проведені теоретичні дослідження та розроблено рекомендації щодо вибору структури та оптимальних конструктивних параметрів лінійних магнітоелектричних двигунів вібраційної дії, використання яких на практиці дає змогу розробляти будівельне обладнання, що має покращені енергетичні характеристики. Також будуть розроблені спеціалізовані дослідні стенди та навантажувальне обладнання для дослідження електромеханічних процесів лінійних машин вібраційної дії потужністю до 2 кВт та частотою коливання якоря 1-100 Гц. 

НДДКР: Розвиток теорії електромеханічних систем обертового та лінійного руху із врахуванням особливостей їх використання в будівництві та в автономних установках

Номер держреєстрації: 0121U111871

Дата реєстрації: 28-06-2021

Терміни виконання: 2021-2023 рр.

Науковий керівник: д.т.н., професор Л.І.Мазуренко

Виконавці: д.т.н., проф. Мазуренко, проф. Городжа А.Д., проф. Бондар Р.П., д.т.н. Подольцев О.Д., к.т.н. Голенков Г.М., к.т.н. Трощинський Б.О. 

Назва НДДКР: Розвиток теорії електромеханічних систем обертового та лінійного руху із врахуванням особливостей їх використання в будівництві та в автономних установках

Мета роботи: 

Будуть розроблені нові математичні та комп’ютерні моделі для аналізу лінійних електричних двигунів зворотно-поступального руху  

Translate »