Музикант Олександр Нестеров
Олександр Нестеров (22 квітня 1954 — 6 липня 2005)
Відомий як український музикант-мультиінструменталіст, бас-гітарист, композитор, імпровізатор, представник українського джазового авангарду.
Випускник 1977 року факультету міського будівництва Київського інженерно-будівельного інституту.
Почав свою музичну кар’єру ще в студентські роки, грав у студентському ансамблі.
Згодом, на початку 1980-х років, грав у вокально-інструментальному ансамблі «Крок» при Укрконцерті. У 1985-1988 роках грав у Москві, у відомій на ті часи джаз-рок-групі «Відеоджаз» під керівництвом Віталія Розенберга.
У 1988 році почав виступи в якості лідера «Групи сучасної музики». Співпрацював з Київським театром драми і комедії.
А вже у 1990-х роках Олександр зосередився на мистецтві імпровізації.
В дуеті з Петром Товстухою (фортепіано) у 1991 році записали перший в Україні альбом імпровізаційної музики під назвою «Клаустрофобія».
Одним з найважливіших творчих проєктів стало створення тріо нової джазової музики у складі: О. Нестеров, С. Хмелев, Ю. Яремчук. Цикл філармонічних концертів цього колективу став віхою у розвитку української національної джазової школи.
У 1993 році Олександр Нестеров організував масштабний форум європейського авангардного мистецтва – Міжнародний фестиваль авангардної музики «Нова територія», який проходив у Києві, в Українському домі.
Співпрацював з відомими музикантами різних країн, писав музику до спектаклів, що ставились на європейських сценах, а також до кінофільмів.
Олександр написав музику до фільму Оксани Чепелик «Хроніки по Форнінбрасу». Він виконував музику Алли Загайкевич до документального фільму Неллі Пасічник «Тисмениця» (1995), який отримав диплом Берлінале-46, 1996 (Берлін, Німеччина).
Більшу частину літа 2003-го він регулярно з’являвся у книгарні “Бабуїн”, щоправда, з барабанщиком, теж випускником КІБІ.
До 10-ї річниці Чорнобильської катастрофи з колективом музикантів записали концерт «Опромінені звуки» («Облученные звуки»). Перший міжнародний фестиваль «Деталі звуку» у 2005 році відкривався музикою Олександра Нестерова.
Олександр Нестеров розпочинав з того, що грав на бас-гітарі джаз-рок, який був для нього головним джерелом натхнення. Потім він вчився грати на інших інструментах, серед яких контрабас, фагот, рояль, сопілка, вібрафон, перкусія. А головне – MIDI-гітара, високотехнологічний агрегат на основі електрогітари, який дає можливість одній людині виконувати звуки, рівні цілому камерному оркестру…
Олександр Нестеров пішов з життя у віці 51 року із-за важкої хвороби.
“С его уходом, наверное, сменилась эпоха в украинском авангарде, новой музыке, экспериментальной электронике. Впрочем, даже большинство думающей аудитории потеряло Нестерова, так и не успев его обресть…” (В’ячеслав Криштофович-мол.)
Петро Пашков про Олександра:
“Абсолютно особлива фігура українського джазу. Був ідеально відданий музиці».