Новини,  НОВИНИ КНУБА

Монумент Олександру Довженку на Київській кіностудії

13 вересня в Києві відкрили пам’ятник українському режисерові й письменнику  Олександру Довженку. Відкриття приурочене до дня народження видатного режисера, який відзначається 10 вересня. Монумент встановили ліворуч від головного входу на кіностудію. Автором монумент став український скульптор Володимир Щур.

Класик світового кіно, фундатор українського поетичного кіно, письменник, драматург, художник-карикатурист, режисер, якого цінував Чарлі Чаплін…Усе це про Олександра Довженка, який став взірцем для майбутніх кінорежисерів України та світу. Його “Земля” в списку 12 найкращих фільмів усіх часів, а такі твори, як “Зачарована Десна”, “Ніч перед боєм”, “Щоденник” і досі вивчають у школах.

На церемонії відкриття від Київського національного університету будівництва і архітектури були присутні ректор Олексій Дніпров, декан архітектурного факультету Олександр Кащенко і завідувач кафедри ландшафтної та туристично-рекреаційної архітектури, професор Віктор Яценко, які безпосередньо були причетні до здійснення важливого для культури України заходу. Як зазначив під впливом події Олексій Дніпров: «Важливо пам’ятати що саме Олександр Довженко, коли  будували Київську кіностудію, особисто посадив там яблуневий сад. З одного боку, яблука є символом безсмертя, а з іншого – режисер ототожнює сад зі своєю родиною».

Довженкові нові методи монтажу й роботи з кадром мали вплив на світові тенденції кіноіндустрії  в минулому столітті. Будемо сподіватися, що технологічне новаторство КНУБА стане вагомим при відбудові України в 21-му столітті!

Інформаційний центр

Translate »