Міжнародна мобільність студентів факультету ГІСУТ у рамках проекту VRsvan3D
2 листопада в місті Валенсія, Іспанія, розпочав свою роботу проектний тиждень в рамках проекту VRsvan3D. Проект «Розроблення віртуального середовища з навчання технологіям дігіталізації навколишнього світу VirScan3D» (2019-2021 рр., подовжений до 2023 р.) фінансується Німецькою службою академічних обмінів DAAD та має на меті розроблення віртуального симулятора лазерного сканування. Результат розробки – продукт VRsvan3D – є навчальним інструментом підготовки фахівців, має низку міжнародних нагород та доступний для завантаження за посиланням www.vrscan3d.com.
Учасниками проектного тижня стали студенти факультету ГІСУТ КНУБА, Технічного університету м. Дніпро, JADE Університету м. Ольденбург та студенти університету Бамберга. На базі кафедри Картографії, геодезії та фотограмметрії Політехнічного університету Валенсії студенти опанують знімання внутрішніх приміщень в віртуальному середовищі, виконають всі етапи із застосуванням наземних лазерних сканерів та порівняють результати.
Практична частина роботи в віртуальному симуляторі включає всі підготовчі роботи – рекогносцировка та розміщення марок і безпосередньо сканування в приміщеннях кампусу Інженерної школи з геодезії, картографії та маркшейдерської справи Політехнічного університету Валенсії.
Керує роботою студентів розробник симулятора к.т.н., доцент кафедри ГІФ КНУБА Денис Горковчук.
Розпочала проектний тиждень професор університету Бамберга доктор Марія Чижова – авторка ідеї симулятора – лекцією про основи лазерного сканування. Керівник проекту професор Томас Люман говорив про фотограмметрію близьких відстаней. Керівник кафедри Картографії, геодезії та фотограмметрії професор Луїс Анхель Руїс підготував доповідь про актуальні технології та цікаві проекти з моніторингу засобами ДЗЗ.
Бажаємо учасникам продуктивної роботи, а розробникам – натхнення до вдосконалення.
Горковчук Ю.В., доцент каф. ГіФ КНУБА