Лінійчук Я.У.

Лінійчук Яків Устинович (04.11.1907 – 28.09.1987)

Доктор економічних наук (1963), професор (1967), завідувач кафедри політекономії (1955-1987).

Народився в селі Самгородок Сквирського району Київської області. Доля складалась по різному. Навчався та працював. У 1930 році закінчив київський інститут народного господарства, а в 1936 році – Технологічний інститут кераміки і скла. Працював у Києві – директором геолого-розвідувального технікуму (1936), завідувач відділу шкіл та науки міськвиконкому партії (1934-1937), завідуючий міського відділу народної освіти (1937-1941). Пройшов фронти другої світової війни, працював директором кіностудії імені О.П.Довженка, директором контори Головбудпобуту Міністерства будівельних матеріалів СРСР.

У 1953 році заснував кафедру політичної економії в Київському інженерно-будівельному інституті, очолив її та керував нею 34 роки поспіль. Займався науковою діяльністю – досліджував проблеми теорії товарного виробництва.

В той же час Яків Устинович був депутатом міської ради, позаштатним лектором, членом Президії правління товариства «Знання», головою науково-методичної ради по пропаганді політичної економії. Скрізь проявлялись його здібності як педагога, вченого, лектора  – захопленого, уважного, чемного, зі своїми аналогіями, асоціаціями, експромтами.

За роки своєї роботи підготував 12 кандидатів економічних наук, став автором декількох підручників і монографій, а також багатьох методичних і учбових посібників, по яких навчались студенти в Україні та за її межами, виступав як офіційний опонент при захисті кандидатських і докторських дисертацій. Як завідуючому кафедрою, йому належала ініціатива в багатьох починаннях колективу кафедри, у використанні технічних засобів навчання, тощо.

Наукові ідеї професора Я.У.Лінійчука розвиваються в працях, діяльності його учнів на кафедрі, в Україні, інших країнах.

 

Основні праці:

«Колхозная торговля и ее народно-хозяйственное значение». К., 1959; «Народное хозяйство

УССР в семилетке». К., 1960; «Особисте підсобне господарство». К., 1966; «Важный источник

повышения народного благосостояния». К., 1967; «Товарно-грошові відносини та економічна

реформа». Л., 1967; «Питання політичної економії: міжвідомчий науковий збірник. Випуск 42, Роль товарно-грошових відносин у підвищенні ефективності суспільного виробництва і зростанні народного добробуту. Редактор Я. У. Лінійчук», 1968.

https://dovzhenkocentre.org/wp-content/uploads/2022/07/r-fond-osobystyh-arhiviv.pdf

В архівах кіностудії імені О.П.Довженка зберігаються документи Я.У.Лінійчука:

Translate »