Новини,  Новини кафедри "Водопостачання та водовідведення",  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ,  НОВИНИ ФІСЕ

Круглий стіл на тему: “Стан мереж і якість питної води у Києві”.

Представник кафедри водопостачання та водовідведення професор Шаманський С. Й. прийняв участь у круглому столі на тему: “Стан мереж і якість питної води у Києві”. Круглий стіл організовано депутатським корпусом Київської міської ради. Захід відбувся в Укрінформі. Обговорювались питання, пов’язані з проблемами забезпечення якісною питною водою міста Києва.
Зокрема наголошувалось, що водопровідна система міста знаходиться у незадовільному стані і потребує оновлення (70% мереж Києва потребують капітального ремонту).
Система водопідготовлення також потребує впровадження нових технологій водоочищення.
Разом з тим, вирішення стратегічних питань забезпечення питною водою можливе лише у комплексі з вирішенням питань відведення і очищення стічних вод.

Головним джерелом водопостачання міста є річка Дніпро, якість води у якій значною мірою залежить від забруднень, що надходять зі стічними водами.

Підкреслювалось, що великою проблемою є технічний стан обладнання Бортницької станції аерації та необхідність її реконструкції, необхідність вирішення питання зниження небезпек, пов’язаних з функціонуванням мулових полів. Обговорювалась також необхідність вирішення питань каналізування інших населених пунктів Київської області.

Звернено увагу на те, що покращення якості питної води здатне зменшити ризики захворюваності населення на хвороби, що передаються водним шляхом.