КОЖЕДУБ СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ

Доцент кафедри архітектурних конструкцій, кандидат технічних наук.

Народився у м. Городня Чернігівської області.

У 2006 р. закінчив Київський національний університет будівництва і архітектури і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Геоінформаційні системи і технології».

З 2006 по 2007 рр. працював на посаді молодшого наукового співробітника НДІ геодезії та картографії.

З 2007 по 2010 рр. навчався за денною формою аспірантури з відривом від виробництва при кафедрі архітектурних конструкцій Київського національного університету будівництва і архітектури.

З 2010 по 2015 рр. працював на посаді інженера 1-ої категорії кафедри архітектурних конструкцій Київського національного університету будівництва і архітектури.

У 2014 р. присуджено науковий ступінь кандидата технічних наук за спеціальності 05.01.01 – «Прикладна геометрія, інженерна графіка».

З 2015 р. виконує обов’язки завідувача Науково-дослідної лабораторії з досліджень проблем енергоефективності в будівництві та архітектурі «Енергоцентр-КНУБА».

З 2015 р. прийнятий на посаду доцента кафедри архітектурних конструкцій Київського національного університету будівництва і архітектури.

З 2018 р. викладач / тренер з підготовки до атестації для енергоаудиторів та фахівців з обстеження інженерних систем.

З 2019 р. секретар атестаційної комісії КНУБА з атестації осіб, які мають намір провадити діяльність з енергетичної сертифікації будівель та обстеження інженерних систем та призначено секретарем атестаційної комісії.

З 2023 р. виконує обов’язки заступника керівника та менеджера з інформаційної підтримки від КНУБА грантового проєкту «Innovative Master Courses Supporting the Improvement of Energy and Carbon Footprint of the Ukrainian Building Stock (UKRENERGY)», наданого Європейським виконавчим агентством з освіти та культури (EACEA) в рамках програми ERASMUS-EDU-2022-CBHE.

З 2024 р. член комісії з оцінювання професійної кваліфікації «Енергетичний аудитор будівель» КНУБА.

 

Інша діяльність:

• Член технічного комітету зі стандартизації – ТК 82 «Охорона навколишнього середовища», з 2023 р.;

• член робочої групи «Екоуніверситет» КНУБА, з 2020 р.;

• член робочої групи впровадження інвестиційного проекту “Енергоефективний КНУБА” проекту “Вища освіта України” в рамках компоненту енергоефективності ІІ фази у співпраці з Європейським інвестиційним банком та NEFCO, з 2018 р.;

• секретар редакційної колегії фахового наукового збірника статей «Енергоефетивність в будівництві та архітектурі», з 2016 р.;

• член молодіжної наукової ради КНУБА;

• член асоціації прикладної геометрії.

 

Професійні сертифікати:

• Кваліфікаційний атестат на право провадити діяльність з проведення аудиту енергетичної ефективності будівель. Термін дії: 2018-2023;  2023-2028.

• Кваліфікаційний атестат на право провадити діяльність з обстеження інженерних систем будівель. Термін дії: 2018-2023;  2023-2028.

 

Сертифікати про підвищення кваліфікації:

• Сертифікат про участь у тренінгу для тренерів “Навчання для проектувальників ” в рамках проекту «Підготовка енергоаудиторів та проектувальників», Навчальний курс організовано в рамках проекту «Підготовка енергоаудиторів та проектувальників» (TEAD), що фінансується Європейським Союзом, 200,0 академ. год., 2024.

• Сертифікат про проходження курсів підвищення кваліфікації «Іноземна мова (англійська)». Навчальний курс. КНУБА, Київ, Україна, 2022.

• Свідоцтво слухача курсів «Супровід проектів для програми «ЕНЕРГОДІМ». Курс проведено через відкритий онлайн-курс за підтримки ДУ «Фонд енергоефективності», 2020.

• Сертифікат тренера енергоаудиторів. Навчальний курс для тренерів енергоаудиторів в рамках проекту «Підтримка національної програми реформування енергоефективності та довкілля (S2I) в Україні» за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи та безпеки німецьких ядерних реакторів (BMU). Київ, Україна, 2019.

• Certificate Nearly Zero Energy Buildings Project Designer. Project «Train-to-NZEB: Building Knowledge Hubs», has received from EU`s HORIZON 2020, organized by All-Ukrainian Charitable Organization “Municipal Development Institute”, Kyiv, Ukraine, 2016.

• Кваліфікаційний сертифікат інженера-проектувальника будівель з близьким до нульового енергоспоживанням. Курс професійної підготовки в рамках восьмої рамочної програми ЄС: HORIZON 2020 проекту «Train-to-NZEB: Building Knowledge Hubs». БНЕС-Центр КНУБА та ВБО «Інститут місцевого розвитку», Київ, Україна, 2016.

• Сертифікат про успішне закінчення курсу «Основи програмування (мовою Python)». Курс проведено через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus, 2015.

• Сертифікат про проходження навчального курсу для професійних користувачів комп’ютерної програми «Інпроект – Видача кошторисів» («Правила визначення вартості будівництва. Складання кошторисів з використанням КП «Інпроект-Видача кошторисів»). Київ, Україна, 2012.

 

Перелік навчальних дисциплін:

·        Архітектурні та будівельні конструкції (лекції та практичні заняття)

Спеціальність 051 «Економіка», освітньо-професійна програма «Економіка підприємства» (ЕП)

Спеціальність 071 «Облік і оподаткування», освітньо-професійна програма «Облік і аудит» (ОіА)

Спеціальність 073 «Менеджмент», освітньо-професійна програма «Менеджмент організацій і адміністрування» (МОіА-11)

·        Архітектурно-будівельна фізика (практичні та лабораторні заняття)

Спеціальність 191 «Архітектура та містобудування», освітньо-професійна програма «Архітектура та містобудування» (АРХ)

 

Напрями наукової діяльності

Сфера наукових інтересів – геометричне моделювання; енергоефективність та ресурсозбереження у будівництві; формоутворення енергоефективних (в т.ч., що відповідають сталому розвитку) будівель; критеріальні системи екологічної оцінки будівель.

 Наукові дослідження полягають у розробці геометричних інструментів, засобів та методів для вирішення комплексних задач підвищення енергоефективності будівель, проектування архітектурних об’єктів цивільного та житлового призначення, збору, аналізу інформації про об’єкти будівництва та створення баз даних.

Наукова діяльність, підтверджується 10-річним досвідом реалізації наукового супроводу об’єктів будівництва та архітектури на етапах проектування, а також у вирішенні наукових та інженерних завдань у сфері створення та впровадження методів та технологій енергоефективності будівель. Участь у науково-практичних конференціях, семінарах, форумах та презентаціях.

 

Навчальні посібники

• Основи проектування та реконструкції  енергоефективних будівель закладів  дошкільної освіти з поліпшеними  екологічними характеристиками:  Методичні рекомендації /  –  Проект «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується GIZ за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). – 2023. – 242 с.

https://eeplatform.org.ua/posibniki-ta-pidruchniki/osnovi-proyektuvannya-ta-rekonstrukciyi-energoefektivnih-budivel-zakladiv-doshkilnoyi-osviti-z-polipshenimi-ekologichnimi-harakteristikami/

• Основи проектування та реконструкції  енергоефективних будівель закладів  загальної середньої освіти з поліпшеними  екологічними характеристиками:  Методичні рекомендації /  під загальною редакцією Дюжилової Н.О. –  Проект «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується GIZ за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). – 2021. – 199 с.   https://eeplatform.org.ua/posibniki-ta-pidruchniki/osnovi-proektuvannya-ta-rekonstrukciyi-energoefektivnih-budivel-zakladiv-zagalnoyi-serednoyi-osviti-z-polipshenimi-ekologichnimi-harakteristikami/  

• Архітектурні та будівельні конструкції: методичні вказівки до самостійного вивчення матеріалу дисципліни / уклад.: А.В. Запривода, В.І. Запривода, В.О. Кошева, С.А. Кожедуб. – Київ: КНУБА, 2021. – 68с.

 

Публікації

Scopus:

• Buravchenko V., Sergeychuk O., Kozhedub S. (2021) Simplified Method for Determining the Energy Efficiency of Window Blinds in the Field. In: Blikharskyy Z. (eds) Proceedings of EcoComfort 2020. EcoComfort 2020. Lecture Notes in Civil Engineering, vol 100. Springer, Cham. https://doi.org/10.1007/978-3-030-57340-9_10

• Kozhedub S., Mykytas M., Ploskyi., Yeremenko B. Introduction of clusterization principles in the solution of problems of energy efficiency and ecological safety of the existent building fund // EUREKA: Social and Humanities. – 2019. – рр. 10-15. https://doi.org/10.21303/2461-4262.2019.00865 

 

Періодичніх фахові наукові видання:

• Скочко В.І., Кожедуб С.А., Сотніков Д.А.,  Мартиновський К. В. Геометричне моделювання енергоресурсоефективних огороджувальних конструкцій об’єктів архітектури / Прикладна геометрія та інженерна графіка – К.: КНУБА – 2024, Вип. 104, С.301-318 http://ageg.knuba.edu.ua/article/view/308085/299619

• Копосова А., Скочко В., Кожедуб С.  Деякі аспекти визначення рівня освітленості криволінійних поверхонь від точкових джерел //  Енергоефективність в будівництві та архітектурі – К.: КНУБА – 2019. – Вип. 13. – С. 7-13 https://doi.org/10.32347/2310-0516.2019.13.7-13

• Сергейчук О., Кожедуб С. Розробка критеріальної оцінки енергоефективності та екологічності будівельних об’єктів / Енергоефетивність в будівництві та архітектурі. К.: КНУБА, 2018. Вип. 11. С. 61-68.

• Мартынов В.Л. Минимизация обьема строительных материалов при термомодернизации зданий в университетских кампусах / В.Л. Мартынов, С.А. Кожедуб – наук.-техн. збірник «Будівельні матеріали, вироби та санітарна техніка» – К.: НДІБМВ – 2018. – С. 79-83.

• Плоский В. О. Розробка концепції адаптивного управління розвитком кластерів енергоефективності архітектурно-будівельної галузі / В.А. Плоский, М.В. Микитась, С.А. Кожедуб, С.А. Теренчук // Сучасні проблеми архітектури та містобудування. – К., КНУБА, 2018. – Вип. 52. – С. 98-104.

• Микитась М. В., Плоский В.О., Кожедуб С.А. Дослідження системних ознак енергоефективних кластерних організаційних структур архі-тектурно-будівельної галузі / Управління розвитком складних систем. – 2018. № 34, С.68-75.

• Мартинов В.Л., Кожедуб С.А. Графічний спосіб визначення раціональних геометричних параметрів теплоізоляційної оболонки при термомодернізації будівель кампусів / Прикладна геометрія та інженерна графіка – К.: КНУБА – 2018, Вип. 94, С. 136-141.

 

 

Translate »