Новини,  НОВИНИ КНУБА

КНУБА та Енергоатом поглиблюють освітню та наукову співпрацю

Київський національний університет будівництва і архітектури та Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» підписали договір про співпрацю, спрямовану на підвищення якості підготовки спеціалістів у сфері будівництва, і зокрема таких спеціальних об’єктів як атомні електростанції. Така співпраця буде корисною не лише для обох сторін, а й для країни в цілому, зокрема для підтримання її енергетичної стабільності.

Договір підписали сьогодні ректор КНУБА Олексій Дніпров та керівник Енергоатома Петро Котін у головному офісі компанії.

«Київський національний університет будівництва і архітектури має достатній науковий, освітній  та ескпертний потенціал для взаємовигідної співпраці з Енергоатомом. Для нас надзвичайно важливо, щоб наші майбутні спеціалісти –  проєктанти, архітектори та будівельники – були залучені до процесу будівництва таких потужних об’єктів як атомні електростанції. Це буде ще одним із напрямів, у яких наш університет утримуватиме провідні позиції як заклад з підготовки висококласних архітекторів та будівельників, яким належить стати лідерами у відбудові країни», – зауважив Олексій ДНІПРОВ.

«Залучення молодих фахівців до роботи в Енергоатомі є дуже важливим питанням. Нам потрібні молоді кадри, які ми зможемо долучати до реалізації масштабних будівельних проєктів Енергоатома, та які сприятимуть розвитку вітчизняної атомної галузі», – зазначив Петро КОТІН.

На зустрічі з представниками Енергоатома та в обговоренні першочергових кроків у поглибленні співпраці взяв участь також проректор КНУБА з наукової роботи та інноваційного розвитку Олександр КОВАЛЬЧУК.

Серед напрямів співпраці передбачено, зокрема, залучення спеціалістів Енергоатома до освітнього процесу як бази проходження виробничої практики студентів університету та бази для проведення наукових експериментальних досліджень аспірантів, а також використання практичного досвіду фахівців компанії до вдосконалення освітніх програм університету. Підвищенню якості освіти за відповідними напрямами сприятиме також виконання дипломних та курсових робіт студентів КНУБА на реальних кейсах Енергоатому. Сторони також планують співпрацювати над  дослідженням та експертизою технічного стану неактивних конструкцій і споруд атомних електростанцій, над розробкою рецептур для цементування та іммобілізації радіоактивних відходів та за іншими напрямами, що в результаті матиме позитивні результати для атомної галузі та довкілля.

Translate »