Новини,  НОВИНИ КНУБА

КНУБА співпрацює зі Школою універсального дизайну від ПРООН

Київський національний університет будівництва і архітектури долучається до підтримки інклюзивного відновлення України у взаємодії зі Школою універсального дизайну від Програми розвитку ООН. Цей проєкт, що триватиме до кінця грудня, сприятиме розробці практичних рішень відповідно до міжнародних стандартів універсального дизайну громадських просторів – медичних установ, шкіл, об’єктів культурної спадщини та державних інституції, які будуть спроєктовані доступними для всіх, зокрема для людей з інвалідністю.

До участі в роботі Школи універсального дизайну вже долучаються викладачі та студенти нашого університету – і в процесі проходження навчання, і в підготовці проєктів школи, а в подальшому будуть працювати в міждисциплінарних командах за участю архітекторів, дизайнерів, міських планувальників та інженерів.

У рамках навчання з понад 300 заявників були відібрані 70 учасників з усієї України, серед яких і представники КНУБА, які працюватимуть над реальними проєктами у 13 українських містах, серед яких Київ, Рівне, Славутич, Львів та Полтава. Відібрані проєкти охоплюють широкий спектр громадських просторів, які будуть спроєктовані доступними для всіх, зокрема для людей з інвалідністю.

Відбудова України з урахуванням принципів доступності перебуває у фокусі всього університету, і зокрема його підрозділу – Інституту реінтеграції, реабілітації та професійного розвитку ветеранів «Архітектура стійкості». Його керівник Артем ГОНЧАРЕНКО на одному із заходів школи презентував університетський проєкт ветеранського простору, який планується розробити у рамках школи.

Школа універсального дизайну організована в межах проєкту ПРООН «Протимінна діяльність в Україні» за фінансової підтримки уряду Швеції. Ця ініціатива – важлива відповідь на потреби післявоєнної реконструкції України з урахуванням того, що все більше людей, включно з тими, хто отримав інвалідність унаслідок війни, потребують інклюзивного простору.

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram