КНУБА підтримує збереження архітектурної спадщини у співпраці з Національним заповідником «Чернігів Стародавній»
Київський національний університет будівництва і архітектури та Національний історико-архітектурний заповідник «Чернігів Стародавній» підписали меморандум про співпрацю в освітній та науковій сферах, а також спільну участь у проєктах, пов’язаних зі збереженням історичної спадщини Чернігова. У документі йдеться також про підготовку спеціалістів-реставраторів та організацію практики студентів університету на об’єктах заповідника.
Меморандум підписали перший проректор КНУБА Денис Чернишев та генеральна директорка заповідника «Чернігів стародавній» Наталія Реброва. На підписанні також був присутній керівник центру захисту та реставрації історико-культурної спадщини України, професор КНУБА Микола Томенко.
У день підписання меморандуму Чернігів відвідала делегація працівників та студентів університету, для яких була організована оглядова екскурсія архітектурними пам’ятками заповідника, серед яких Спасо-Преобарженський собор, Іллінська церква та церква Феодосія Тотемського з її Антонієвими печерами, які належать до найдавніших пам’яток XI століття.
Також студенти ознайомилися з однією з ключових споруд міста – Чернігівським колегіумом, де дізналися про систему освіти минулих століть. У Борисоглібському соборі побачили експозицію стародавніх артефактів, серед яких знаряддя праці, зброя та коштовності, які збереглись іще з IX століття.
Делегація КНУБА побувала і біля пам’ятників Івану Мазепі та Тарасу Шевченку, а також на гарматній алеї на Чернігівському валу, що є візитівкою міста.