КНУБА на конгресі у Варшаві: міждисциплінарний синтез менеджменту та освіти
Київський національний університет будівництва і архітектури долучився до роботи міжнародного конгресу дослідників історії The Historical Commonwealth of Four Nations, організованого Варшавським університетом (Республіка Польща) у вересні. Це один із кроків у розвитку міжнародної наукової співпраці,що дозволяє формувати нові спільні проєкти, обмінюватися досвідом, отримувати нові ідеї для розробки сучасних освітніх програм інавчальних планів, що враховують міждисциплінарний підхід та відповідають вимогам часу.
На заході, який об’єднав понад 200 істориків із різних країн світу, основний фокус був спрямований на історію і політичну культуру чотирьох націй: поляків, литовців, українців та білорусів у контексті історії всього регіону Центральної та Східної Європи. Наш університет представила доцент кафедри менеджменту в будівництві Ніна Петруха. Вона виступила з доповіддю «Можливості використання штучного інтелекту в освітньо-науковому просторі» на секції «Preserving memory – A.I., digitalization, and traditional print». Матеріал був напрацьований науковою школою менеджменту в КНУБА, зокрема під час наукових диспутів на кафедрі менеджменту в будівництві щодо управління процесами повоєнного відновлення.
Під час конференції також обговорювалися важливі питання щодо розвитку академічних зв’язків між університетами. Адже обмін студентами та викладачами є ключовим елементом у формуванні якісного освітнього середовища. Такі програми як Erasmus+, двосторонні договори між університетами, спільні магістерські та докторські програми дозволяють студентам і викладачам отримати безцінний досвід міжнародної співпраці, що розширює їхні професійні горизонти. Це стимулює інновації в навчальному процесі та забезпечує високий рівень підготовки наших студентів.
Конференція стала важливою платформою для обміну досвідом між університетами різних країн. Така співпраця дає можливість науковцям спільно працювати над розробкою нових наукових проєктів, освітніх програм та перспективних напрямів досліджень. Це сприяє не лише підвищенню наукового рівня досліджень, а й зміцненню зв’язків між науковими установами, що спонукає до тіснішого співробітництва у майбутньому.
За результатами цієї роботи на кафедрі менеджменту в будівництві заплановано проведення колоквіума за участі визнаних національних та міжнародних експертів з питань управління процесами в будівельній галузі в умовах воєнного стану та напрацювання наукового підґрунтя для реалізації Стратегії розвитку КНУБА до 2029 року, зокрема під час підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» і «магістр» та наукових кадрів вищої кваліфікації.