Новини,  НОВИНИ КНУБА

КНУБА – лідер у підготовці майбутніх зодчих в Україні

Вступна кампанія 2024 року за спеціальністю 191 «Архітектура та містобудування» на першому бакалаврському рівні підготовки здобувачів на архітектурному факультеті  КНУБА пройшла надзвичайно успішно. Творчі вступні випробування складали понад 850 абітурієнтів! Було подано понад 700 заяв на вступ, серед яких, відповідно до умов та обмежень, було допущено до конкурсу 543 вступників. На бюджетну форму навчання було зараховано 154, а на контрактну – 258 студентів. Загалом на підготовку здобувачів за даною освітньою програмою було прийнято 446 студентів (412 – на основі повної загальної середньої освіти та 34 – на основі диплома молодшого спеціаліста та у якості другої вищої освіти). Мінімальний загальний бал рекомендованих до вступу на бюджет абітурієнтів склав 177,3 бали.

Архітектурний факультет КНУБА за кількістю вступників займає провідні позиції серед усіх вищих навчальних закладів України, які займаються підготовкою студентів за спеціальністю 191 «Архітектура та містобудування».  Дослідження за останні 5 років показало стійку тенденцію до зростання кількості бажаючи стати майбутніми Зодчими.

Всього підготовкою бакалаврів архітектури займаються 34 вищі навчальні заклади України. Кількість вступників у цих ВНЗ коливається від 4 до 364 абітурієнтів.

Понад чверть всіх студентів-архітекторів, які вступили на спеціальність «Архітектура та містобудування» у 2024 році по Україні на основі ПЗСО – навчаються на архітектурному факультеті КНУБА!

Популярність архітектурного факультету КНУБА серед вступників за даною спеціальністю виглядає цілком закономірною, оскільки підготовка студентів-архітекторів за освітньою програмою «Архітектура та містобудування» в нашому університеті має довгу та славетну історію.

Заснований у 1930 році на основі архітектурного факультету Київського художнього інституту (КХІ) та факультету Комунального будівництва Київського політехнічного інституту  (КПІ), архітектурний факультет КНУБА (КІБІ) став одним з піонерів фундаментальної архітектурної освіти в Україні та у м. Києві. На кафедрах архітектурного факультету працювали видатні архітектори, історики архітектури, мистецтвознавці, художники, теоретики архітектури, відомі педагоги-новатори. Понад 90 років підготовкою студентів-архітекторів займалася низка славетних викладачів – спеціалістів у різних галузях архітектури та будівництва.

Підготовкою бакалаврів архітектури займаються високопрофесійні викладачі на 7 випускаючих кафедрах архітектурного факультету. Також до реалізації освітньої програми залучені викладачі ще 18 кафедр  КНУБА, які забезпечують на високому рівні спеціалізовану підготовку студентів-архітекторів.

У 2024 році освітня програма підготовки студентів за спеціальністю 191 «Архітектура та містобудування» на архітектурному факультеті КНУБА одержала державну акредитацію від Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти України.

Незважаючи на всі виклики воєнного часу, архітектурний факультет КНУБА продовжує стало підтримувати високий рівень підготовки студентів-архітекторів! Очікуємо й у наступні роки майбутніх архітекторів-митців у дружньому колі архітектурного факультету КНУБА!

Інформація підготовлена  доцентом, заступником декана  архітектурного факультету кандидатом архітектури Ларисою Бріднею

Translate »